Autor Zpráva
jirikapusta
Profil
Zdravím.

Chtěl jsem se zeptat, zda musím v meta keywords nahradit znaky s diakritikou jejich entitami, pokud mám charset=windows-1250?
Protože když jsem zadával description, tak mi to diakritiku nebralo, musel jsem ji napsat entitami. Tak by mě zajímalo, jestli to musí být i u klíčových slov, zda jdou vůbec vidět správně, tak jak mají.

Jirka
Joker
Profil
jirikapusta:
Není náhodou v té stránce kódování určené až za meta keywords (neboli meta keywords je dřív než meta content-type)?
jirikapusta
Profil
první je kódování, potom titulek, potom robots, potom keywords, description, author a nakonec odkaz na styly
jenikkozak
Profil
jirikapusta:
Protože když jsem zadával description, tak mi to diakritiku nebralo, musel jsem ji napsat entitami. Tak by mě zajímalo, jestli to musí být i u klíčových slov, zda jdou vůbec vidět správně, tak jak mají.
To si zjisti u robota, pro kterého metatag keywords píšeš. Moderní vyhledavače se tímto tagem nezabývají, dokážou si důležitá slova vyhledat v textu stránky samy (a daleko účinněji). Možná tedy nejjednodušším řešením tvého problému bude vyhození této značky z dokumentu.
Pokud máš správně uvedené kódování a zároveň také dokument v tomto kódování uložený (používáš-li PSPad, podívej se dolů na obrazovku, kde je uvedené kódování, zda tam je „Windows (CP1250)“), neměla by být potřeba zapisovat znaky s diakritikou pomocí entit.
Cody
Profil
Keywords stejně všechny vyhledávače ignorují, tak bych to neřešil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0