Autor Zpráva
Ondřej2
Profil
Dobré dopoledne přeji,

přistála mi před chvílí v e-mailu nabídka od i-mapy.eu, kde mi nabízejí interaktivní mapku na web. Pochyboval jsem, že mají vlastní podklady, a taky že nemají. Používají klasické embedované mapy od Googlu, ale do vygenerovaného kódu pro vás dají nějaký zpětný odkaz pod mapku. Co jsem viděl různé kódy, bývají to odkazy na nějaká ubytovací zařízení.

Když odhlédnu od faktu, že ten e-mail přišel bez jakékoliv naší poptávky (tedy prakticky nevyžádané obch. sdělení), tak stále mi to přijde dost nekalé přeprodávat produkt, který získám zdarma, ještě k tomu bez žádné přidané hodnoty.

Nebo je vše v pořádku? Nepohybuji se v této oblasti, tak uvítám názor někoho zběhlého.
Anavel Adamečková
Profil *
Ondřej2, Ondřej2:

Také nám tato nabídka přistála e-mailem. Mapa je přesnou kopií té kterou používáme na našich webovkách.Také jsme našli odkazy na různá ubytovací zařízení nejen v našem kraj . Posílá to nějaký pan Janeček Pavel.Házím to do koše smazat navždy.
BlackflamesIczI
Profil
To samé nějak to neřeším v koši místa dost
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Ondřeje2:
Pokud je ten odkaz skrytý (schovaný pod mapkou) a služba na něj neupozorní, nevidím valný rozdíl oproti situaci, kdy je web vyloženě hacknutý za účelem vložení neviditelného odkazu, což je dle Ivyných rešerží trestný čin. Každopádně podle toho, jak to popisuješ, bych řekl, že to docela zapáchá, a osobně bych hodnotil jako dobrý skutek informovat obchodní komoru nebo rovnou podat udání.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0