Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Moderátor Petr ZZZ: Vyčleněno z inzerátu, následně odmazáno nesouvisející.

jan99:
Všechny domény obsahují klíčové slovo
Pochybuji. Klíčové slovo sexhh k ničemu není a žádné jiné klíčové slovo ta doména neobsahuje.

Navrhuji smazat.
Chamurappi
Profil
Petr ZZZ:
Klíčové slovo sexhh k ničemu není
To si nedokáže potenciální kupec vyhodnotit sám?

Na zákazu prodeje domén přes diskusi jsme se neshodli, takže nevidím důvod ke smazání.
Joker
Profil
Petr ZZZ:
Taky nevidím důvod ke smazání, spíš jen vytahujeme to vlákno nahoru.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
To si nedokáže potenciální kupec vyhodnotit sám?

Myslel jsem to jako servis tohoto portálu v duchu ochrany spotřebitele, navíc to máme ošetřeno v pravidlech (Z.V). Pokud někdo tvrdí, že doména sexhh obsahuje klíčové slovo, je jasné, že tím míní řetězec sex. Jenže ta doména to klíčové slovo neobsahuje, obsahuje jen slovo sexhh.
_es
Profil
Petr ZZZ:
ta doména to klíčové slovo neobsahuje, obsahuje jen slovo sexhh.
Pre všetky vyhľadávače? Na základe čoho to tvrdíš? Keďže spájanie slov bez oddeľovača je v doménach pomerne bežné, tak sa mi nezdá nemožné, aby to vyhľadávač nerozdelil na jednotlivé slová. Skôr je asi nezmyselné to „hh“.

navíc to máme ošetřeno v pravidlech (Z.V)
To zdôvodnenie je asi príliš krkolomné.
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Řekl bych, že klíčové slovo v doméně obsažené je. Stejně jako je ve slově „pralesní“ částečně obsažen můj předřečník. :)
Ale neví se, zda vyhledávače dokážou takto napojené slovo vyhledat (nejedná-li se o profláknuté iněco, eněco). A za druhé tvar adresy pro vyhledávače zřejmě stejně příliš podstatný není.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
servis tohoto portálu v duchu ochrany spotřebitele
Spotřebitel má vlastní rozum.

Pokud někdo tvrdí, že doména sexhh obsahuje klíčové slovo, je jasné, že tím míní řetězec sex.
To je jasné…

Jenže ta doména to klíčové slovo neobsahuje, obsahuje jen slovo sexhh.
… a tohle už jasné není? Lidi snad nevidí, jak se ta doména jmenuje? Nemají vlastní názor na to, jestli doména má nějakou cenu?
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho [#7] (a na _es a jenikakozaka):
… a tohle už jasné není?

Řekl bych, že ne, ba dokonce že nezkušený uživatel snadno může získat mylný dojem o tom, jak funguje fulltextové vyhledávání. Nevím, jestli to platí i dnes, ale z tohoto vlákna vyplývá, že přinejmenším Google jedním algoritmem hledá pouze slova, oddělená mezerami nebo některými jinými znaky, a jiným algoritmem na takto nalezených stránkách až poté zvýrazňuje hledané řetězce, teď už ale bez ohledu na to, se kterými znaky ty řetězce sousedí.

Zvýrazní-li vyhledávač při hledání slova "sex" takto sexhh, předpokládá běžný uživatel, že vyhledávač ten krátký řetězec v tom delším hledal. Ve skutečnosti ho ale hledal a našel na stránce jinde a až poté, co stránku našel, ji projel jiným algoritmem ještě jednou a ten krátký řetězec zvýraznil všude, nejen tam, kde na jeho základě našel danou stránku.

Před pozadím těchto okolností vnímám tvrzení, že v doméně sexhh.com je obsaženo klíčové slovo, jako zavádějící. Jinak řečeno – kdyby se, hypoteticky, slovo sex nikde jinde na stránce nevyskytovalo, vyhledávač by doménu sexhh.com na hledání výrazu sex vůbec nenašel.
_es
Profil
Petr ZZZ:
Jinak řečeno – kdyby se, hypoteticky, slovo sex nikde jinde na stránce nevyskytovalo, vyhledávač by doménu sexhh.com na hledání výrazu sex vůbec nenašel.
Hypoteticky je to len tvoja domnienka, ktorú si nijak nedokázal ani pre jeden vyhľadávač, nie to pre všetky. To o dvoch algoritmoch predsa nepopiera to, že si vyhľadávač viac slov v doméne rozložiť môže, len vysvetľuje, že zvýrazňovanie vo výsledkoch to nedokazuje.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
nezkušený uživatel snadno může získat mylný dojem o tom, jak funguje fulltextové vyhledávání
V úvodním příspěvku se vůbec nemluví o přínosu pro vyhledávání. Když vidíš doménu sexhh.com, vytušíš, o čem je? Asi jo — a podle čeho? Podle klíčového slova sex.

nezkušený uživatel snadno může získat mylný dojem o tom, jak funguje fulltextové vyhledávání
To už je jen a pouze jeho problém. Inzerát není učebnice, neručíme za kvality nabízeného zboží.
Stejně tak by měl být jen tvůj problém, že věříš, že pro doménu platí při hledání slov stejná pravidla jako pro zbytek indexovaného obsahu. Rozhodovat něco na podkladě téhle domněnky je až příliš přestřelené.

kdyby se, hypoteticky, slovo sex nikde jinde na stránce nevyskytovalo, vyhledávač by doménu sexhh.com na hledání výrazu sex vůbec nenašel
Úvodní stránku polopate.jakpsatweb.cz na dotaz „Jak psát web“ najdou Seznam i Google…
Petr ZZZ
Profil
_es:
Hypoteticky je to len tvoja domnienka, ktorú si nijak nedokázal
Četl´s to vlákno, na které jsem právě odkázal?
_es
Profil
Petr ZZZ:
Četl´s to vlákno, na které jsem právě odkázal?
Áno. Je tam niekde dôkaz, že každý vyhľadávač viac slov v doméne spojených bez oddeľovača zásadne a nikdy pri analýze nerozloží na jednotlivé slová? Ostatne, v [#10] Chamurappi tvoju domnienku na konkrétnom príklade vyvracia, no tiež to ani nepotvrdzuje, že uvedený rozklad na slová nastáva.

věříš, že pro doménu platí při hledání slov stejná pravidla jako pro zbytek indexovaného obsahu. Rozhodovat něco na podkladě téhle domněnky je až příliš přestřelené.([#10] Chamurappi)
V bežnom texte nie je dôvod spájať slová bez spojovníka, v doméne na to dôvod je, preto je logické očakávať, že by sa mohla analýza názvu domény líšiť od analýzy bežného textu.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi [#10]:
Úvodní stránku polopate.jakpsatweb.cz na dotaz ‚Jak psát web‘ najdou Seznam i Google…
Na to stačí, aby na ni vedl odkaz s příslušným anchor textem (na tomto principu funguje i Google bomba). Navíc dva z těch tří výrazů ("jak" a "web") se na ní (odděleně) vyskytují.

_es [#12]:

zásadne a nikdy...
Zásadně a nikdy ne, provařená hesla zřejmě rozkládá. Řekl bys, že výraz jako sexhh je provařený?

V bežnom texte...
Zajímavá úvaha, na tom by mohlo něco být.
_es
Profil
Petr ZZZ:
Řekl bys, že výraz jako sexhh je provařený?
Slovo „sex“ je z toho jednoducho strojovo rozoznateľné. Začína na začiatku reťazca a končí pred znakom, ktorým nepokračuje ani jedno ďalšie známe slovo začínajúce na „sex“. Strojovo zistiteľný oddeľovač je pred ním aj za ním.
Chamurappi
Profil
Petr ZZZ:
Navíc dva z těch tří výrazů ("jak" a "web") se na ní (odděleně) vyskytují
Jde najít i na frázi.
Petr ZZZ
Profil
Možná vyhledávače hážou bobek na části slov, aby se to nepletlo.
_es
Profil
Petr ZZZ:
Možná vyhledávače hážou bobek na části slov, aby se to nepletlo.
_es:„Začína na začiatku reťazca a končí pred znakom, ktorým nepokračuje ani jedno ďalšie známe slovo začínajúce na ‚sex‘.
Má snáď nejaký hmyz v latinskom označení „slovo“ sexhh?
Petr ZZZ
Profil
_es:
Bavili jsme se obecně o hledání části řetězce. Sexhh je příklad a ti hmyzáci jsou taky jen příklady. Mají ilustrovat možnou motivaci vyhledávače nehledat části slov.
_es
Profil
Petr ZZZ:
Mají ilustrovat možnou motivaci vyhledávače nehledat části slov.
Ja som nepísal o hľadaní slov v slovách s nejakým významom, ale o hľadaní slov v reťazcoch, ktoré nie sú slovami s významom. Teda tie tvoje príklady nesedia na môj príklad jednoduchého popisu takého hľadania. Je rozumné od vyhľadávača očakávať, že na kľúčové slovo „sex“ nenájde stránku o sextante, ale mohol by nájsť trebárs úvodnú stránku s doménou sex4you.com. Aby sme sa nebavili len hypoteticky, tak Google ju na uvedené slovo nenájde, no Bing áno, napriek tomu, že sa na uvedenej stránke to slovo nenachádza a ani na ňu nikto cez uvedené slovo vraj neodkazuje (operátory inanchor: resp. allinanchor:).

Chamurappi:
„Navíc dva z těch tří výrazů ("jak" a "web") se na ní (odděleně) vyskytují“
Jde najít i na frázi.
Podľa Binga aj Google by mali existovať odkazy s frázou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0