Autor Zpráva
Peta8
Profil
Moderátor Str4wberry: Titulek „Sitemap“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Dobrý den,

pro svůj web jsem si vygeneroval on-line generátorem xml sitemapu. Free verze toho generátoru však umí jen 500 stránek a já jich mám na webu o dost víc. Je takovou nedostatečnou sitemapu na webu mít lepší než žádnou, nebo je to spíš na škodu?
Děkuji.
Fisir
Profil
Reaguji na Petu8 [#1]:
Nejlepší by bylo, kdyby v té sitemapě byly stránky na které se málo odkazuje. (Aby je vyhledávače našly.) Ty stránky, na které vede hodně odkazů, lze vynechat (vyhledávače si jich všimnou tak jako tak).
shaggy
Profil
Fisir:
byly stránky na které se málo odkazuje. (Aby je vyhledávače našly.) Ty stránky, na které vede hodně odkazů, lze vynechat
Nezmysel.
1. ak sa na stránky odkazuje (a je jedno či málo), vyhľadávač ich nájde
2. ak sa na ne neodkazuje, sitemap nepomôže
3. zjednodušene povedané, sitemap slúži na určenie priorít pri indexovaní webu
Str4wberry
Profil
ak sa na ne neodkazuje, sitemap nepomôže

Víš to jistě? Přesněji řečeno: Máš to ověřené?
ludekbrno
Profil *
Str4wberry:

Podle mě by Sitemap pomohla v případě, kdyby na stránku nevedly odkazy ani v rámci jeho webu nebo byly ty odkazy pro vyhledávače neviditelné. Jenže pokud na stránku nevedou žádné odkazy, tak stránka pro vyhledávač stejně nebude vůbec zajímavá, takže ji s největší pravděpodobností nebude ani indexovat a nabízet na nějakých rozumných pozicích vyhledávání. Takže Sitemap vyhledávači sice může pomoci takovou stránku vůbec najít, ale nenahradí sílu odkazů, které by ji posouvaly v SERPu.
Str4wberry
Profil
pokud na stránku nevedou žádné odkazy, tak stránka pro vyhledávač stejně nebude vůbec zajímavá

Třeba na této diskusi je jenom v sekci PHP cca 20 000 stránek, na které zřejmě žádný odkaz nevede. Mají být tyto stránky pro vyhledávač nezajímavé?
ludekbrno
Profil *
Str4wberry:

Opravdu se na ně nedá proklikat ani přes interní navigaci? Já jsem neměl namysli externí odkazy z cizích webů, ale interní odkazy.
Fisir
Profil
Reaguji na shaggyho [#3]:
Opravdu? Já měl dojem, že sitemap se používá pro zlepšení indexace stránek…
shaggy
Profil
Str4wberry, Fisir:
Aj keď starší článok, ale predsa: http://blog.seochat.sk/2008-11-18/sitemap-xml-myty/
Priznávam, že sa tomu už dlhšiu dobu nevenujem, čiže sa mohlo všetko zmeniť, ale je nepravdepodobné, že by Google dával vysokú váhu tak ľahko ovplyvniteľnému faktoru (sitemap) na úkor klasických odkazov.

je jenom v sekci PHP cca 20 000 stránek, na které zřejmě žádný odkaz nevede.
Si si istý? Neodkazuje sa na ne napríklad zo zoznamu tém tu, na diskusii?
ludekbrno
Profil *
Fisir:
Zlepší respektive umožní indexaci stránek, které by bez sitemapy nemusel vůbec najít. Ale u stránek, které najde přes interní odkazy webu podle mě indexaci nijak neovlivní. Tedy pokud se vyhledávači stránka zdá zajímavá, zaindexuje ji i bez sitemapy a naopak pokud zajímavá není, sitemapa ho k indexaci nedonutí.
Str4wberry
Profil
Přesně tak to myslím, luďkubrno. Interní navigace končí na 50. stránce, témat je tam na více než dalších 900 stran. Těch 50 stran se naplní do půl roku, potom už na téma většinou interní odkaz nevede. Zkusil jsem namátkou nějaká taková témata, kam by 7 let odkaz vést neměl, dohledat. Google našel vše, Seznam už si vedl hůře. Buď má tedy Google sloní paměť, nebo o těch stránkách ví právě z mapy webu.

Toto ↑ jsem rozepsal před týdnem. Dnes jsem si vzpomněl, že jsem před tím týdnem i započal pokus, zda si vyhledávače všimnou stránky (bude k nalezení), na kterou nevede žádný klasický odkaz, ale je zmíněna v mapě webu. Výsledek? Googlem ji lze dohledat, Seznamem ne. Tím nechci naznačovat, jak píše shaggy, že bude stránka zmíněná v sitemapě zvýhodněna, ale k nalezení to pomůže. (Samozřejmě je nejlepší, když na stránku vede klasický odkaz.)
pepperos
Profil
Nekompletní sitemap není na škodu, ale moc nepomůže, protože její účel je právě v tom, aby obsahovala pokud možno všechny podstránky, které chceme zaindexovat.
Kajman
Profil
Str4wberry:
potom už na téma většinou interní odkaz nevede

Na vlánka, kam přispěl registrovaný uživatel, vedou odkazy z profilů. I když většinou až po rozkliknutí na verzi profilu, která je v robots.txt zakázaná.
Str4wberry
Profil
Proto píšu většinou. Vybíral jsem na otestování témata, kde přispívali uživatelé bez profilu nebo naopak s hodně příspěvky, že už tak staré příspěvky z profilu dohledatelné nebyly.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0