Autor Zpráva
juneau
Profil
Zdravím, uvažuji o použití rel=canonical a rád bych to zde konzultoval. Na webu mám fotogalerii, kde 1 fotografie = 1 stránka = 1 url. To je dané a nebudu to nijak měnit (tedy nenavrhujte žádný lightbox a pod, prosím). Možná se budu ptát hloupě, ale s tímto nemám zkušenosti a nerad bych to implementoval špatně.

Základní výpis několika fotek je (třeba) na následujících URL (číslo je databázové ID):

/foto/1/
/foto/2/
/foto/3/
/foto/4/
/foto/5/
/foto/6/
... a na každé stránce je vždy odkaz na novější/starší fotografii (důležité!).

Ale uživatel si vyfiltruje pouze fotografie zvířat, a dostane fotky na následujících adresách:

/foto/filtr/zvire/1/
/foto/filtr/zvire/4/
/foto/filtr/zvire/5/
...

Takže vznikají duplicitní adresy pro stránky s úplně stejným obsahem, ale já takto upravená URL potřebuji, abych jen z URL poznal, že je výpis záznamů nějak omezen, a podle toho věděl, že novější/starší fotografie pro přecházení nemám hledat ve všech záznamech, ale jen v těch "zvířecích".

Takže na /foto/1/ a /foto/filtr/zvire/1/ je úplně stejný obsah, například. V tuto chvíli tedy uvažuji, že bych na stránku /foto/filtr/zvire/1/ umístil rel=canonical mířící na /foto/1/.

Za situace, kdy je struktura URL daná a duplicitní obsah na více URL je daní za toto řešení, je toto použití rel=canonical správné a vhodné? díky za názory.
Mautinek
Profil
Ahoj,
v tomto případě je rel="canonical" vhodné, pokud je opravdu na více URL adresách stejný obsah. Vyber tu "hodnotnější" a tu označ jako kanonickou. Další možností je třeba zakázání indexace duplicitních stránek.
juneau
Profil
Skvěle, to jsem rád. Ty "méně hodnotné" URL ... mám tam dát jen ten rel na hodnotnější url, nebo právě i "noindex, follow"? Má to nějaký význam v tomto případě?
Mautinek
Profil
Pokud použiješ canonical, tak už nemusíš používat noindex.
helpik.JPW
Profil
Nastavil bych na všech těch tématických fotkách k /foto/filtr/zvire/xx rel="canonical" na /foto/filtr/zvire/01 .

Indexaci bych nezakazoval, jelikož se obrázky 2-xx nebudou zobrazovat v images google/seznam a pokud je název obrázku, s pěkným altem a title, přišel bys o případné návštěvy od publika hledající obrázek a ne text.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0