Autor Zpráva
Petr-K
Profil *
Ahoj,
chtěl bych se zeptat prakticky na stejnou věc, která se už zde řešila před 6ti lety: tři jazykové verze, tři domény a jeden web.

1) 6 let je dlouhá doba a jistě se hodně změnilo, jak z pohledu SEO tak i z pohledu vyhledávačů. Je tedy výhodnější zaregistrovat jednu doménu a mít na ní různé jazykové mutace a nebo pořídit třeba 3 domény pro tři různé jazykové mutace? (Tento bod je asi pro mě nyní nejdůležitější.)

2) Jelikož se nejedná o název firmy, ale kombinaci slov popisující obsah webu, zvažoval jsem ještě jednu alternativu. Má smysl si komplikovat život tím, že pro každou jazykovou mutaci (když zakoupím více domén cz, sk, de apod.) budu hledat doménu skládající se ze slov daného jazyka? Např.: www.pes.cz, www.hund.de apod.

3) Třetí dotaz souvisí s bodem č. 2. Je český a slovenský národ už tak "zamerikanizovaný", že skousne anglické názvy domén na české či slovenské národní doméně? Přeci jen word.cz je lepší než slovo.co.uk. V tomto bodě se už asi musí zajít hodně do detailů a zamyslet se nad tím, jaké věkové skupiny má název domény oslovit…

Děkuji za jakékoliv rady a tipy z praxe.
P.
Marek Prokop
Profil
Možná vám poradí někdo, kdo má křišťálovou kouli, ale podle mého názoru jste neposkytl dost informací na to, aby šlo o vašich otázkách vůbec přemýšlet, natožpak je rozhodnout. Aspoň pár příkladů, které jsou možné a respektují best practices:

http://en.wikipedia.org/ - http://cs.wikipedia.org/ - http://de.wikipedia.org/

http://www.amazon.com/ - http://www.amazon.de/ - http://www.amazon.fr/

http://www.visitlondon.com/ - http://www.visitlondon.com/fr/ - http://www.visitlondon.com/de/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0