« 1 2 »
Autor Zpráva
martni
Profil *
náhodou jsem narazil na jeden web, kde se pod hlavním nadpisem skrýval maličký text (0.4em), skoro nepostřehnutelný. Myslíte, že to je důvod pro penalizaci od googlu?
http://www.pneu-pneumatiky-protektory-tiptyre.cz/

je to pod nadpisem ÚVODNÍ STRÁNKA
skrývá se tam tenhle text:
TipTyre.cz - internetový obchod s pneu, pneumatiky, protektory pro osobní automobily, dodávky a vozy 4x4 offroad. Pneu pro sport, tuning a terén. Největší prodejce zahraničních protektorů v ČR. Top kvalita za super ceny. Velkoobchod pro pneuservisy.
habendorf
Profil
A proč myslíš že by měla být?
Petra
Profil
To snad ani není skrytý text, to je IMHO blbost :-) Ten text má hlavu a patu a jako popis stránky skvěle zapadá, nechápu, proč je miniaturní.
habendorf
Profil
Já myslím že je každého věc, jakou velikost/barvu/řez/... písma na svých stránkách zvolit. A nevím proč by mělo být malé písmo penalizováno. Dnes malé, zítra zelené, pozítří emigrace do Severní Korey :o)
martni
Profil *
habendorf: myslim si to proto, ze je tak maly, az nema informativni vyznam pro navstevnika webu a za druhe, pokud se nepletu, tak skryty text je klamna technika. A tohle neni moc daleko od skryteho textu...
habendorf
Profil
martni: A 0,5em? 0,6em? Kde je ta hranice? Moc daleko od skrytého textu to možná není, ale skrytý text to prostě není.
Timy
Profil
habendorf
Ten text není pro běžného uživatele, ten to prostě nemá šanci přečíst (extrémně malé písmo+špatný kontrast). A pokud není pro běžného uživatele, pro koho je?
Dero
Profil
Osobně ten text vidím jako tenkou nekontrastní linku (základní nastavení velikosti písma, FF 1.5 Beta2, 1280x1024) - přesně jak se ptá Timy, pro koho tam text je? Já bych si toho možná vůbec nevšiml a považoval takovou jakousi linku za dekoraci.
martni
Profil *
habendorf: ok, ja jsem si tim nebyl tak jisty, pro me je trosku nepochopitelne davat na web tak malicky text. Vypada to sice zajimave, ale neni vsechno zlato, co se trpyti...
martni
Profil *
jeste jestli muzu pridat jednu vetu do pranice :-)
Timhle textem se docela zvysi hustota klicovych slov. Takze nejaky vliv na pozice pri vyhledavani to nejspis mit bude. Pokud se pletu, tak me, prosim, opravte.
habendorf
Profil
A pokud není pro běžného uživatele, pro koho je?

No pro vyhledávače, to je jasné :o)
Ale na penalizaci to přesto IMHO není.
Timy
Profil
habendorf
výpis ze zdrojáku:
<div style="display:none">TipTyre.cz - internetový obchod s pneu, pneumatiky, protektory pro osobní automobily, dodávky a vozy 4x4 offroad. Pneu pro sport, tuning a terén. Největší prodejce zahraničních protektorů v ČR. Top kvalita za super ceny. Velkoobchod pro pneuservisy.</div>

tohle už je:-)
Martin Kuželka
Profil
Řekl bych, že to rozhodně není zcela ok. Už z názvu domény je vidět, že SEO hrálo docela velkou roli. Přesto je to imho udělané šikovně, aby byla snížena pravděpodobnost možné penalizace/vyřazení z indexu...

Kdybych byl vyhledavač :-), tak bych si takovou stránku vyřadit nedovolil... a o to asi autorům dotyčného webu také šlo.
habendorf
Profil
Timy: ano, to už je něco jiného.

Martin Kuželka: Kdybych byl vyhledavač :-), tak bych si takovou stránku vyřadit nedovolil... a o to asi autorům dotyčného webu také šlo.

Přesně tak to vidím.
Petra
Profil
Timhle textem se docela zvysi hustota klicovych slov.
To si nemyslím. Ta věta je cca nejdelší text na produktových stránkách webu, takže to spíš sníží hustotu klíčových slov na jednotlivých stránkách.
Timy
Profil
Pokud je na stránce něco, co nemá pro běžného uživatele žádný význam, ale je to tam jenom kvůli SEO (zatím jsme tedy nenašli jiný důvod), tak se není o čem hádat, imho. Kdybych byl já vyhledávač:-), tak by stránku alespoň nějak penalizoval.
habendorf
Profil
Timy: ještě jednou: a kde ja ta hranice? 0.8em? Takhle to prostě nejde.
Martin Kuželka
Profil
Timy: pokud si odmyslíme ten div s display: none, tak si myslím, že ten text, který je tím malým písmem, pro uživatele zbytečný není...
Timy
Profil
Martin Kuželka
a k čemu tedy slouží? Pokud se přijde na to, k čemu ten text je (kromě SEO pochopitelně), tak vezmu svůj výrok zpět. Možná by nebylo na škodu se jich na to zeptat;-) Ale vzhledem k tomu, že tam mají <div style="display:none">, tak imho těžko obhájí tohle

habendorf
Nevím, kde je hranice, ale tohle už je za ní
habendorf
Profil
Poslední dobou mám starostí docela dost, ale jsem rád, že starost o to, kde, koho, jak a za co nabonzovat mezi ně nepatří.
Co kdyby jste se hoši starali spíš o svoje stránky? Žít a nechat žít, ne?
martni
Profil
habendorf: za sebe muzu rict, ze nikoho bonzovat nebudu, neminim a nechci, taky mam dost svych starosti. Zacinam se v seo teprve rozkoukavat, a nebyl jsem si uplne jisty, zda tohle je mozne penalizovat nebo ne. Tahle finta je docela zajimava, a kdyz se vhodne pouzije, je i uzitecna. Mozna to v budoucnu nekdy vyuziji, snad krom toho display:none.
K23BL1K
Profil *
habendorf: za sebe muzu rict, ze nikoho bonzovat nebudu, neminim a nechci, taky mam dost svych starosti. Zacinam se v seo teprve rozkoukavat, a nebyl jsem si uplne jisty, zda tohle je mozne penalizovat nebo ne. Tahle finta je docela zajimava, a kdyz se vhodne pouzije, je i uzitecna. Mozna to v budoucnu nekdy vyuziji, snad krom toho display:none.

Jen houšť !
Charlie
Profil
Tohle je zajímavá SEO technika, autor webu tím snížil možnost penalizace na minimum. Je to dobře odvedená práce. Ale než člověk napíše tu doménu do adresové řádky (nepředpokládám, že by to někdo dělal), tak zapomene, proč se tam vlastně chtěl dostat.
Fred
Profil
Řekl bych, že je to stejně k ničemu a samo proti sobě. Docela mě to pobavilo, protože tohle jsem ještě neviděl. ROFL

Výskyt přibližně téhle věty v drobných obměnách na stránce:

TipTyre.cz - internetový obchod - e-obchod s pneu, pneumatiky, protektory pro osobní automobily.

1/description v meta
2/komentář hned za body
3/div display none
4/title prvního obrázku
5/title odkazu přidat koblíbeným
6/title odkazu na úvodní stránku
7/6x title všech odkazů v levém menu
8/obsah to divu s mikropísmem
9/alt obrázku zima2005.jpg
10/alt obrázku 790v_m.jpg
11/alt obrázku nordic_m.jpg
12/alt obrázku we2c_m.jpg
13/alt obrázku foto/mapka.gif
14/alt obrázku foto/maxcross_m.jpg
15/v patičce
16/zase v patičce title odkaz na default.asp
17/poslední komentář před body
Yuhů
Profil
Ten mikroskopický text je opravdu na pokraji etického SEO.

Když se ale podívám do kódu stránky, tak je mi jasné, že tady vůbec nemůže být sporu o tom, jestli si stránka zaslouží penalizaci. Posuďte se mnou. Cituji z kódu výše odkazované stránky:

<div style="display:none">TipTyre.cz - internetový obchod s pneu, pneumatiky, protektory pro osobní automobily, dodávky a vozy 4x4 offroad. Pneu pro sport, tuning a terén. Největší prodejce zahraničních protektorů v ČR. Top kvalita za super ceny. Velkoobchod pro pneuservisy.</div>
Yuhů
Profil
taky mě vždycky pobaví, jak se někdo snaží dostat do stránky skrytý text typu
"top kvalita za supar ceny"
Z toho ta reklama přece přetéká ušima! Nikdo normální na to neskočí.
YoSarin
Profil
<OffTopic>
Normální sice ne, ale obchody neshání "normální" lidi, leč nakupující... :)
</OffTopic>
printf_jinde
Profil *
Pokud na těch stránkách opravdu mají to, co tímhle způsobem oznamují, tak to nepovažuji za neetické. Na termín "super ceny" a podobné jsou už lidé asi zvyklí takže jej ignorují.

Mnohem horší je naprosto krásně viditelný článek, který různými větami pořád omílá nějaký problém aby přilákal hledající uživatele. Když takový uživatel na stránky přijde, nenajde nic konkrétního a jenom ztrácí čas, případně přímo peníze, pokud neplatí připojení paušál. Typický příklad jsou datasheety k různým součástkám, člověk si musí dobře prohlédnout výsledky vyhledávání aby nepřišel na nějakou stránku kde prodávají to co je jinde zdarma.

O práci vyhledávačů moc nevím, ale pokud se na nějaké stránce desetkrát opakuje jedna věta, tak já coby vyhledávač bych si větu dal do uvozovek, aby hledající musel zadat celou větu, ne jednotlivá slova.
radimh
Profil
Na otázku jestli je stránka z hlediska SEO neetická, je jednoduchá odpověď. Pokud to není pro uživatele a jedná se zjevně o pokus, jak oklamat vyhledávač, je to neetické použití SEO. Vzhledem k tomu, že používají skrytý DIV, zasloužili by si alespoň menší propad ve výsledcích hledání.
Anonymní
Profil *
když tak si pročtěte i toto: http://seo.nawebu.cz/200510/0429.html
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0