Autor Zpráva
fuser
Profil *
Dobrý večer, chci se zeptat jak udělat aby do popisku robot neházel první slova? Mám stránku, která začíná horním a postraním menu a chci aby v popisku vyhledávání například (seznam.cz) nebylo kontakt, o mně a podobně, ale bud jen text obsahu nebo description. Děkuju za rady
kikinet
Profil
fuser:
A máte nastavený meta description?
ludekbrno
Profil *
fuser:
U Google většinou stačí smysluplné napsat popis do metatagu description, ale u Seznamu s tím nicnenaděláš, ten si volí úryvek stránky dle svého uvážení a často se mu to moc nepodaří.
fuser
Profil *
meta description mam vložený i vypsaný :-)
Doufal jsem, že je nějaký trik co neznám. Děkuju za odpovědi
Plaváček
Profil
fuser:

Do určité míry může pomoci vhodná struktura HTML dokumentu. Kupříkladu je i z pohledu přístupnosti vhodnější mít na začátku stránky obsah a navigaci až pod ním. CSS s tím může pomoci. Nicméně - především u Seznamu hodně záleží na konkrétním dotazu, ale i on si občas sáhne pro dobře napsané description. Spíše ale u dotazů, u nichž si je jist, že uživatel hledá právě jednu jedinou stránku. Lze to vidět u tohoto dotazu http://search.seznam.cz/?q=plav%C3%A1%C4%8Dk%C5%AFv+bl%C3%A1boln%C3%ADk&sId=9bUkMnhTw35lHwmQiwqu&aq=&oq=&sourceid=top&thru=, kde Seznam použil meta description. Podobně se chová i Google.
fuser
Profil *
Plaváček:
začátku stránky obsah a navigaci až pod ním
Souhlasím, ale mam to v pořadí: horní menu, levé menu, obsah, pravé menu.

Pomocí css by jsem dokázal levé menu strčit za obsah, ale horní menu už je horší. Levé mi vrásky nedělá i seznam pochopil, že se jedná o rozcestník, ale horní navigaci mi tam vypisuje


Ted mě napadlo to horní menu vyřešit obrázkama místo textu. Bude to trošku prasárna, ale kde není text tam není index :-)
Plaváček
Profil
fuser:

Ted mě napadlo to horní menu vyřešit obrázkama místo textu

Neznám tvůj web, ale tohle řešení mi nepřijde jako dobrý nápad.
fuser
Profil *
Dělal jsem to pro jednu známou zadarmo. Napsal by jsem link, ale asi by se jí nelíbilo, že je ve vyhledávači ve spojení s diskusním forem a navíc mé ego by to nezvládlo :-)

Dělám stránky už nějaký pátek, tak kód je čistý a jsem zastáncem co nejméně zahlcovat roboty. Kostra mi vyšla se vším na 60 řádků a grafika taky moc neutrpěla. Stránky jsou poměrně pěkné a troufnu si napsat i přehledné, ale chci to udělat co nejlépe. Sice to je zadarmo, ale když něco dělám, tak se snažím na 100% a více.
Plaváček
Profil
fuser:

Pak neočekávej konkrétní radu.
fuser
Profil *
Tu ani nečekám. Ptám se všeobecně. pořád se učím a sice chci vyřešit tenhle konkrétní případ, ale i v budoucnu by jsem se řídil podle dobré rady jak na strukturu. Zajímalo mě převážně jestli není nějaký fígl jako je rel="nofollow" nebo podobně.
Plaváček
Profil
fuser:

Pak se bohužel nic nedozvíš. Na všeobecnou otázku existují pouze všeobecné odpovědi. Jedna z nich je, že žádné geniální "fígly" v SEO neexistují. Druhá zní, že vlastní kód HTML stránky je robotům většinou ukradený. Ale ne vždy a ne ve všem.

Pomohl jsem ti?
fuser
Profil *
Pomohl jsi mi částečně a vím jak to myslíš s tím kódem. Jen ten co to tu bude číst bude mít trošku zamotanou hlavu.
Marek Prokop
Profil
Jak už napsal Plaváček v #5, informace by měly být na stránce seřazeny od nejdůležitější po nejméně důležitou. Tím se zvýší i pravděpodobnost, že si vyhledavač vybere správný úryvek.
Trejpa
Profil
fuser:
Souhlasím, ale mam to v pořadí: horní menu, levé menu, obsah, pravé menu.
A kde v kódu si myslíš, že má Yuhů svoje horní menu? Na konci, takže to jde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0