Autor Zpráva
sikulam
Profil
Ahoj,
měl bych dotaz ohledně smazání jakékoliv stránky na webu.
Pokud na webu smažu stránku tak jaká je z hlediska SEO nejlepší možnost co zobrazit uživateli?
Př. tato chata byla smazána, tak zobrazím chybovou hlášku, ale mám problém s tím že ve webmaster tools mi to hlásí že tyto odkazy mají duplicitní
title a description. Jak tedy již neexistující stránky přesměrovat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na sikulama:
Jak tedy již neexistující stránky přesměrovat?
Kam přesměrovávat? Když obsah není, tak není. Neexistující stránky mají vracet chybu 404, případně 410 (pokud dřív existovaly), pak už se vyhledávač postará o odstranění z indexu.
mimochodec
Profil
Chamurappi:

sikulam tam má stránku ve smyslu "tato chata už není". Stejně řeší smazané inzeráty třeba i annonce, sreality.cz a další. Otázka zřejmě směřuje k tomu, jaké jsou výhody a nevýhody smazání a 404 versus stránka "tady něco bylo a už není".
jenikkozak
Profil
mimochodec:
Když se podíváme přímo na tuto stránku, co má člověk z toho, že zjistí, že kdesi existovala chata, která stejně už spadla? V troskách stejně nikdo nebude chtít bydlet.

sikulam:
Tato konkrétní chybová stránka je rozvržena poněkud zvláštně. Hlavní informace: „Vážený kliente, stránku kterou hledáte se nepodařilo nalézt,“ je napsána tím nejmrňavějším písmem a zabírá asi tak jednu setinu promile zobrazované plochy.

Edit:
No jó, teď to bylo předělané. Napíšeš omylem špatně adresu, zadaná hodnota se ti smaže a letíš na stránku 404.htm. A co když se chceš opravit?
Navíc získám kód 200 (po té třista dvojce). To je přece blbě. Kdybych byl stroj, tak si budu myslet, že přes přesměrování odkazuješ na tu stránku 404.htm.
sikulam
Profil
Zrovna to předělávám hodím vše co neexistuje v db na www.chatyachalupy-chatar.cz/err_404.htm
De mi o to že pokud jsem tam jen vypsal text že stránka neexistuje tak v webmastertools od googlu to hlasí duplicitní metatagy a titulky.
jenikkozak
Profil
sikulam:
Zrovna to předělávám hodím vše co neexistuje v db na www.chatyachalupy-chatar.cz/err_404.htm
Chyba. Stavovým kódem máš stroji (počítači návštěvníka, robotovi vyhledávače) sdělit, že stránka neexistuje. Textem chybové hlášky bys měl návštěvníkovi situaci vysvětlit a poradit mu řešení.
Žádné přesměrovávání, žádné kódy 200.
Chamurappi
Profil
Reaguji na sikulama:
hodím vše co neexistuje v db na www.chatyachalupy-chatar.cz/err_404.htm
Proč přesměrováváš? To když udělám překlep v adrese, tak si ji nesmím opravit? Nebo když se někde na konec odkazu omylem vloudí tečka, čárka, nebo závorka…
Krom toho uvedená stránka není chybová, vrací normálně HTTP kód 200.
sikulam
Profil
Jestli to tedy správně chápu tak by URL kterou klient zadá měla zustal, ale měl bych mu zobrazit nějakou stránku a vysvětlit mu co se stalo a navíc do hlavičky vepsat 404? Viz http://www.chatyachalupy-chatar.cz/broumovsko/ Tahle je to tedy dobře?
jenikkozak
Profil
sikulam:
Stránka vrací kód 404, adresa zůstává, a když se návštěvník dost posnaží, dokáže na stránce najít i informaci o tom, co se stalo. To už je lepší.

Ještě poznámka: pozor na relativní adresy na chybové hlášce. Třeba v uvedeném případě se prohlížeč snaží načíst prvek http://www.chatyachalupy-chatar.cz/broumovsko/img/mati_banner.swf, který také neexistuje. Pouze se tím řetězí chyby v error logu.
sikulam
Profil
Díky moc za rady.
Myslíte že tu stránku mám nechat takto jak je nebo použít nějakou úplně jednoduchou s nějakým rozcestníkem?

jenikkozak:
Díky za chybu s relativním odkazem ... už sem to také opravil
Trejpa
Profil
Vyhnul bych se přesměrovávání a zobrazil chybovou hlášku na původní stránce (s kódem nadále neexistující stránky). Pokud jde o duplicity (se správným kódem už nepodstatné, spíš pro lidi), tak jaký je problém, když do každé této chybové stránky přidáš proměnnou informaci o původu tahanou z databáze? Třeba:

Omlouváme se, nabídka ubytování v …Chata Jedovnice… (…Jižní Morava…) již není k dispozici. Využijte prosím jiných nabídek z oblasti …Jižní Morava… (jako odkaz) nebo navštivte hlavní stranu a vyberte si i jinde.
sikulam
Profil
Trejpa:
Z databáze to nedostanu. Jedná se o to že je občas potřeba změnit lokalitu ze které jsou dané chaty. Např. Broumovsko se měnilo na Broumovsko - Náchodsko a nikde se neuklada jak to bylo dřív. A potřeboval jsem aby http://www.chatyachalupy-chatar.cz/broumovsko/srub-machov.html a http://www.chatyachalupy-chatar.cz/broumovsko-nachodsko/srub-machov.html nebral google jako duplicitu.
Proto chaty které neexistují a lokality které již taky nejsou tak jsem dělal přesměrování na neexistující stránku
jenikkozak
Profil
Na stránku broumovsko (a všechny další stránky, které mají v adrese původní umístění chaty) dej přesměrování vedoucí na broumovsko-nachodsko.
Pokud stránku dáváš na jinou adresu, je naopak přesměrování namístě.
Cody
Profil
Řešením je personalizovaná 404 stránka.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0