Autor Zpráva
yanci12
Profil
Zdravim, potreboval by som poradit.
Ako odkazovať na hlavnú stránku z ostatných podsránok? v a href nechat index.html alebo radšej zadať absolutnu adresu? Pýtam sa preto, lebo mi spadol GTPR hlavnej stranky z 1 na nulu. Druha stranka hned v menu ma ale GTPR 2 a ostatne nulu. To, že majú ostatné stránky nulu ma netrápi, viac ma trápi prečo mi Google nehodnotí hlavnú sstránku. Dakujem
Davex
Profil
yanci12:
Ve všech odkazech na hlavní stránku by mělo být vynechané index.html. Mezi <a href="/"> a <a href="http://www.example.com/"> pak už není rozdíl.
yanci12
Profil
Davex:
presne tak to mam, na hlavnu stranku odkazujem zo všetkých podstránok práve tým zápisom absolutnej adresy <a href="http://www.example.com/">. Akurat stale nerozumiem prečo mi klesol PR z 1 na nulu a druha podstranka ma PR2. Nevie niekto povedat preco to tak je?
ludekbrno
Profil *
yanci12:

Pokles z 1 na nula je v podstatě zanedbatelný. To co se všude zobrazuje jako PR ve skutečnosti PR není, ale je to jen jakási veřejně přístupná hodnota (označuje se jako GTPR), která je tajným způsobem odvozená od skutečného PR, který je také tajný. Ten skutečný PR je velmi pravděpodobně podstatně jemnější, než jen rozsah 0-10. Takže vysvětlení může být například, že půdovně měls PR 0,50, což už se zaokrouhluje na GTPR 1 a potom ubyl nějaký odkaz a PR klesl na 0,49, což už se zaokrouhluje na 0 (podotýkám, že to je jen příklad, jak to funguje ve skutečnosti přesně nikdo neví). Takže tobě na oko PR úplně zmizel, což je nepravděpodobné a ve skutečnosti se mohl jen zcela zanedbatelně snížit, což nemá žádný vliv na hodnotu stránky, pouze se změnilo veřejné číslo GTPR. Jinak ale původní hodnota GTPR 1 je i tak velmi malá. A proč má drohá podstránka GTPR vyšší, než hlavní strana, to může být jen tím, že na ni vede více hodnotných odkazů. Pokud je tvůj web takové povahy, že si lidi o něm na internetu "povídají" a šíří odkazy, tak je zřejmě druhá strana zajímá více než ta hlavní, protože zřejmě na té druhé stránce jsou teprve užitečné informace. Ale samozřejmě to musíš posoudit sám, pokud nedáš odkaz na tvůj web.
yanci12
Profil
ludekbrno:
No ja sa moc za vyšším PR nenaháňam, viem, že pokiaľ sa mi stránka zobrazuje na prvej stránke tak ma to moc ťažiť nemusí, pokiaľ nepredávam odkazy.
Stranku som zaregistroval do niekoľkých katalógov ale všetky odkazy vedú iba na hlavnú stránku. Na druhú stránku mi vedú iba odkazy z menu a jeden či dva interné odkazy v texte.
Uvádzam aj link na stránku: elektrikar-za.host.sk
Rád uvítam každú pripomienku, postreh či radu.
ludekbrno
Profil *
yanci12:
je to dost zvláštní. Pokud by na druhou stranu vedly pouze vnitřní odkazy ze tvého webu, nemělo by nikdy dojít k tomu, že že druhá strana bude mít vyšší PR, než jakákoliv jiná strana webu. Mimochodem, vidím u tebe ikonu toplistu na úvodní straně. K čemu tam je? Dej ji pryč, s Toplistem jsem taky měl na jednom webu problém, po odstranění se to zlepšilo.
yanci12
Profil
ludekbrno:
Mal som ho tam len na sledovanie návštevnosti, k čomu asi mal byť pôvodne určeny ale keď píšeš, že si sním mal problémy tak som ho zo stranky zmazal. Nakoniec google analytics už mám:D.
Problém ale stále zostáva nevyriešený a to prečo mám PR(GTPR) na hlavnej stránke 0.
Najprv som si myslel, že to je len chyba toho toolbaru ale taky hodnotenie mi ukazuje aj vo viacerých online checkerov.
ludekbrno
Profil *
yanci12:
Počkej pár týdnů po odstranění toplistu, mohla to být příčina. Jiný důvod mě nenapadá.
yanci12
Profil
ludekbrno:
Ešte ma napadlo či to nemôže spôsobovať duplicita stránky s www a bez www. Webhosting, kde mám stánku bohužiaľ nepodporuje súbor .htaccess. Ale google webmaster tools mi žiadnu chybu nevypisuje a keď dám do rôznych online PR checkerov verziu, či už s www alebo bez www tak je stále nula, dokonca aj s www/non-www.adresa.sk/index.hml.
jenikkozak
Profil
ludekbrno:
To co se všude zobrazuje jako PR ve skutečnosti PR není, ale je to jen jakási veřejně přístupná hodnota (označuje se jako GTPR), která je tajným způsobem odvozená od skutečného PR, který je také tajný.
Google PageRank.

S tím, že by mělo kvůli Toplistu stránce padat hodnocení, jsem se zatím nesetkal. Mohl bys to prosím nějak blíže vysvětlit?

yanci12:
Význam duplicit s www a bez, s uvedením konkrétního souboru a bez, je u Google spíše dost malý.

Problém ale stále zostáva nevyriešený a to prečo mám PR(GTPR) na hlavnej stránke 0.
Máš málo kvalitních odkazů.

Pagerank není jediným kritériem, podle kterého se stránky ve vyhledavači řadí. A ta veřejná hodnota má význam vlastně jen pro ty, kteří se snaží s weby odchodovat.
yanci12
Profil
jenikkozak:

určitý čas hlavná stránka mala aspoň GTPR 1 a to bez akýchkoľvek odkazov ale cca 3 týždne dozado klesol a nulu, práve v čase keď som nejaké tie odkazy získal z katalógov s GTPR rovným alebo vyššim ako 3.
jenikkozak
Profil
yanci12:
práve v čase keď som nejaké tie odkazy získal z katalógov s GTPR rovným alebo vyššim ako 3.
Tento GTPR měla ta stránka, na které je uvedený tvůj odkaz? (To docela pochybuji.) GTPR úvodní strany nějaké linkfarmy tě zajímat nemusí, když máš odkaz až na nějaké zastrčené stránce.
Rozdíl mezi GTPR 0 a 1 je asi jako mezi tím, jestli máš v peněžence neplatný padesátník, nebo nic. :) Kašli na nějaké divné spadené číslo a sežeň si kvalitní odkazy.
yanci12
Profil
jenikkozak
JE nejaky dôvod prečo pochybuješ?
Myslel som, že zaregistrovaním stránky do katalógov získam GTPR aspoň 3.
"sežeň si kvalitní odkazy."
Čo by si mi odporúčal?
ludekbrno
Profil *
jenikkozak:
S tím, že by mělo kvůli Toplistu stránce padat hodnocení, jsem se zatím nesetkal. Mohl bys to prosím nějak blíže vysvětlit?

Já jsem začínal zrovna v období, kdy nastala ta dlouhá (tuším skoro roční pauza) v aktualizaci hodnoty GTPR Googlem, takže jsem měl stále nulu a nemůžu ten vliv přímo prokázat. Nicméně jsem několik měsíců nebyl schopen pohnout s pozicí mého webu na stránkách 5+ Pak jsem se někde (tuším to bylo snad i zde v diskuzích) dočetl něco o ne úplně dobrému hodnocení odkazu na toplist ze strany Googlu, nahradil jsem odkaz na Toplist zprovozněním google analytics a během asi 14-ti dnů jsem poskočil bez jakýchkoliv jiných úprav o několik stran vpřed a od té doby se pohybuju na 1-3 straně. Nermůžu samozřejmě 100% tvrdit, že to bylo toplistem, ale byl to v jediný ze dvou odkazů vedoucích z mého webu ven. Mohla to být klidně i náhoda, ale nepovažuju toplist za nic nezbytně nutného a není nic jednoduššího, než ho zkusit dát pryč, jestli v tom není příčina. Jinak mě moc nenapadá, proč by hlavní strana, na kterou vedou takřka všechny zpětné odkazy měla mít menší GTPR, než některá z podstran. Jedinou další možností je, že si někde na internetu lidi na ty podstrany odkazují, aniž by o tom yanci věděl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0