Autor Zpráva
shobull
Profil
Dobrý den,
nikde jsem nevyhledal, co znamená ve výsledcích Google vyhledávání text "Počet položek:" viz obr:
Jedná se o internetový obchod, takže předpokládám, že se to snaží nějak vypsat produkty v kategorii. První řádek je část meta tagu description a zbytek jsou nazvy produktu s velkymi mezerami.
Zajímalo by mě, jak se toho dá zbavit, neboť to celkem dost znepřehledňuje můj zápis v seznamu a spíše to lidi odrazuje...

Děkuji za každou radu.
Mautinek
Profil
Google si prostě spočítá, kolik je na dané stránce produktů a to zobrazí ve snippetu. Já bych byl asi spíš rád, že máš odlišní snippet od ostatních, může to mít pozitivní vliv na CTR. Abys s tím něco udělal můžeš si zkusit hrát s meta description a sledovat, jestli se to změní, případně využít mikroformáty a další způsoby, které mohou pracovat s rich snippety.
shobull
Profil
Díky za odpověď. Tento příklad je ještě jakž takž čitelný a dejme tomu trochu lákavý, aby uživatel kliknul, ale někdy se stává, že většina z těch 2 řádek, kde mají být vypsány produkty jsou plné mezer a text je nerozluštitelný...
Mautinek
Profil
Další možností je upravit trochu HTML kód, pokud se dívám správně, tak máš mezery v tagu div s id="content"
<div class="content">
        
                        
    Curaprox CS 5460 Ultrasoft

    je ultraměkký zubní kartáček s 5460 -ti velmi jemnými a hustě seřazenými vlákny CUREN pro čištění zubů bez bolesti.
                </div>

V prohlížeči se mezery nezobrazují, ale je možné, že Google je bere v potaz - toto je pouze moje domněnka, nemám to vyzkoušené.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Mautinka:
To by bylo divné. Vyhledávače zajímá z principu jen to, co vidí návštěvník, a více mezer se v prohlížeči zdrcne na jednu.
_es
Profil
Petr ZZZ:
více mezer se v prohlížeči zdrcne na jednu
Nie vždy: Bloky » pre a White-space
Mautinek
Profil
Petr ZZZ:
V tom máš pravdu, ale za vyzkoušení by to myslím stálo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0