Autor Zpráva
PN7
Zdravím,

mám název URL stránek v němčině, ale domenu 1 řádu .cz a hosting v Česku.
připojení přes ISP Dial Telecom. Stránky existují několik let.
Většina návštěvníků přichází na stránky z Německa.

Má význam přenést webhosting do Německa a změnit doménu prvního řádu na .de, případně .eu, .com,
pokud chci zvýšit pozici ve vyhledávačích (zejména z Google.de) z Německa?
Má někdo vlastní zkušenost s takovou změnou?
Děkuji za reakce předem.
ninja
Doména .de pomůže velmi, přesun hostingu mnohem méně. Přesun hostingu ale zapříčiní, že se budou stránky načítat uživatelům z Německa rychleji. A to rozhodně chcete.

Musíte ale zvážit náklady na přesun, pravděpodobný dočasný propad, atd. Záleží co za služby/produkty poskytujete.
Cody
Já bych to z hlediska SEO nedoporučil, přesměrováním dojde k propadům ve vyhledávačích. Doména má už nějakou vybudouvanou pozici a autoritu ve vyhledávačích. Nemyslím, že to zrychlení bude natolik zásadní.
PN7
ninja, ninja:
Díky za reakci. Potvrzujete můj názor.
Náklady na přesun-vytvoření dalších stránek s domenou .de akceptuji
Domena .cz zůstane víceméně pro český trh.
Jedná se o ubytovací služby a služby přímo související.

Cody:
Domena .cz zůstane víceméně pro český trh a k udržení pozic ve vyhledávačích.
Zatím to vypadá na další domenu tzn. nová budu .de (.cz si také ponechám) a
hosting bude u obou v Česku.
Martin Kolčaba
Uvedl jste poměrně málo informací na to, aby šlo učinit jednoznačný závěr. Nicméně z toho, co jste napsal jsem pochopil, že:

- máte .cz doménu, avšak s německým názvem a kompletně německým obsahem, která v pořádku funguje a web na ní plní svůj účel
- z nějakého důvodu (pravděpodobně s vidinou, že vám to nějak výrazně pomůže ve vyhledávání) jste se rozhodl pro změnu na .de doménu, kterou nově registrujete
- neuvádíte, zda v případě, že výše uvedené provedete, počítáte s přesměrováním původních URL adres na nové a víte, jak to správně provést a co můžete čekat

Pokud je to tak, přikláním se k názoru Codyho, a změnu nedoporučuji. Je kontraproduktivní předělávat to, co funguje jen proto, že si myslíte, že by to nějak a z nějakého blíže neurčeného důvodu mohlo fungovat lépe.

Změně domény bych se vyhnul úplně. Přesun webhostingu do Německa je na vás, dle mého skromného názoru bude mít zanedbatelný vliv neúměrný času, který do toho vložíte, ale alespoň tu lze říci, že vám neuškodí.
PN7
Martin Kolčaba:
díky za reakci.

jak jsem psal. Domena .cz zůstane víceméně pro český trh a k udržení pozic ve vyhledávačích.
Tzn. záměr je ponechat .cz doménu jen s českým obsahem (v současnosti je obsah jen německý)
a vytvořit .de doménu jen s německy psaným obsahem.

.cz a současně .de domenu s hostingem v Česku má např. czecot a právě tento projekt se zobrazí po
zadání klíčových slov do Google.de na první stránce - 7má pozice
Obecně je hosting a domena země na kterou se stránky orientují doporučováná. Proto řeší dilema.
Petr ZZZ
Přemýšlím, zda změna jazyka odpovídá změně obsahu nebo zda se s tím vyhledávače nějak popasují. Selský rozum mi říká, že lidí, kterým je jedno, zda dané informace najdou v češtině nebo v němčině, bude spíš málo, takže změna jazyka by odpovídala změně obsahu. Ale kdo ví, třeba to tak přímočaré není. Každopádně by mě zajímalo, jak to dopadne; mohl bys sem prosím dejme tomu půl roku po nahrazení německých textů českými napsat, zda to něco udělalo s pozicemi? Díky.
Cody
PN7:
Domena .cz zůstane víceméně pro český trh a k udržení pozic ve vyhledávačích.
Nebude pak problém s duplicitou?

Tzn. záměr je ponechat .cz doménu jen s českým obsahem (v současnosti je obsah jen německý)
Pak k propadu určitě dojde, protože se přestanete umisťovat na německé fráze a s českými budete začínat od nuly.

Takže shrnu-li to - tento postup znamená určitý propad tak jako tak, ale uživatelsky dává smysl. Ale pokud bych hodnotil čistě aspekt SEO tedy vyhledávače, není to dobré řešení. I tak bych doporučoval udělat toto - německé URL na CZ doméně přes 301 přesměrovat na nové. Vytvořit nové české URL s unikátním obsahem, oba weby prolinkovat coby alternativu pro další jazykovou verzi.
Plaváček
Já bych rád viděl, o čem se konkrétně bavíme. Protože šedivá je teorie a zelený strom života. Vždy lze najít řešení, ale chce to konkrétní ukázku.
PN7
Cody:

díky za reakci.
Cody:
Nebude pak problém s duplicitou?

PN:
neměl by být pokud bude na .cz text jen v češtině

Se zbytkem souhlasím.

Petr ZZZ:
píšu si do kalendáře "dát vědět..." v případě, že změnu tímto způsobem provedu.

Plaváček:
Já bych rád viděl, o čem se konkrétně bavíme. Protože šedivá je teorie a zelený strom života. Vždy lze najít řešení, ale chce to konkrétní ukázku.

V zásadě je vše podstatné napsáno již výše, ale pokusím se ještě upřesnit.

Dle mého názoru je v mnoha ohledech lepší vytvořit pro každou jazykovou verzi vlastní doménu
pro čeština .cz, pro němčinu .de, pro angličtinu . com nebo .eu než vytvářet na současné
doméně .cz a stránkách jen v němčině jazykové verze v podadresářích.
A to i za cenu dočasného poklesu pozice domeny .cz
Plaváček
PN7:

Dle mého názoru je v mnoha ohledech lepší vytvořit pro každou jazykovou verzi vlastní doménu
pro čeština .cz, pro němčinu .de, pro angličtinu . com nebo .eu než vytvářet na současné
doméně .cz a stránkách jen v němčině jazykové verze v podadresářích.

Tohle ovšem neplatí absolutně. Spravovat více domén může být složitější jak technicky, tak finančně. Abychom ale téma uzavřeli, vámi podané informace nepostačují k seriozní radě. Dodejte odkaz na váš projekt, jinak budeme jenom mlátit prázdnou slámu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: