Autor Zpráva
tomka123
Profil
Zajímal by mě Váš názor na následující věc – na webu mám slider, například tohoto typu: http://landofcoder.com/demo/jquery/lofslidernews/index2.html
Po příchodu na web vidí návštěvník pouze první okno slideru (tedy první obrázek,nadpis a popis) a postupně se mu animací zobrazuje dalších např. pět obrázků s texty a nadpisy.
Ve zdrojovém kódu to vypadá hezky, tedy pět nadpisů a pět textových odstavců.
Myslíte, že vyhledávače vidí pouze hezký kód, tudíž si myslí, že je na webu pět nadpisů a pět textových odstavců nebo dokáží vyhodnotit, že se na daném webu zobrazí pouze jeden nadpis textový odstavec a ostatní jsou „jakoby“ schované?

Současně se nabízí otázka, jak je to s textem, který je skrytý a zobrazí se pomocí JQuery až po kliknutí na nějaký odkaz, například zobrazit více.
Dejme tomu, že mám na webu dlouhý text obsahující pět nadpisů a pět textových odstavců. Ve zdrojovém kódu vypadají pěkně, ale na webu je vidět například pouze první nadpis a první textový odstavec a ostatní se zobrazí až po kliknutí na odkaz „zobrazit více“ (pozn. – zobrazí se pomocí animace – zbylý text jakoby vyjede, není tedy na jiné stránce a je normálně ve zdrojovém kódu té dané stránky).
_es
Profil
tomka123:
Vyhľadávač „vidí“ to čo ty, ak si vypneš štýly a JavaScript.
Cody
Profil
tomka123:
Odpovídal jsem ti už jinde, ale klidně znovu zde. Pokud je ve zdrojovém kódu text těch bloků a JavaScript je pouze různě posouvá a je možné je když si počkám vidět všechny, je to v pořádku. Problém by byl, když bychom diametrálně jiný obsah poskytovali návštěvníkům a jiný robotům vyhledávačů.

K té druhé otázce - pokud se text nevypisuje JavaScriptem a jen se skrývá/odkrývá JavaScriptem, opět je to OK

Google sice už má robota co umí JS, ale přesně nevíme, co všechno ten robot umí a jak se chová. Tedy já to nevím:-) a nevím kdo by věděl:-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0