Autor Zpráva
LaMMa
Profil
Zdravíčko,

mám xhtml stránku s ubytovaním a na nej je hodnotenie(rating 1-5) od hostí. Chcel by som toto hodnotenie(+pár ďalších info) poskytnúť vyhľadávačom aj v nejakej rozumnejšej forme ako len text. Máte nejaké skúsenosti s aplikáciou microdat, microformatov či RDFa do xhtml webu, tak aby ostal validny? Ktorý formát je najlepšie použiť aj s ohľadom do budúcna?
ninja
Profil
Rich Snippets pro Google. Případnou nevaliditou se trápit nemusíte.
Cody
Profil
Pokud není web v HTML5 tak musíte použít mikroformáty, jinak můžete použít mikrodata. Tedy v případě, že chcete mít web validní. Jinak můžet použít obojí, doporučuji spíše mikrodata.
LaMMa
Profil
Našiel som takýto doctype: <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional with HTML5 microdata//EN" "xhtml1-transitional-with-html5-microdata.dtd">, tak s nim skúsim tie mikrodata.
Ovplyvňuje deklarácia doctypu nejakým spôsobom vykreslovanie webu v prehliadačoch, alebo je to len na "okrasu"? Resp. bude to s tým doctypom renderovať štandartne, alebo v Quirks mode (hlavne staršie browsre)?
Chamurappi
Profil
Reaguji na LaMMu:
Našiel som takýto doctype
Pro validátor je podstatná DTD. Co si napíšeš do PUBLIC identifikátoru nehraje moc roli. Proč potřebuješ validní web? Stejně je to tvé XHTML rozebírané jako (nevalidní) HTML.

alebo je to len na "okrasu"?
Převážně na okrasu. Dá-li se té užvaněné příšeře říkat okrasa.

alebo v Quirks mode (hlavne staršie browsre)?
Přepínač režimů se nijak zvlášť nevyvíjí (není důvod), všechny prohlížeče vydané za posledních deset let přepínají stejně.
LaMMa
Profil
Proč potřebuješ validní web?
To bude tým mojim blbým sklonom k perfekcionalizmu:/ a silou zvyku z minulosti, keď som si ešte myslel, že okolo validného webu sa točí seo a svet.
Prerobím to teda na HTML5, aj tak som neprišiel na žiadnu výhodu toho xhtml pre mňa.
Chamurappi
Profil
Reaguji na LaMMu:
Prerobím to teda na HTML5, aj tak som neprišiel na žiadnu výhodu toho xhtml pre mňa.
Nehledě na to, co deklaruješ, se prohlížeč snaží řídit tím, co je definováno v HTML 5, takže výhody XHTML stejně vidět nemůžeš, protože XHTML nepoužíváš.
Zkrácení <!doctype> je skutečně jen na okrasu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0