Autor Zpráva
nemeja
Profil
Dobrý den,
včera jsme řešili s kamarádem SEO. Kamarád mi říkal, že pokud bych si koupil x ruských IP adres, že by mi to vyhodilo web na první místa vyhledávačů. Co je na tom pravdy? Děkuji za odpověd
Plaváček
Profil
nemeja:

Vůbec nerozumím otázce.
nemeja
Profil
No zda je možné aby se mi zvýšil pagerank, koupením IP adres a nasměrováním na hosting webu, kterému chci zvednout rank.
Plaváček
Profil
nemeja:

Pořád tomu nerozumím, co si představuješ pod pojmem "koupit IP adresy"?
nemeja
Profil
Taky to nechápu, proto jsem to hodil sem :).
Cody
Profil
Otázka je sice špatně formulovaná, ale rozhodně tvůj kamarád nemá pravdu.
nemeja
Profil
Děkuji za odpověd. Myslel jsem si to, byl by to dost jednoduchý způsob na rank.
ludekbrno
Profil *
nemeja:
Kamarád to má asi poněkud popletené. Ranky se nezvyšují IP adresami a už vůbec ne ruskými. Ranky ti zvýší odkazy vedoucí na tvoje stránky, ale musí být tématické a jazykově shodné.
Monster
Profil *
Maj ty IP adresy Pagerank? Pokud ne tak bych je nebral :D
Cody
Profil
Monster:
IP adresa nemá rank, rank má konkrétní stránka.
Monster
Profil *
No já to nikdy netestoval, ale doména je jen alias. Web lze umístit i na ip adresu a pokud na tu ip adresu budu odkazovat měla by získat ranky, ne?
jenikkozak
Profil
Monster:
Web lze umístit i na ip adresu a pokud na tu ip adresu budu odkazovat měla by získat ranky, ne?
Ne. PageRank, o kterém je řeč, totiž nezískává web jako celek (tedy ta IP), ale konkrétní stránka.
ludekbrno
Profil *
jenikkozak:
Jen mě tak napadlo, že ta IP adresa potom bude ekvivalentem homepage, takže by teoreticky PR získat mohla. Nebo ne?
Monster
Profil *
To jsem chtěl naznačit. Sice je ta pravděpodnost malá. Ale v minulosti jsem u několikrát narazil na nejrůznější download servery a další pochybný weby který jeli bez domény. Přesně jak říká ludekbrno, hlavní stránka byla veřejná ip určená jen pro tento web a ty podstránky již klasicky html, php nebo data...
jenikkozak
Profil
ludekbrno:
Jen mě tak napadlo, že ta IP adresa potom bude ekvivalentem homepage, takže by teoreticky PR získat mohla. Nebo ne?
Ne. Rank získává stránka. To, že není její název uvedený v URL a je vybrána patřičná stránka (která pak má dvě URL) pomocí serveru, neznamená, že to hodnocení získá IP. Přece pokud špatně uvedeš odkaz a zapíšeš tam jen http://, tak se hodnocení přenese na protokol? A když zapomeneš i na protokol, tak by se to přeneslo na okno prohlížeče? (Úmyslně absurdní.) Ne, takhle do spodních vrstev se to nepřenáší. A je úplně jedno, jestli je uvedena doména, nebo IP serveru.
Pokud by to bylo, jak říkáš, tak pokud máš na webu přesměrování například z /index.php na /, znamenalo by to, že ta úvodní stránka by nemohla mít žádný rank, protože rank by měla doména. Ranky (tedy ty, o kterých se bavíme) hodnotí soubory, ne prostředky IP vrstvy sítě.
Odpověď tedy zní, že ne - nákup ruských IP adres nemůže přímo pomoci ke zvýšení PageRanku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0