Autor Zpráva
Martin Weis
Profil
Dobrý den,
mám web na kterém je umístěn obrázkový odkaz. Obrázek není fyzicky umístěn na mém webu ale v rootu partnerského webu na který odkaz směruje. Když návštěvník načte stránku mého webu tento obrázek se tudíž pro načtení stránky musí stáhnout s partnerského webu. Při této operaci již Google Analytics umístěný na partnerském webu zaznamenává toto stažení souboru jako přístup na jeho web ačkoliv na obrázkový odkaz návštěvník mého webu vůbec nekliknul.
Pokud bereme v úvahu že statistiky CTR, času stráveného návštěvníky na stránce či webu, přímých přístupů návštěvníků skrze záložky (bookmarks) a další, které může Google měřit prostřednictvím svého toolbaru mohou ovlivňovat algoritmus Googlu zajímá mě zda takovéto přístupy mohou vůbec být hodnoceny nástroji jako např. Google Toolbar nebo Alexa Toobar (v tomto případě vím že jde spíše o informativní hodnotu). Pokud by některé specializované služby vyhledávačů dokázali pomocí využívání sběru dat zohledňovat i takovéto způsoby přístupů na weby pak by mě zajímalo zda to bude mít zanedbatelný pozitivní vliv , či to bude hrát zcela bezvýznamnou roli nebo to bude hodnoceno spíše jako snaha o Black Hat SEO praktiku. Předpokládám že na toto nelze jednoznačně odpovědět, zajíma mě však alespoň Váš osobní názor či zkušenosti.
Kajman
Profil
Vám Google Analytics eviduje přístupy na obrázky?
ludekbrno
Profil *
Martin Weis:
Google Analytics nemůže registrovat stažení obrázku. Přístup GA registruje spuštěním JS kódu v html souboru. Takže zbytečné obavy ;)
Martin Weis
Profil
Kajman:
Tuto informaci jsem dostal od webmastera partnerského webu nicméně jsem neměl možnost ji prověřit a nevím jak k tomuto zjištění dospěl.
_es
Profil
Martin Weis:
Ako konkrétne je ten obrázok zobrazovaný? Nie je zobrazovaný nejako inak ako cez značku <img>?
Martin Weis
Profil
_es:
Umisťuji obrázky přes <img> nicméně zjišťuji aktuální stav od partnerského webmastera protože on tuto techniku používá na jiných svých webech a já ji nejspíš mohl nesprávně použít na svém webu (taktéž provedu pokusy na mých webech s náhledy do GA) a a budu informovat.
Jen zvědavosti, napadá Vás nějaký jiný tag kterým by toto mohlo fungovat? Fungoval by přenos ranku například při použítí vnořené stránky (tagem <iframe>) ? Beru v potaz se ranky přes rámy nepředávají ale jak je to v případě plovoucího rámu?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0