Autor Zpráva
Internetto
Profil *
Ahoj všetci, vysvetlí mi prosím niekto ako sa dá na webstránke skontrolovať "duplicita s www a bez www" tak ako o nej práve v inom vlákne písal jenikkozak? Ďakujem.
ludekbrno
Profil *
Internetto:

Já nevím, co třeba zkusit do adresního řádku prohlížeče napsat URL s www. na začátku a potom bez něj? ;) Duplicita je to v případě, že celý web nebo některé stránky fungují v obou variantách, aniž by při zadání některé z nich došlo automaticky k přesměrování na tu druhou. Obvykle se to řeší tak, že obsah je funkční na URL s www. na začátku a pokud člověk zadá URL bez www., tak se automaticky přepíše na www. a dále už celý pohyb po webu probíhá s www. na začátku URL.

P.S. já jsem asi exot, ale nemám www rád, takže naopak přepisuji URL s www. na URL bez www :)
jenikkozak
Profil
ludekbrno:
P.S. já jsem asi exot, ale nemám www rád, takže naopak přepisuji URL s www. na URL bez www :)
Ale pokud to uděláš obráceně, můžeš snadno na stránce s www nastavit např. cookie tak, aby nebyly viditelné na všech subdoménách, můžeš omezit vyhledávač, aby hledal jen na konkrétní subdoméně... Navíc např. na tištěných materiálech adresa s www vypadá jako webová adresa, zatímco když ji neuvádíš, musíš si pomáhat popiskem nebo protokolem.

Internetto:
tak ako o nej práve v inom vlákne písal jenikkozak?
Když prohlížím weby, nezkouším hádat adresy (abych autorovi nekazil statistiky). Všiml jsem si toho snadno. V tom vlákně byl odkaz na verzi s www, ale na té stránce v patičce byl odkaz na stránku bez subdomény, tak jsem na to kliknul, abych se podíval, jestli mě to přesměruje. Nepřesměrovalo.
ludekbrno
Profil *
jenikkozak:
Jj, na vizitkách a ostatních reklamách uvádím s www.
Ugo
Profil
mě by zajímala jiná věc která souvisí i s dalšíma duplicitama, jestliže na takovou duplicitu (www.neco.cz a www.neco.cz/index.php) nevede odkaz, tak čemu vadí? Samozřejmě se blbě kontrolují externí odkazy. A naopak jestliže duplicitu řeším přesměrováním a všichni odkazují na špatnou verzi, veme si vyhledavač skutečně tu správnou? :) (tady předpokládám že jo, jinak by se to tak neřešilo)
jenikkozak
Profil
Ugo:
jestliže na takovou duplicitu (www.neco.cz a www.neco.cz/index.php) nevede odkaz, tak čemu vadí?
Odkazy na web by měly vznikat přirozeným způsobem (tedy ne registrací do milionu katalogů, nákupem odkazů) a nemůžeš proto ovlivnit, na jakou verzi ti kdo odkáže.

A naopak jestliže duplicitu řeším přesměrováním a všichni odkazují na špatnou verzi, veme si vyhledavač skutečně tu správnou?
Přesměrováním projde i vyhledávač.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0