Autor Zpráva
MilanJ
Profil
Chtel bych zaregistrovat vice domen a nasledne je pak presmerovat na domenu jednu - hlavni.

Tvar domen by mel byt v tomhle tvaru:

mojedomena-a.cz
mojedomena-b.cz
mojedomena-c.cz
mojedomena-hlavni.cz

Domeny a, b, c budou presmerovany na domenu hlavni.


Otázka zní: Jakých výsledků bude dosaženo ve vyhledávačích na domény a, b, c?
Má vůbec registrace domén a, b, c nějaký smysl? ...pominuli smysl ten, že název domény obsahuje prodávaný sortiment zboží... - předpokládám, že vyhledávací portály, např.Seznam dávají velkou váhu klíčovým slovům v URL.

Bylo by řešením vytvořit pro každou doménu stránky s daným sortimentem v nabídce, a navzájem prolinkovat domény mezi sebou?
Petra
Profil
Jakých výsledků bude dosaženo ve vyhledávačích na domény a, b, c? : Žádných, pokud budou rozumně přesměrované (301), vyhledávače budou indexovat jen tu hlavní.

Má vůbec registrace domén a, b, c nějaký smysl?
Přijde na to... mně přijde logické registrovat si nabytek.cz, mobily.cz, webdesign.cz a podobně, pokud něco takového prodávám, protože počítám, že to hafo lidí jentak zkusí. Ale nepředpokládám, že by někdo jentak zkoušel firma-mobily.cz třeba.
Druhá věc je, jestli to není zbytečné, nevím, co je to za slova, jsou slova, která lidé nehledají a je zbytečné kupovat jejich domény a jsou slova, která nemají konkurenci a prvních míst se dá dosáhnout bez toho, aby slovo bylo v doméně, ono že není v názvu domény neznamená, že nemůže být v URL.

Bylo by řešením vytvořit pro každou doménu stránky s daným sortimentem v nabídce, a navzájem prolinkovat domény mezi sebou?
IMHO to někdy může být dobré řešení, někdy je to nesmysl. To fakt záleží už na konkrétním případě.
MilanJ
Profil
...jsou slova, která lidé nehledají a je zbytečné kupovat jejich domény a jsou slova, která nemají konkurenci a prvních míst se dá dosáhnout bez toho, aby slovo bylo v doméně...
Přesně o taková slova jde, jejich konkurence je veliká, ne-li hooodně veliká. :-(

Půjde o internetový obchod, a samozřejmě bych chtěl, aby měl vysokou návštěvnost.
Kdybych chtěl prolinkovat jednotlivé URL mezi sebou formou odkazů v menu, kde uložit databázi s výrobky, která by měla být spravována centrálně. Přijde mi to trošku zamotaný, nicméně...návštěvnost bude zásadní věcí.
Babo raď! (to nebylo na Tebe, Peti!:-))
Kajman
Profil *
Má vůbec registrace domén a, b, c nějaký smysl?

Snad jen, k ošetření překlepů. Např. si koupit doménu slovo1-slovo2.cz i slovo1slovo2.cz.

Pokud je třeba mít nějaké slovo v doméně, je možné jej dát do domény třetího řádu. Ale čím víc domén, tím víckrát se budou stahovat např. obrázky či styly, takže u uživatele může být citelnější přechod z jedné domény na druhou, protože bude odezva pomalejší.
MilanJ
Profil
Pokud je třeba mít nějaké slovo v doméně, je možné jej dát do domény třetího řádu
Má v tom případě cenu registrovat další doménu 2.řádu? Nebo má, z hlediska SEO, stejný význam jako doména 3.řádu?


čím víc domén, tím víckrát se budou stahovat např. obrázky či styly, takže u uživatele může být citelnější přechod z jedné domény na druhou, protože bude odezva pomalejší.
Tohle přeci můžu obejít tím, že se obrázky a styly budou používat všechny stejné, a budou uloženy na jednom serveru, ne?
Chápu, že to bude pomalejší, ale ne o tolik, aby to někoho odradilo a odešel jinam.
Nepletu se, že ne? :-)
Kajman
Profil *
Chápu, že to bude pomalejší, ale ne o tolik, aby to někoho odradilo a odešel jinam.

Např. lidi připojené přes GPRS to asi nenadchne :-)

Osobně bych to slovo dal do cesty, pokud tam logicky patří. Ale někdo má raději více domén. To už je Vaše věc :-) Mnohem důležitější je kvalitní obsah a lákavá nabídka.
Ondrej Podol
Profil
Může mi někdo ovětlit, o co tady jde? pokud se doména přesměrovává, tak se snad všechno stahuje z cílové domény tzn. mojedomena-hlavni.cz, protože JSEM na hlavní doméně. pokud by se to tahalo na jiné domény(domena-a.cz...), tak stejně vzniknou duplicitní obsahy s b, c a hlavní doménou, tak nevím, co řešíte.
Nebo jsem něco špatně pochopil? :/
Osobně bych udělal přesměrování do dané kategorie, se kterou jsou slova v pomocné doméně uvedena.
Richi
Profil
No já nechci do toho moc kecat abych neřekl nejakou blbost ale není lepší prostě vytvořit subdomény a na ty naflákat kolik chci klíčových slov? hm? :-)
Yuhů
Profil
Richi, ne, subdomény to opravdu nezachrání. To je velmi mimo téma. Správně to popsali Petra a Ondrej Podol.
Richi
Profil
Yuhů takže není lepší udělat třeba subdomenu neco.domena.cz než jen domena.cz/neco.php ? Dík.
Yuhů
Profil
> není lepší udělat třeba subdomenu neco.domena.cz než jen domena.cz/neco.php

podle toho, čeho chceš dosáhnout. Subdoména je výrazně výhodnější pouze v jednom velmi řídkém případě, totiž když nějak masivně ovládáš určité téma a chceš (a můžeš) se do výsledků vyhledávání dostat vícekrát. Normálně totiž z jedné domény (hostname) Google zobrazí jen dvě stránky, Seznam dokonce jen jednu. Naopak v případě mladších domén je z hlediska optimalizace pro Seznam držet menší počet subdomén.
Richi
Profil
Ok, díky, zas jsi mě vyvedl z omylu na správnou cestu :-)
Anonymní
Profil *
měl bych dotaz

jakým způsobem se řeší implementace a administrace e-shopu, mající více domén druhého řádu? předpokládejme, že se musí dát kompletně spravovat z jednoho místa - publikovat pod všemi doménami i získávat objednávky a data do jednoho výstupu
Martin Kuželka
Profil
Anonymní: na nové dotazy zakládej nová témata. Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0