Autor Zpráva
Dog
Profil *
Je možné zařídit, aby vyhledávač ignoroval určité odkazy na mém webu, aniž bych v nich používal rel="nofollow"? Třeba přes robots.txt?

(Free hosting mi na konec stránky automaticky přidává svou lištičku s odkazy pryč)
ludekbrno
Profil *
Dog:
Nelze. U konkrétního odkazu musí být rel nofollow. Robots.txt zakazuje celé stránky/složky/web, ale ne jeden odchozí odkaz. V metatagu taky lze zakázat pouze indexaci celé stránky.
Dog
Profil *
S tím se nechci smířit! :)

Ani nic jako:

User-agent: *
Disallow: seznam.cz

nebo

User-agent: *
Nofollow: seznam.cz

, přes .htaccess nebo jakkoli jinak? :)
Str4wberry
Profil
Pokud máš přístup k webům, na které odkazy vedou, tak jim samozřejmě indexování (ignorování) můžeš zařídit.

Nevím, jak vkládání reklamního kódu řeší hostingy dnes, ale tak před sedmi lety šlo u jednoho známějšího nastavit soubor, kam se lišta nahraje, a potom ji z něj při vkládání serverovým skriptem vyhodit. :–) Ale je to většinou porušení podmínek, takže je lepší řešení si najít hosting bez lišty.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Doga:
1. Některé (bezplatné) hostingy nemusí .htaccess povolovat.
2. Máš-li hosting zdarma, bylo by asi férové se s reklamou smířit. Pokud reklamu nechceš, nejlevnější placené hostingy stojí dnes měsíčně pomalu míň než jednorázová jízdenka na tramvaj.
DoubleThink_
Profil *
Petr ZZZ:
Některé (bezplatné) hostingy nemusí .htaccess povolovat.
To není relevantní. Htaccess je serverová konfigurace, s direktivami pro indexující roboty nemá nic společného.

Dog:
S tím se nechci smířit! :)
Tak se s tím nesmiřuj. Ale nic s tím neuděláš.
ludekbrno
Profil *
Dog:
Ne, robots.txt neblokuje odkazy, ale stránky tvého webu. Nic jiného.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Dík za doplnění, reagoval jsem jen na to, že Dog .htaccess zmínil, a neuvědomil jsem si, že moje odpověď může budit plané naděje ohledně vyhledávačů.
Dog
Profil *
Dobře, nechám to tak, děkuju lidi :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0