Autor Zpráva
David1256
Profil
Dobrý den,

mám web, který funguje na bázi Ajaxu. Vím, že obecně je známo, že se indexuje jen to, co vidíme v prohlížeči, když si vypneme JS. Ovšem narazil jsem na článek http://blog.write.cz/jak-indexovat-ajax-shebangem, který tvrdí, že pokud se použije v adrese místo "hashe" "shebang", tak bude stránka normálně indexovaná. Jaký na to máte názor?

Díky.
JanJanuska
Profil
Áno, Google týmto spôsobom dokáže indexovať aj stránky v AJAX (viz. https://developers.google.com/webmasters/ajax-crawling/docs/getting-started). Seznam si s tým neporadí.
Avšak existuje aj vhodnejší spôsob ako sprístupniť AJAX vyhľadávačom. Viď. slajdy (+ukážky) z prednášky Jakuba Vrány: http://webexpo.cz/praha2011/prednaska/ajaxizace/ (odkaz na stiahnutie sa robrazí po kliknutí na záložku "slides").
Str4wberry
Profil
Akorát bych řekl, že je potřeba dát tu adresu s #! do hrefu odkazu. Na to, že si Google všimne stránky, na kterou vede odkaz…
<a href="#" onclick="nacti('stranka.html')">
… bych moc nesázel.

Jaký na to mám názor? Pokud je stránka obsahová, tak až na výjimky není důvod celý obsah nenačítat normálně. A u ryze AJAXové aplikace mě zase nějaké neindexování trápit nemusí.

V současné době asi technicky nejlepší řešení AJAXového načítání je mít normální odkazy, nad nimi v novějších prohlížečích použít history.pushState (to umožní kompletní změnu URL bez načtení) a v Explorerech #! (+ zpracovávání parametru _escaped_fragment_), potom už ale správné indexování zajištěné je.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0