Autor Zpráva
Flek
Profil
Dobrý den,

mám web, který jsem plánoval zaměřit na jednu určitou věc, dejme tomu že na obrázky, titulek jsem zvolil ve tvaru "Podstránka - Domena.cz - Zábavné obrázky", kdy podstránka je například Registrace.

Nevím zda je takvéto rozložení titulku správná, avšak doufal jsem že ano. Nyní jsem se ale rozhodl udělat další část stránek, která bude obsahovat citáty a nachází se na domena.cz/citaty a teď si nevím rady, jakej zvolit titulek.

Mohl by mi prosím někdo poradit, jak vyřešit toto dilema?




Všem děkuji za případné rady.
ludekbrno
Profil *
Flek:
Co myslíš titulkem? Pokud tag title, tak za nejúčelnější považuju variantu:

"Obrázky | domena.cz" a "Citáty | domena.cz". Titulek podstran by měl popisovat už jen obsah konkrétní podstrany a čím víc se tam toho napíše, tím to rozmělňuje obsah a sílu klíčových slov pro vyhledávače. Takže psát tam "podstránka" je zbytečné, v podstatě tam ničemu nepomůže ani "domena.cz", ta je tam jen pro okrasu :-) A taky je vhodné, aby titulek začínal klíčovým slovem, aby vyhledávač věděl, že to je to hlavní.
Flek
Profil
Děkuji za odpověď, samozřejmě jsem měl ma mysli tag title. A pokud chci ještě do titulku doplnit název Obrázku, jaký by byl vhodný tvar?
ludekbrno
Profil *
Flek:

normálně hezky česky :) Ten můj návrh platil pro stránku s náhledy obrázků. Potom samotné stránky s jednotlivými obrázky (pokud to tak bude řešeno), tak už zase může vypadnout slovo "obrázky" a místo něj dát název konkrétního obrázku. Do titulku by se mělo psát vždy jen to nejdůležitější, co vystihuje tu danou konkrétní stránku, nic co tam být nemusí a nejdůležitější ze slov na začátek. Možná bych i vyhodil z titulku ten název domény, protože ten je tam celkem k ničemu, snad jen taková jakože tvoje značka, ale na vyhledatelnost nebo orientaci návštěvníků a vyhledávačů to žádný pozitivní vliv nemá.
Flek
Profil
ludekbrno:
Moc Ti děkuji za rady. Tohle jsem přesně potřeboval vědět.

Edit: Ještě poslední, ujišťující dotaz - pokud se v titulky vyskytují dvě stejná slova, má to špatný účinek?
ludekbrno
Profil *
Flek:
Vzhledem k tomu, že titulek nebývá příliš dlouhý, tak to asi není úplně rozumné. Zkus dát příklad, jak by to asi vypadalo, já si to úplně neumím představit.
Plaváček
Profil
Flek:

Pokud dvě stejná slova v titulku mají obhajitelný smysl, pak nevidím důvod, proč by to mělo mít špatný účinek. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0