Autor Zpráva
Tiffany
Profil *
Má smysl pro seo registrovat do katalogů? Vždy jsem byl zvyklý registrovat do katalogů zdarma...které měli největší pr nebo sr. Někde jsem teď slyšel, že google to penalizuje. Neznáte někdo nějakou dobrou stánku, kde se dozvědět aktuální informace? (nejlépe v cz) Děkuji moc.
ludekbrno
Profil *
Tiffany:
Google to nepenalizuje, maximálně to bude ignorovat. Ale registrace do pár známějších katalogů s vyšším PR neuškodí a aspoň trochu pomúže.
Cody
Profil
Tiffany:
Smysl to má, pokud vyberete smysluplné katalogy. Jako jsou například Firmy.cz, Najisto.cz Google Places a nebo rozumné regionální katalogy. Google katalogy nepenalizuje.
dranel91
Profil
Tiffany:
Zaregistruj stránku (firmu) do těch katalogů, kde to pomůže lidem. Tedy do těch nejvíce navštěvovaných.
Filip Podstavec
Profil
Smysl to určitě má - v Google Analytics je dobré si udělat segment, kterým lze sledovat vývoj návštěv a kvalitu katalogů.
U některých specifických katalogů je přínosné zakoupit si premium pozici/výpis. Především takové se pak mohou stát cenným zdrojem návštěvnosti a zpětných odkazů.
helpik.JPW
Profil
Filip Podstavec:
v Google Analytics je dobré si udělat segment, kterým lze sledovat vývoj návštěv a kvalitu katalogů.
Můžete to prosím nějak rozvézd - je to zajímavá myšlenka. Děkuji
Filip Podstavec
Profil
helpik.JPW:
Až nekřesťansky(tohle slovo už jsem dlouho nepoužil :-) ) zkrácený tutorial:

Nevím jak to je v češtině, ale v anglickém GA - Advanced segments -> Custom segments -> New custom segment a zde vybrat kolonku "Source" a zadat adresy katalogů, které chceš sledovat.
helpik.JPW
Profil
Filip Podstavec:
Jasné, rozumím. Takhle nějak jsem si to představoval.

OT: Vždycky když vidím něco odborně v angličtině, tak se z jedné strany osypu a z druhé strany si nafackuju, jelikož angličtina není má silná stránka a ne a ne se ji naučit (nedokupu se). Naštěstí takovéto odborné věci mám už dávno nastudované ze sovníků a čtením (ale na čtení dlouhých článků to prostě není .) )
prichystalovi.cz
Profil *
Firmu je dobré vždycky registrovat na Firmy.cz a do Adresáře míst Google. Obojí je možné zdarma.
Nekomerční weby určitě do katalogu Seznamu (odkazy.seznam.cz) a na dmoz.org.
Eshopy do srovnávačů zboží - zbozi.cz, heureka.cz a ideálně i další.
Dělá se to ale hlavně kvůli přístupům a ne kvůli vyhledávačům. Na ty platí hlavně dobře napsané titulky, hodně unikátního obsahu a kvalitní odkazy, které se nezískávají úplně snadno, a určitě ne registrací do katalogů stránek.
BlackflamesIczI
Profil
Já na posledním shopu zkusil jen optimalizaci na zákazníka, žádné lišty štítky a podobné pokusy o očůrání robotů a jen aby to bylo pro zákazníka přínosné katalogy asi 4 a odkazy na stránkách které mě přinesou klienty a po půl roce i na dobrá slova 1-4 místo a měsíční náklady asi 1500,-
Ivy
Profil
prichystalovi.cz:
dmoz.org
Podle všeho je to zbytečné. Viz diskusi ve starším vláknu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0