Autor Zpráva
rozsudek
Profil *
Dobrý den,

nechal jsem si změřit hustotu klíčových slov a vyšlo mi to rozdílně od mích výsledků. Na klíčové slovo mám 17 shod a celkem slov je na stránce 358. Ted ten rozdíl: můj výsledek je 4, 75 a cizí měřič mi řekl 1, 90

Může nás někdo rozsoudit a říct mi kdo má pravdu?

Děkuju
Chamurappi
Profil
Reaguji na rozsudek:
Ne.
rozsudek
Profil *
Proč ne? Napsal jsem málo informací podle čeho není zřejmí výsledek?
Plaváček
Profil
rozsudek:

Nevíme, o kterém měřiči mluvíš, a i když nám to prozradíš, stejně vás nemůžeme rozsoudit, protože tyhle měřiče fungují podle přisně tajných algoritmů :) Zkus se spoléhat na svůj vlastní zdravý rozum a zeptej se, k čemu je ti znalost čísla 4,75?
rozsudek
Profil *
Určitě souhlasím :-) Myslel jsem si, že tam jsou i další parametry než mám já. Já to počítám od počtu slov na stránce a shodou. Pravda je, že asi můj amaterský vzoreček se nemůže rovnat ostříleným programátorům, ale zajímalo mě jak dospěl zrovná k číslu 1,90 když já tam mám 4,75.
Petr ZZZ
Profil
17 ze 358 je 4,75 %. Snad se neptáš na tohle?

Tohle vlákno by se asi mohlo smazat. :-)
rozsudek
Profil *
Vlastně ano ptám :-)


Původní otázka byla proč není shoda výsledku. Počítám to podle jedné diskuse, kde psal nějakej chlap jak počítat hustotu. Přišlo mi to docela logický. Jestli máte někdo lepší řešení nebo víte o funkčním scriptu, tak budu rád za odkaz
Petr ZZZ
Profil
Funkční "script":

Část dělena celkem krát sto rovná se procenta:

17:358*100=4,75
rozsudek
Profil *
Pěkný řešení a jak si myslíte, že to mám psaný já? :-)


Souhlasím, že toto téma nemá žádný směr a nikomu vůbec nic dát nemůže :-) Proto, že odbíháme někam do neznáma se téma stalo bezúčelné a proto dávám za pravdu, že se to tady má vymazat. Omlouvám se, že jsem zdržoval, ale šlo mi o to vědět proč se výsledky tolik liší.
Ugo
Profil
Není možné, že dotyčný skript...
a. nenačte vše a ty máš ta slova níže
b. bere po určitých blocích ve kterých ignoruje častější výskyt aby například "slovo slovo ale taky slovo a slovo se slovo" nebral jako 5x výskyt, ale jen 1x

c. nějaká jina věc

A abych to rozsoudil .. máte pravdu oba, jen každý trochu jinou.
Keeehi
Profil
Proč se liší? No protože používá generátor náhodných čísel ;-)
_es
Profil
rozsudek:
Původní otázka byla proč není shoda výsledku.
No keďže si nedal dáta, z ktorých sa ten výsledok vyrátal, ani spôsob výpočtu, či čo to vyrátalo, tak sa asi nedá čoho chytiť a nikto ti tu nič použiteľné nenapísal.
rozsudek
Profil *
seo quake: 1,90
Můj: 4, 75
Můj postup je: 100:celek*shoda slov

Došo mi, že on se nemusí dívat jen počítat slova, ale může brát i důležotost ( strong , apodobně )
Chamurappi
Profil
Reaguji na rozsudek:
Hm. Až tenhle svůj reverse engineering dokončíš, k čemu ti to bude? Optimalizace pro analyzátory stejně nemá na vyhledávače žádný dopad.
rozsudek
Profil *
Já to nedělám pro analyzátor, ae chtěl jsem vědět jestli to počítá dobře pro mou představu a budoucí užití. Přeci nějaká ta hustata by se dodržovat měla.
jenikkozak
Profil
rozsudek:
Přeci nějaká ta hustata by se dodržovat měla.
A je to hodnota 0,9083 %. Při použití červených nadpisů jde o hustotu 0,984 procent, nejhorší v tomto směru jsou nadpisy psané kurzívou, pak se totiž jedná o hodnotu 0,9085 %. Tohle jsou ale základy, každý to musí umět! Hlavně pozor na obrázky. Pokud třeba optimalizuješ na slovo „panďulák“ a na obrázku vedle textu je panďulák, tak se počítá za tisíc. Jeden obrázek je totiž jako tisíc slov.
rozsudek
Profil *
jenikkozak:
Jeden obrázek je totiž jako tisíc slov.

to si děláte srandu, ne?
Keeehi
Profil
rozsudek:
Ano, celé je to sarkazmus či ironie.
_es
Profil
rozsudek:
to si děláte srandu, ne?
Prečo mu neveríš rovnako ako „analyzátoru“?
ludekbrno
Profil *
rozsudek:
Jistěže si dělají srandu. Stejně jako ten, co ti nakukal nesmysly o tom, že je potřeba dodržovat nějakou konkrétní hustotu klíčových slov. Směrodatný je title a jeho shoda s obsahem textů na stránce, počet a kvalita zpětných odkazů a jejich anchor text. Potom dlouho dlouho nic a teprve potom zanedbatelně další faktory na stránce. Takže ty se tady budeš nesmyslně honit za konkrétním procentem klíčových slov s mizivým vlivem na umístění ve výsledcích, při tom jeden kvalitní zpětný odkaz ti pozici posune podstatně více.
rozsudek
Profil *
nevěřím analyzátoru a proto jsem se zeptal kdo má blíž k výsledku :-) Navíc google je hodně vychytanej a nedám na něj dopustit, ale rozlišování tématu s obrázkem je dost nadsazený. Chápu, že jsem Vám pro smích jako lidi co zadávají svoje stránky do seo-servis, ale věřte, že sice validitu a všechno kolem dodržuju, ale určitě né proto, že čekám poděkování od google nebo jinde :-)

Dělám to pro svůj pocit a stejně tak se zajímám o seo a né kvůli tomu, že někomu řeknu o 100% bodování, ale pro lepší výsledky a zase pocit, že jsem udělal pro svou stránku 100%.


ludekbrno:
nesmyslně honit za konkrétním procentem klíčových slov s mizivým vlivem
Děkuju za informaci tohle hodně vysvětluje moje pozice :-)

Nikdo mi to nekukal jsem samouk a co si nevyhledám a nepřečtu, tak nevím. Kupuju si knížky a snažím se aktualizovat, ale stíhat všechno najednou nejde. Je toho moc ( html, css, php, seo, copywriting ).

Prvni 3 jazyky si troufnu říct ovládám poměrně i pokročile, ale další se stále učím. Na češtinu jsem blbej, tak copywriter jsem pouze po korektuře mé přítelkyně.
ludekbrno
Profil *
rozsudek:
Jestli tě uklidní, před rokem jsem začínal řešit SEO úplně stejně jako ty :) Tedy seoservis, validita, nadpisy, množství klíčových slov... Pak jsem se na to vykašlal, napsal lepší texty, udělal lepší title pro jednotlivé stránky, lepší interní odkazy, sehnal pár externích odkazů a výsledek se dostavil. A to přesto, že web nemá 100% bodů od seoservisu, není validní, nesedí mi pořadí a množství nadpisů na stránce, nemám podle nich doporučenou délku title... Tobě se rozhodně nesměju, šel jsem jako samouk úplně stejnou cestou. Naštěstí jsem došel až na toto fórum, kde jsem rubriku o SEO přečetl opravdu celou od jejího vzniku několik let zpátky a směju se jen sám sobě :)
Petr ZZZ
Profil
Řekl bych, že existují v podstatě dva typy SEO-služeb, hodnotících stránky.

Jedny umí hodnotit pouze onpage faktory (vnitřní faktory stránky) a proto nejsou k ničemu. Říká se jim seomaty a jsou zbytečné, podle okolností dokonce i škodlivé.

Ty druhé hodnotí hlavně vnější faktory (především množství, strukturu a kvalitu příchozích odkazů), zatímco na vnitřní faktory hážou poměrně objemný bobek. Těm se říká vyhledávače a nejlepší je optimalizovat na ně tak, jako kdyby to byli úplně normální lidi, jako ty a já, brouzdající internetem.

Z toho vyplývá, že je ztrátou času řešit procentuální zastoupení klíčových slov. Mnohem lepší je napsat zajímavý, užitečný, poutavý, čtivý, informativní obsah.

Jestli se to vlákno nebude mazat, mohlo by se aspoň přejmenovat:
Mám chybu já nebo on – seomat můj šampión?
helpik.JPW
Profil
Každý nějak začínal, důležité je se posunout ... pak jen dochozí k velmi častému vysvětlování klientům, že SEOmaty nejsou měřítkem dobrého SEO a vzhledem k tomu, že klienti si pochopitelně o problematice přečtou jen něco málo a přesto "jsou" přeborníci, občas je vysvětlování nekonečné ... pomohou vlastně jen dobré reference a stoupající statistiky či tržby :)
Pěkně to napsal Petr ZZZ - palec nahoru ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0