Autor Zpráva
MichMond
Profil
Ještě jednou dobrý den,

dostal jsem na Google Webmaster Tools tuto správu.

zjistili jsme, že některé ze stránek vašeho webu možná používají techniky, které neodpovídají našim pokynům pro webmastery.
Konkrétně na webu hledejte potenciálně umělé nebo nepřirozené odkazy vedoucí na jiné weby, jejichž účelem by mohlo být ovlivňování hodnocení PageRank. Mezi nepřirozené odkazy může patřit například prodej odkazů za účelem zvýšení hodnocení PageRank nebo účast v projektech výměny odkazů.
Doporučujeme vám provést na webu změny, po kterých bude splňovat naše pokyny pro zajištění kvality. Až tyto změny provedete, předložte svůj web k novému posouzení pro výsledky vyhledávání Google.
Pokud máte dotazy ohledně řešení tohoto problému, další podporu naleznete ve fóru nápovědy pro webmastery.


Předpokládám, že mám na stránce špatné odkazy ale nedokážu říct jaké.
Stránka: http://milanmichal.cz

Žádám vás o pomoc. Čím to tak může být způsobené. Tipuji že za to může ta reklama od ranky.cz, ale spousty portálu tuto reklamu užívají a penalizovány nebyly. Proto mě to vrtá hlavou.
Děkuji za jakoukoli pomoc.
Davex
Profil
Domnívám se, že to bude hlavně všemi netématickými odkazy. Tzn. od ranky.cz a v patičce.

Odkazy v sekci Partneři nevypadají také přirozeně - na každého partnera bych nechal pouze jeden odkaz a zkontroloval, zda některý z těchto partnerů také neporušuje nějaké doporučení pro webmastery.
Lukáš Pítra
Profil
MichMond:
Jednak na vás vede hromady odkazů z různých rádoby PR webů nízké kvality, jednak i vy odkazujete na řadu podivných, tematicky nesouvisejících stránek.

Třeba vám pomůže tato oficiální zpráva z Google blogu s užitečnými odkazy na další zdroje o tom, jak odkazový profil budovat a jak ne: http://insidesearch.blogspot.com/2012/04/another-step-to-reward-high-quality.html

Nebo se mrkněte na můj blog, také jsem pár slov napsal.
Shock
Profil *
Jednoznačně bych odstranil sekci Partneři + odkazy v patičce a přesunul je do samostatné podstránky nebo partnerům napsal "PR články".

Můžu se zeptat jak se to projevilo na pozicích v SERPu?
panther
Profil
MichMond:
jedna poznámka mimo netématické odkazy: co si slibuješ od toho, že text

Pro mnohé je PHP složité a nechtějí se ho z jistých důvodů učit, přesto nám nabízí spoustu jednoduchých možností, které nám můžou být velice užitečné. Já nejvíce využívám funkci include. Pokud kódujeme obyčejné statické stránky a přesto máme na hostingu možnost používat PHP vyplatí se určité části stránky vytvářet mimo náš stránkový html dokument. Tímto způsobem se u statických stránek dělávají například patičky nebo menu.

máš na stránce http://milanmichal.cz/?mn_post=8 třikrát, z toho jednou skrytý? Na ostatních podstránkách to bude, myslím si, podobné.
MichMond
Profil
Moc vám děkuji za cenné připomínky, velice mi pomohly.

panther: Nic jsem si od toho nesliboval, šlo o moji nepozornost při překopírovávání textu z mého starého blogu. Možná i tohle se Googlu nelíbilo a proto jsem rád že sis toho všiml.
panther
Profil
MichMond:
nepozornost? Proč tam tedy je stále dvakrát? Jednou je v tomto <div id="_mcePaste" style="position: absolute; left: -10000px; top: 0px; width: 1px; height: 1px; overflow-x: hidden; overflow-y: hidden;">, to je taky nepozornost?

Zahráváš si.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0