« 1 2
Autor Zpráva
TomVanLie
Profil *
Díky za názory. Zkusím nějak zařídit odstoupení od smlouvy dle §57, uvidíme, jak se zachovají. Pod nátlakem jednal samozřejmě, sám to přiznal. Tyto praktiky jsem sledoval pouze z televize a nevěřil jsem, že by to bylo tak rozsáhlé, aby se to nějak týkalo mě..

Rád bych se poradil s právníkem, obávám se však, že tato právní pomoc bude velmi nákladná, navíc, tento právník nemá podle smlouvy právo do té smlouvy nahlédnout..

Ještě jednou díky za odpovědi.
margin
Profil *
TomVanLie:
Slouvu jde vypovědět, avšak ve smlouvě je napsáno následující:
Zdá se, že si pleteš dohodu a výpověď a pak sjednanou cenu a zaplacenou částku.

Já bych doporučil co nejrychleji podat výpověď, běží od 1. následujícího měsíce, obecné náležitosti pro výpověď smlouvy budou k nalezení na internetu). Pokud je cena služby za sjednané (i když nečerpané) služby srovnatelná s cenou za právní rady, kontaktovat právníka.

navíc, tento právník nemá podle smlouvy právo do té smlouvy nahlédnout..
Předpokládám, že si s tím právník dokáže poradit, třeba tak, že dá obecnou radu, jak smlouvu vypovědět a je možné, že bude znát nějakou právní kličku týkající se tohoto bodu.
TomVanLie
Profil *
Díky moc za rady. Moc se v takových věcech nevyznám, přiznám se, že to řeším poprvé. Zkusím smlouvu vypovědět co nejdříve, aby se to stihlo do těch 14ti dnů a pak se uvidí. Výsledek pak napíši zase do diskuze.
Držte nám palce.
LudekBrno
Profil
TomVanLie:
To neexistuje, aby bylo ve smlouvě ustanovení, které zakazuje konzultovat smlouvu s právníkem. Takové ujednání nemůže být platné, protože je nápadně nevýhodné a diskriminační. Hodinová konzultace s běžným právníkem se dá pořídit za 500kč, což není zase taková částka. Takže pokud se jedná o částku v řádu alespoň tisíců, tak bych určitě za právníkem zašel.
TomVanLie
Profil *
Ve smlouvě přímo stojí:
Objednatel není oprávněn tento dokument ani jeho části bez písemného souhlasu Dodavatele zveřejnit ve volně dostupných sdělovacích prostředcích (včetně Internetu), předat či prodat jiné organizaci, či jinak veřejně šířit.

Asi spíše opravdu vyhledám nějakou právní pomoc. V pátek jsem na společnost telefonoval s tím, že chci smlouvu vypovědět. Operátorka mi řekla, že neví, jestli to bude možné a pokud ano, tak tam bude "nějaký" storno poplatek. Takže k té částce co si už vzali si ještě vezmou poplatek za odstoupení od smlouvy. Je to vůbec zákonné?
LudekBrno
Profil
TomVanLie:
Konzultace smlouvy s právníkem přece není totéž jako mediální prezentace. Takže za právníkem s tím jít můžeš. A zrovna se právníka poptat jak smlouvu zrušit např. z důvodu nátlaku. Případně ještě oznámit na ČOI za použivání nekalých obchodních praktik.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0