Autor Zpráva
quatzael
Profil
Mám dotaz..

Je nějaký rozdíl pro vyhledávače, když mám tlačítka zpracované přímo s textem jako obrázky na pozadí a potom v tom elementu <a> mám skrytej (visibility: hidden;) <span> s textem tlačítka??

A mají velký vliv přímo názvy obrázků (souborů)??

Díky.
Cody
Profil
Podle mě je to OK. A názvy obrázku asi nějaký minoritní vliv mají, ale netrápil bych se tím.
Str4wberry
Profil
Pokud by se text na obrázku lišil, jedná se o nekalou praktiku. Z tvého postupu budou mít radost obzvláště uživatelé bez obrázků nebo v případě, že se obrázky nestáhnou. Také je otázka, jak se s tím popere čtečka (jestli bude neviditelný text číst). Rozhodně uvedené řešení nedoporučuji.

Co se týče názvů souborů (obrázků), tak mají vliv při hledání obrázků.
Martin Adámek
Profil
Máš zásadní důvod nepoužít atribut alt, kerý je k tomu určený?
Jinak to na mě působí jako snaha dát si extra práci s tím, aby byl výsledek horší, než kdyby se to udělalo jednoduše a správně.

Navíc význam nesoucí text v obrázku na pozadí... to už je docela hardcore... do CSS patří obláčky, kudrlinky a jiné dekorace, bez kterých se web funkčně obejde.

Doporučoval bych klasiku:
- XHTML: img vč. textu + alt s přepisem textu
- nebo XHTML: text a CSS: pozadí
Cody
Profil
Martin Adámek:
Máš zásadní důvod nepoužít atribut alt, kerý je k tomu určený?

Z hlediska SEO je text silnější signál než pouhý alt.
jenikkozak
Profil
Cody:
Z hlediska SEO je text silnější signál než pouhý alt.
Mohu požádat o zdroj?
quatzael
Profil
možná jste to špatně pochopili.. jde o tlačítka!! klasika: element <a> a obrázek na pozadí.. když na ně dám normálně text html, tak to vypadá otřesně, protože mají nějaký efekty jako blur případně gradient.. prostě to ty prohlížeče asi neumí tak přesně zobrazit jako když to udělám celý i s textem v inkscapu..
alt na tlačítka určitě dávat nechci, když tam je text napsanej..

koukal jsem i na jiný weby a některý tlačítka tam mají taky takhle udělaný..
Plaváček
Profil
quatzael:

Pak potřebuješ tohle řešení: http://wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html
quatzael
Profil
Plaváček:
jo, díky. tohle se tváří asi jako nejvhodnější řešení..
Cody
Profil
jenikkozak:
Už si nepamatuju kde jsem to četl, tipuju, že to bude Danny Dover v jeho SEO secrets, ke kterým jsme dělali Zoneru odbornou korekturu. Každopádně to mm otestované na mých/naších klientech. Věřím, že to je stejně validní zdroj.
Plaváček
Profil
jenikkozak:

Mohu požádat o zdroj?

Přímo ultimativní vyjádření někoho z tvůrců vyhledávačů asi nenajdeš (kdysi jsem viděl video Matta Cuttse, kde se o tom zmiňoval, ale nemůžu ho dohledat). Pěkné a logické shrnutí je ale třeba zde: http://www.searchengineworkshops.com/articles/alt.html (anglicky).

Dává to smysl, protože ALT je určen k jiným účelům, než k nějakému SEO. Je to základní prvek přístupnosti a neslouží k tomu, aby do něj SEOmágové rvali klíčová slova. Je tedy pravděpodobné, že vyhledávače ALTu u obrázku, pokud je odkazem, nepřikládají tak velký význam, jako klasickému textovému odkazu. Dle mého i proto, že vyhledávač neví, co obrázek obsahuje (dozví se to pouze z ALTu, a to nemusí být vždy hodnověrný zdroj, že :)
quatzael
Profil
Plaváček:
Teď jsem si uvědomil, že to není zas tak univerzální řešení.. Pokud potřebuješ ten obrázek částečně průhlednej, kvůli sladění se zbytkem stránky tak jsi tady s tímhle řešení zase v koncích.. Já to naštěstí průhledný za každou cenu nepotřebuju..
Str4wberry
Profil
Dle mého i proto, že vyhledávač neví, co obrázek obsahuje (dozví se to pouze z ALTu, a to nemusí být vždy hodnověrný zdroj, že :)

Hlavně není jisté, že běžný uživatel – surfující s obrázky – text, který hledá a je v altu, potom vůbec někde na stránce uvidí. Takže logicky může dávat smysl považovat text za silnější signál než obsah altu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0