Autor Zpráva
marvaysCZ
Profil
Dobrý den.
Před několika měsíci jsem se rozhodl používat piwik. Šel jsem ou cestou, že jsem si udělal jednu instalaci a v ní eviduju všechny mé klienty. Výhoda je vtom, že nemusím pokaždé instalovat na nové servery a hlavně, že mám vše poruce na jednom acc. Má to ale i obrovskou nevýhodu, a to je narůstající databáze.

Po necelých dvou letech má moje piwik databáze 700 mega.

V nastavení je možnost jakéhosi pročištění starých statistik. Ovšem, o této možnosti jsem se doposud nic nedočetl. A když o tom nic nevím, tak bych nerad udělal něco špatně.

Nevíte k čemu je to dobrý a hlavně o co tím příjdu?

Když to vezmu logicky, tak to nejspíš podle zadaného data smaže staré záznamy a bude to uchovávat jen třeba poslední rok. To by ovšem znamenalo, že výsledky pro jednotlivé klienty nebudou přesné. Když budu mít třeba klienta sledovaného tři roky a poslední dva smažu, tak například u sledování použitých klíčových slov budu mít údaje za poslední rok. Což jednak nebude přesné, ale hlavně mi třeba uteče informace, že před dvěma lety ho potenciální zákazníci našli podle jiných klíčových slov, než používají nyní a nemám tak možnost na to reagovat, že?

Proto se chci tedy zeptat, kdo používáte piwik, archivujete?

1. Nebo bude rozumnější vest každého klienta zvlášť? na svém hostingu? Kde by mě teoreticky velikost dat v DB "netrápila" a můžu mít u každého tak "nekonečnou" statistiku.
2. Nebo varianta dva, udělat si za každý kalendářní rok podrobný report do PDF a pak promazat. Přijdu sice o celkovou statistiku za celou dobu trvání klientových stránek, ale budu mít možnost porovnávat alespon jednotlivé roky.
3. Nebo tomu nechat volný průběh a velikost databáze neřešit, dokud mám dost místa na hostingu?

Díky za vaše názory a zkušenosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0