Autor Zpráva
jindrakuba
Profil
Ahojte. Mám pár webů na téma mobilní telefony. Úspěšně se na google držím mezi 1. - 3. pozicí. Na seznamu jsem ale třeba až na 40. pozici.
Dovolím si sem napsat i adresy webů :
www.htc-one.cz
www.galaxys3.cz

Snažim se mít kvalitní zdrojový kód, snažím se nabízet obsah pro lidi. Google je s tím spokojen, seznam ovšem ne. Je možné, že je to tím, že jsem nikdy netvořil linkbuilding ? možná z webu o htc mám 2 vyměněné odkazy.

Nějaké nápady ?
ludekbrno
Profil *
Nevím jak jsou ty weby staré, ale je nutno počítat s tím, že Seznam je obecně v postupu webů na pozice pomalejší. Jinak já osobně mám problém spíš opačný, dostat se na Googlu víc dopředu :) Samozřejmě ale bez linkbuildingu to nepůjde.

Mimochodem, můj osobní názor je ale ten, že podobné weby věnující se pouhému jednomu modelu výrobku jsou v podstatě k ničemu, protože:

1) velmi rychle zastarají (zvlášť u mobilů), protože ty výrobky mají jen velmi krátkou morální životnost a tedy mohou být užitečné jen po velmi omezenou dobu. Za ni se ani nemusí podařit web dostat na vyhledatelné pozice a web tak během roku až dvou zcela ztratí smysl a zapadne.

2) existuje asi milion druhů mobilů, ale pouze pár jednotlivých operačních systémů, které jsou pro všechny ty druhy společné. Z toho důvodu jsou podstatně užitečnější kumulované weby, věnující se některému z těch několika operačních systémů s podkategoriemi pro různé modely, protože většina věcí je pro všechny telefony s jedním systémem stejná nebo podobná. Logicky se na takový web nabalí podstatně více uživatelů, vyměňujících si zkušenosti. Následkem toho je přirozený vznik zpětných odkazů, který dále posiluje postavení univerzálnějšího webu. Navíc web je stále aktuální, protože přicházejí nové a nové modely, pro které stačí jen zřídit nové podrubriky a i když starší modely přestávají být akutalizované, na webu se stále něco děje.

Takže to je můj nápad. Sice to asi není cos chtěl slyšet, ale myslím, že to je pravým důvodem.
Cody
Profil
Doména je poměrně mladá, takže to bude asi tím. Stejně tak i počet odkazujích domén je poměrně malý (23 odkazujících domén) i když S-rank 3 vypovídá o tom, že Seznam o webu ví a nehodnotí ho úplně špatně. Google i Seznam má zaindexovaný stejuný počet stránek. Takže bych doporučoval vydržet, rozšiřovat unikátní, zajímavý obsah a získávat další kvalitní zpětné odkazy.
jindrakuba
Profil
Děkuji moc za reakce. No jde o to, že tyhle telefony jsou špička a minimálně 2 roky se o nich bude mluvit. Teď protože to je novinka, za 2 roky, protože to budou už cenově dostupné modely :)
Ale to je jen moje spekulace a třeba se šíleně pletu.
ludekbrno
Profil *
jindrakuba:
Nechtěl jsem dělat reklamu, ale existuje androidforum.cz, kde je velká komunita příznivců androida napříč všemi značkami, přitom tam každý významější model má svoji sekci. Potom existuje mobilmania.cz, kde se o každěm mobilu dočteš vše potřebné včetně technických parametrů, navíc s možností srovnání s ostatními. To jsou zavedené, univerzální a přitom i dostatečně podrobné zdroje informací a je velmi nepravděpodobné, že by ses s jednoúčelovým webem mohl přiblížit jejich významu. Úzce specializovaný web na jeden produkt může (ovšem nemusí) být podrobnější, než univerzální a může být užitečný, ale podle mě se to týká vážně jen výrobků s delší morální životností. A to se mi nezdá v tomto případě opodstatněné, i kdyby to snad byly dva roky. Osobně mám zkušenost, že o nějakém zajímavém výrobku se nejvíc diskutuje po jeho ohlášení, potom po zveřejnění specifikací nebo uvedení na trh a následně intenzita diskuzí prudce klesá a obnovuje se jen krátkodobě např. při vydání aktualizace SW. Mimochodem, jak jsou na tom tvé weby s návšťevností? To je důležitější kritérium, než pozice.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0