Autor Zpráva
helpik.JPW
Profil
Dobrý den,

předevčírem jsem si všiml jemných neshodů v číslech u Google Analytics. Nepřišel jsem na to, proč se to děje, nebo proč mi to nedochází.

přehled 1:
- výseč: BR (okamž.) seřazeno dle vstupní stránky
-- cílem je zobrazit vstupní stránky s nevyšším BR (=zobrazuje se i počet návštěv) - průserové stránky

přehled 2:
- tabulka: zobrazuje sloupce - vstupní stránka, návštěvy a BR (okamž.)
-- cílem je zobrazit nejnavštěvovanější vst.stránky a k nim okamž. BR

V přehledu 1 se jedna stránka zobrazuje jako: BR (okamž.) = 27,73% a opuštění = 54
V přehledu 2 se ta samá stránka zobrazuje se 182 návštěvami a BR (okamž.) = 29,67%.

Nesedí to: 54/182 = 29,67% (nikoliv 27,73 jak tvrdí koláč)

Tatáž stránka se objevuje v obou přehledech v top1, což si interpretuj tak, že je nejnavštěvovanější a zároveň nejvíce z ní lidé chodí pryč! Celkem důležitá věc.

Každopádně oba přehledy se v datech neshodují - ani v posloupnsti (shoda je pouze v tom, že na prvním místě je ta zmiňovaná stránka)

Porovnávám hrušky s jabkama? Může prosím toto někdo naživo zkusit?

Děkuji všem!
Marek Prokop
Profil
Screenshoty?
helpik.JPW
Profil
Marek Prokop:
Přiznám se, že se mi sem moc screenshot dávat nechce. Přecijen v GA jsou to trochu citlivá data a know-how. Není to nic proti tomuto fóru a už vůbec ne kvůli Vám. Nicméně jistě by zde pár neznalých občasných lidí vidělo něco hmatatelného :)
Vám bych to ale poslal ;)
ninja
Profil
Můžete přeci ze screenshotů odstranit jednotlivá URL a název účtu, pak nikdo nic nepozná.

Takto je težké určit příčinu. Nějaký zapnutý filtr nebo segment?
helpik.JPW
Profil
ninja:
To by vlastně asi šlo. Ještě musím něco udělat, takže se tomu budu věnovat zítra.
Marek Prokop
Profil
Helpíku, tak aspoň lépe popište, o jaké reporty jde. Já totiž Váš úvodní příspěvek vůbec nechápu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0