Autor Zpráva
8vm8
Profil
Ahoj, mám vytvořené stránky a umístěné na serveru www.webzdarma.cz. Svoje stránky najdu pouze přes přesnou adresu stránek http://www.blender-navody-m8.wz.cz/. Když se pokouším svoje stránky najít přez klíčová slova nebo nějaký obsah co je na stránce, tak se mi to nepodaří. Nemáte s tímto někdo zkušenosti? S html stránkama pracuji pouze 2 týdny, tak vim zatim kuloví.
Trejpa
Profil
8vm8:
S html stránkama pracuji pouze 2 týdny
Není divu, že nejsou k dohledání. Nové stránky se indexují pomaleji, počítej tak měsíc. Mohl bys sice třeba Googlu stránku podstrčit, ale vzhledem k tomu, že jsi obsah schoval do iframe, tak na ní stejně nic nenajde. A když najde, tak bude vyhledávat jen samostatné podstránky bez menu a bez nadpisu.

Pokud už děláš stránky s iframe, tak používej opačný postup – nenačítej do iframe obsah, ale na každé obsahové stránce si tak vkládej společné menu. Problémy s dohledatelností to výrazně sníží.
jenikkozak
Profil
8vm8:
Dva týdny práce s webem je poměrně krátká doba.
Co jsi za tu dobu udělal pro to, aby roboti vyhledávačů na tvou stránku narazili? Vedou na tvé stránky nějaké odkazy z jiných důvěryhodných webů? Zkusil jsi strčit stránku vyhledávačům přímo pod nos?

Než se roboti na tvou stránku dostanou, zkus ji přizpůsobit lidem. Použité písmo se špatně čte (stín to ještě zhoršuje), na stránce je hodně prázdných ploch, vinou čehož musí uživatel hodně používat posuvníky. I kdyby se na tuto stránku uživatelé z vyhledávačů dostali, stejně rychle utečou.
candies
Profil *
8vm8:
Njedříve si zjisti něco o pojmech SEO a validní web, nebo se rovnou koukni, jak na tom jsi ty.
Plaváček
Profil
8vm8:

Njedříve si zjisti něco o pojmech SEO a validní web, nebo se rovnou koukni, jak na tom jsi ty.

To, co radí candies samozřejmě NIKDY nedělej.

Raději si přečti srozumitelnou příručku přímo od kováře: http://www.google.cz/intl/cs/webmasters/docs/search-engine-optimization-starter-guide-cs.pdf (PDF, česky).
candiess
Profil
Plaváček:
A to jako proč? Jde-li o pozici ve vyhledávači (jak vyplývá z nadpisu vlákna) tak bys neměl tyto věci takhle opomíjet :) Na toto téma je spousta článku, takže nikdy neříkej nikdy


PS: sry za ten předchozí post (anonym - candies), špatně sem se přihlásil :)
Ugo
Profil
candiess:
nevím kde najít správnou diskusi, ale 1. html kód jako takový významu moc nemá, skoro bych odhadem řekl že je lepší mít v těhle svincích 50% a 1 středně kvalitní zpětný odkaz navíc než mít tady stovku
co je taky důležitý je, že seo servisy mají celkem vysoké umístění ve vyhledávačích a nejednou jsem viděl že při hledání mi právě tyhle nežádoucí odkazy posunou jiné stránky té samé firmy, když je to z 1 -> 2 stránku tak to je o to méně žádoucí (a stejně pak přijde někdo a chce abych to do toho svince strkal)

nejsem seo odborník, ale to že si dobrovolně posunu web do zatracení neberu, stejně tak třeba to že je důležitá validita, nepovinné a nijak v potaz nebrané meta tagy, pořadí nadpisů v kódu atp. to jsou prostě zbytečnosti a když mám stránku udělanou tak že to je v ní nelogické rozvržení a měl bych jí celou ohýbat, tak dost časově náročné zbytečnosti, snad nejhorší doporučení je validita
Trejpa
Profil
candies:
Na validitě nikdy v SEO nezáleželo.

SEO servis a podobné služby těží na neznalostech a do snůšek polopravd přidávají vyslovené lži s pokusem kvantitativně vyjádřit hodnotu SEO v bodovém systému a to s jediným cílem - získat více klíčových slova a zpětných odkazů, samy sebe posunout ve vyhledávání a prodat své placené služby. Přitom stačí použít zdravý rozum - když bude mít stránka hodnotný obsah pro uživatele, tak bude zajímavá i pro vyhledávače.

koukni, jak na tom jsi ty.
A nyní kvůli tobě získal SEO servis další klíčová slova. Když teď někdo bude hledat něco z 8vm8 stránky, tak mu to najde službu SEO servis. Toho jsi chtěl dosáhnout? Za tohle ti má 8vm8 poděkovat?
Martin Kolčaba
Profil
candiess:
třeba proto, že SEO a seo-servis.cz nemají prakticky nic společného, a oprava z 99% vymyšlených "SEO problémů" nic nevyřeší. Na skutečně důležité problémy webu popsané výše pak seo-servis neupozorňuje.

A o "pozici" v tomhle vlákně nejde, jde o zaindexování (lépe řečeno dohledatelnost) webu.

8vm8:
doporučuji nejdřív udělat něco s webem, na základě rad Trejpa a jenikkozak. Průběžně k tomu můžeš číst příručku, na kterou tě odkázal Plaváček.
8vm8
Profil
Nemusíte se hádat co je správně a co ne. Všechno se hodí:). Dík za rady!
candiess
Profil
ouu..Chtěl sem jen pomoct, i tak děkuju vám za vyvedení z omylu :) Sám si z toho vezmu ponaučení a tobě 8vm8 se omlouvám za mýlné info :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0