« 1 2 »
Autor Zpráva
PHneutrál
Profil
Zdravím, spravuju firemní sránky, ale nemám čas se zabívat SEO optimalizací webu.
Máme malou náštěvnost, takže to musíme řešit.
Měli by jste nějaké doporučení nebo tip na stránky, kde to opravdu umí a je to za rozumnou cenu?
Měl bych představu spíš jednorázového balíčku. Něco jako prezentují tyto stránky:

http://www.seo-konzultace.cz/
http://www.h1.cz/seo#analyza-soucasneho-stavu-seo

Děkuju moc za rady.
Ivy
Profil
PHneutrál:
Jedno doporučení bych měla: hlavně nenaleť někomu kdo ti slíbí linkbuilding a bude ho dělat programem (říká se jim kombajn nebo harvester) jako komentářový spam. Takových "profesionálních SEO firem" je dneska bohužel řada už i u nás, ačkoliv myslím že se o tom málo ví a málo píše. Aby tvá firma nedopadla takhle - to je výsledek zaplaceného linkbuildingu!, zákazník zaplatil za každý "komentář" 40 Kč. Poznat takovou firmu není lehké, chce to pečlivě prověřit reference, znám i jiný případ kdy "SEO" firma zákazníka poškodila.
Někde na této diskusi jsem viděla doporučení od Plaváčka jak si vybírat seriózní firmu na SEO, bohužel to momentálně nemůžu najít, třeba na to někdo jiný odkáže. Našla jsem doporučení Michala Kubíčka.
Cody
Profil
PHneutrál:
http://www.h1.cz/seo#analyza-soucasneho-stavu-seo

Jen pro tvoji představu tuhle sestavu produktů je možné odpracovat minimálně za 50 hodin času pro člověka, co tomu rozumí. Takže pak najít jen odborníka s dostatečně nízkou hodinovkou. Podle mě člověk co si řekne pod 500 nebude dobrý. Takže to máme minimálně 500x50.

A další informace - SEO není jednorázová aktivita. Takže to o čem sjem mluvil jsou pouze vstupní analýzy a pak teprve kontinuální aktivity - podle typu webu tisíce až desetitisíce měsíčně.

Každopádně, dokážu si představit, že bych ti mohl pomoct, ať už nějakými aktivitami nebo s doporučením dobrých lidí. Ozvi se mi s detily prosím na e-mail pavel.ungr@bloxxter.cz.
StrajflSEO
Profil
Zdravím,
pošlete mi na mail strajflsko@gmail.com odkaz na Váš web. Zkusím Vám říci blíže co a jak poté.
Linkbuilding dle popisu Ivy je opravdu k ničemu. Pan Michal Kubíček je v SEO osobnost podobně jako Robert Němec, ale většinou se orientují na velké projekty, kde teče hodně peněz.
Jak píše CODY, SEO není jednorázovka, ale pravidelná činnost, která dokáže přinést mnoho dobrého ovoce časem, ne zítra.
S pozdravem
JS
jenikkozak
Profil
StrajflSEO:
Tohle je Váš výtvor?

PHneutrál:
V příloze Connect časopisu Computer 4/12 na straně 50 vyšel článek od Marka Prokopa - „SEO: konzultanti a podvodníci“. Pokud tento časopis odebíráte, přečtení tohoto článku by Vám při výběru mohlo pomoci.
PHneutrál
Profil
Děkuju moc za Vaše reakce. Jak píšete je hodně firem a je pro mě těžký se v nich orientovat kdo je solidní.
Určitě pošlu mail s podrobnostma. Děkuju moc za rady.
profak
Profil *
Dobrý den,
nemohu jinak, než reagovat na člověka s profilem jenikkozak. Normálně akorát koukám na tohle fórum a jiná další, ale když se objeví nějaký chytrák, tak mi to nedá a čas od času se někam zaregistruji.

Cituji jeden z Vašich rádoby inteligentních komentářů, z oboru SEO, o kterém je zde řeč:
"- Na webu jsem nenašel povinnou informaci o tom, že zákazním má možnost do 14 dní vrátit zboží bez udání důvodu.
- U čísel (např. „16490 ,-“) není zvykem před desetinnou čárkou psát mezeru. Tento zápis máte u výpisu zboží určité kategorie."

Jednak je tento komentář trochu mimo mísu a jednak od člověka, který neumí inteligentně napsat ani větu, bych rady nebral vážně. Také byste mohl vědět, že tím odkazem tomu webu jen pomůžete... Ale nechci rozebírat do jaké míry. A to mohl být klidně někdo, kdo je nadšený motorkář a tu stránku jenom propaguje i tímto nepříliš vhodným způsobem. Poněvadž kdo kouká pravidelně do profilu, že? Ale abych Vás namíchnul, dal jsem si web kamaráda do profilu a těším se na další z Vašich "plnohodnotných" příspěvků. Mimochodem, představte nám své úspěšné projekty na zhodnocení.

Ale abych dal odpověď i na prapůvodní dotaz tohoto vlákna, ještě tady kromě věhlasných jedinců či firem nepadlo jméno Linhart. (A to jsem z konkurence, není to můj kamarád či známý. Prostě jen objektivně informaci sděluji.)
jenikkozak
Profil
profak:
Cituji jeden z Vašich rádoby inteligentních komentářů, z oboru SEO,
Mýlíte se. Citace pochází z kategorie Názor na stránku.

Také byste mohl vědět, že tím odkazem tomu webu jen pomůžete... Ale nechci rozebírat do jaké míry.
Prosím, máte prostor.

Poněvadž kdo kouká pravidelně do profilu, že?
Podívat se do profilu lidí nabízejích SEO bez uvedení jakékoliv reference je více než žádoucí. Zvlášť když se jeho e-mail dá nalézt na spoustě katalogů nevalné pověsti.

Ale abych Vás namíchnul, dal jsem si web kamaráda do profilu a těším se na další z Vašich "plnohodnotných" příspěvků.
Nejste registrovaný, takže profil nemáte. I tak by mě Váš profil nezajímal.

Mimochodem, představte nám své úspěšné projekty na zhodnocení.
Až budu nabízet SEO, určitě se nějakým dokončeným projektem pochlubím.

mohl by se prosím některý z moderátorů pro zajímavost podívat, jestli profak není StrajflSEO?
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na PHneutrála:
Příště myslím bude lepší dát podobnou otázku jako inzerát do sekce Práce a zakázky (a nezapomenout na sebe uvést kontakt); takhle to motivuje ostatní k obchodním nabídkám porušujícím pravidla diskuse.

Reaguji na profaka:
1. Otázka jenikakozaka na StrajflaSEO v tomto vlákně je dle mého skromného tento, BIMHO, věcná a kromě toho na místě.
2. Máš-li nějaké připomínky k vláknu jinému, reaguj tam a nedělej binec tady.
3. Máme zde ve zvyku upřednostňovat dle možností spíše slušné vyjadřování.
Martin Kolčaba
Profil
PHneutrál:
základ je vědět, co poptáváte.

Myslím, že by vás mohl zajímat článek Martina Matějky - Jak zadat poptávku po SEO
Ivy
Profil
Ještě než jsm začala odpovídat do tohoto vlákna všimla jsem si, že podobné otázky (tedy jak vybrat firmu pro SEO a nenaletět) odkazujete do Prací a zakázek, pravděpodobně z důvodů jejich různé potenciální problémovosti, což se ukázalo i v tomto vlákně.
Na druhé straně si myslím, že existují webmasteři opravdu nezkušení a potřebují poradit jak se vyhnout nepříznivým až vyloženě poškozujícím úpravám "taky SEO odporníků" a hlavně se potřebují dozvědět že taková rizika existují (myslím tím seo lišty, seomaty i komentářový spam - kromě výše citovaného odkazu znám i jeden další případ, kdy tzv. linkbuilding komentářovým spamem podle mého soudu klienta vyloženě poškodil, byla to opět lenicka1313).
Nestálo by za to sebrat rady a odkazy z tohoto fóra a přidat do FAQ něco jako Jak vybrat seriózní SEO firmu? Pokud by byl zájem, můžu napsat pár svých postřehů ohledně komentářového spamu - baví mě pátrání (i když Chamurappi je nepochybně o několik tříd výš).
profak
Profil *
Takže ještě jedenkrát dobrý den,
jak tak do vlákna koukám, mnoho nás tu není, co se zdravíme. Býval to základ slušného jednání...
Ano, přestřelil jsem, což narodzíl od Vás(jenikakozaka) dokáži uznat, nebylo to ze sekce SEO, špatně jsem si zapamatoval název Vašeho posledního příspěvku, na který jsem se ve Vašem profilu díval.
Mimochodem, pane Petře ZZZ, nejsem si vědom toho, že bych se vyjadřoval jakkoliv neuctivě. Ale Vám se zdá v pořádku způsob jednání pana jenikakozaka vůči panu StrajflSEO? Když ke všemu pan Kozák SEO nenabízí??? Odpověď opravdu nepotřebuji. Nemyslím si ani, že by sem člověk dával do svého profilu nutně jen SEO úspěchy, aby získal klienty. Existují jiné, řekněmě, vhodné způsoby propagace své práce.
Pokud má člověk výsledky, klienti si ho ideálně naleznou sami.
"Až budu nabízet SEO, určitě se nějakým dokončeným projektem pochlubím." A když nenabízíte SEO, tak s Vámi ani nadále nebudu o tomto oboru diskutovat pane Kozák, kdo ví, nakolik se v něm orientujete a jste tedy kompetentní se k němu vyjdařovat, musím se u těchto řádků pouze usmát. Ale dost už bylo psaní. Nemám tolik času jako ti, kteří sedí celé dny na fórech. Mě klienti uhání... :> Jinak musím s některými souhlasit, poptávky patří jinam a také se mají dělat jinak. Zavání to spamováním tohoto fóra nehledě na jiná, do očí bijící a do nebe volající fakta. V tomto vláknu se děje tolik podivných věcí, tedy IMHO...
Raději s některými na(ne)shledanou
PS: Moderátoři by raději pro klid tohoto vlákna měli zjistit, zda čest pana StrajflSEO nehájí ta stejná osoba... Přeji příjemnou a smysluplnou zábavu. :D A myslím to vážně. Ale ani se nedivím, že tento člověk (StrajflSEO) nereaguje, protože je to pod jeho úroveň.
Taurus
Profil
Klasika. Ten, kdo se neumí pořádně chovat a ani o tom neví (což je smutné), moralizuje. Ten, kdo nemá čas a je pod jeho úroveň sem psát, píše sáhodlouhé prázdné odstavce. Místo aby tady něčím přispěl pro ostatní, vystoupí až tehdy, aby někoho shazoval. Děkujem, odejděte.
panther
Profil
myslim, ze je dobry napad, co napsala Ivy (shrnout mistni poznatky do nejakeho vlakna, na ktere pujde odkazat, prip. bude v Dobrych radach) a tady to trochu procistit (na to aktualne bohuzel nemam cas).
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na profaka:

1. Můžeš mi tykat.

2. Nejsi si vědom toho, že by ses vyjadřoval jakkoliv neuctivě? Já nevím, ale tohle mi dvakrát uctivé nepřipadá:
„...když se objeví nějaký chytrák“
„...rádoby inteligentních komentářů“
„...od člověka, který neumí inteligentně napsat ani větu“

Hlavně popřát „dobrý den“, že.

Nemohl by to vlákno někdo předběžně hodit k ledu?
Ivy
Profil
To Plaváčkovo povídání o kterém se zmiňuji nahoře je tady.
PHneutrál
Profil
Dobrý den, děkuji za Vaše reakce. Rozesílal jsem poptávky a ozvalo poměrně dost firem. Vybral jsem jednorázový balíček za 7.000,- s
tím, že tyto prostředky firmu nepoloží a vyzkouším jak si tato firma povede. Samozřejmě jsem dám pak odkaz a postřehy jak na náš web a SEO firmu. Zatím nechci zveřejnit odkaz na stránky, abych ve statistikách návštěvnosti zbytečně neměl zmatek.
Jinak ještě jednou děkuju.
Chamurappi
Profil
Cody, ozval se ti PHneutrál, nebo je to celé divadlo? (vracím od ledu, aby Cody viděl…)


Reaguji na profaka:
Normálně akorát koukám na tohle fórum a jiná další, ale když se objeví nějaký chytrák, tak mi to nedá a čas od času se někam zaregistruji.
Páni! Úplně jako zvědavý invalida Karásek. Koukám, že ses tady zaregistroval pod jménem praskos, přestože jsi své příspěvky poslal bez přihlášení.

Moderátoři by raději pro klid tohoto vlákna měli zjistit, zda čest pana StrajflSEO nehájí ta stejná osoba...
Jak si přeješ: Hájí. Uživatelé praskos a StrajflSEO mají totožný hash hesla. Není pochyb o tom, že jsi StrajflSEO. Podle kontaktního e-mailu uvedeného při první registraci jsi přímo Martin Kuchař, tedy majitel webu levnemoto.com, přestože naznačuješ, že levnemoto.com by mohla být jen jedna z referencí pána podepsaného jako „JS“. Za kolik lidí jsi schopen se podvodně vydávat, když se snažíš ukořistit zákazníky?

Žij dlouho a blaze.


Reaguji na Ivy:
všimla jsem si, že podobné otázky (tedy jak vybrat firmu pro SEO a nenaletět) odkazujete do Prací a zakázek
Skoro bych řekl, že otázka „doporučte firmu“ od někoho zcela neznámého je univerzálně odsouzeníhodná jako přihrávka na spam. Nikdo rozumný se nebude ptát neznámých lidí, aby mu doporučili konkrétní firmu. Může se ptát, podle čeho takovou firmu vybrat, nebo na co si dát pozor — tedy opravdu jak vybrat firmu. Ale slyšet od neznámého davu jedno jméno, to může žádat prakticky jen ten, kdo chce slyšet svoje jméno. Pak je akorát sranda pozorovat, jaké figurky se na scéně vynoří a čím vším svůj rozkošný spam vyšperkují :-)

sebrat rady a odkazy z tohoto fóra a přidat do FAQ něco jako Jak vybrat seriózní SEO firmu?
Staniž se. Pro začátek je to možná až moc stručné, spíchnul jsme to teď v rychlosti bez většího přemýšlení. Klidně přednes své postřehy o komentářovém spamu, myslím, že je to tady docela k tématu.
PHneutrál
Profil
Zdravím, divadlo to určitě žádný není, ale opravdu existují lidi, který ve firmě kromě stránek dělají kupa jiných věcí a nemají čas
se zabívat třeba SEO. Panu Cody jsem poslal email , takže děkuju za nabídku. Moc jsem do diskuze nechtěl vstupovat, jednak, že tomu
bídně rozumím, a za druhý,abych v tý mele nechytil nějakou tu českou facku :-)
Ještě jednou děkuju za zájem a pomoc.
Cody
Profil
Chamurappi:
Cody, ozval se ti PHneutrál, nebo je to celé divadlo? (vracím od ledu, aby Cody viděl…)

Dnes ráno přišel e-mail, že si vybral někoho jiného.
Chamurappi
Profil
Reaguji na PHneutrála:
divadlo to určitě žádný není, ale opravdu existují lidi, který ve firmě kromě stránek dělají kupa jiných věcí
Třeba zásobování. Trochu jsem zapátral a už věřím, že ty součástí loutkohry nejsi. Jsi normální člověk z masa a kostí, gratuluji :-)
Věřím, že nemáš na zkoumání SEO čas, ale přišlo mi podezřelé, že se ptáš otevřeného kolektivu neznámých lidí na konkrétní doporučení. V této branži se pohybuje značné množství vykuků, kteří zneužívají anonymity internetového prostředí a standardní mezilidské důvěřivosti k neseriózním druhům sebepropagace (viz StrajflSEO). Snad jsi vybral dobře.

je pro mě těžký se v nich orientovat kdo je solidní
Rozhodně se neorientuj podle SEOmatů, tedy podle automatických analyzátorů stránek, které ti radí vyplňovat <meta name="keywords">, validovat, vždy mít sitemap.xml, nepoužívat <b> apod. — většina takových rad je zavádějící, přestože se na nich různé SEOmaty shodují.
PHneutrál
Profil
Chamurappi:

Díky, že jsi mě prohlásil za člověka :-) Já jsem doufal, že tady je osvědčená uzavřená komunita lidí co se tím zabívají.
Jinak pro Codyho, psal jsem mu ,že jsem si vybral, ale možná to nebude žádná sláva, ale dám určitě vědět jak to
dopadlo a u koho jsem to zadal, ale když to nedopadne, tak bych rád Codyho nabídky určitě využil, jestli bude mít
ještě zájem. Díky
panther
Profil
PHneutrál:
že tady je osvědčená uzavřená komunita lidí co se tím zabívají.
jak vidíš, nebyl pro tebe žádný problém se zaregistrovat (příp. přispívat jako neregistrovaný). O žádné uzavřené komunitě tedy nemůže být řeč. Kdyby tu byla uzavřená komunita specialistů, mnoho dotazů by nepadalo a fórum by zaniklo.
Cody
Profil
PHneutrál:
Kontakt máš, když budeš potřebovat, ozvi se.
Ivy
Profil
Takže dávám k dispozici některé své postřehy ohledně komentářového spamu do FAQ pro firmy Jak najít seriózní firmu na SEO. (Vlákno FAQ je zamčené, proto to dávám sem, ale prosím přesuňte příspěvek podle potřeby.)

Proč se vyhnout komentářovému spamu
1. Linkbuilding prováděný formou komentářového spamu většinou nepřináší ani spokojené zákazníky, ani nebuduje dobré jméno firmy. Může naopak dobré jméno firmy poškozovat a zákazníky odrazovat. Reakce diskutujících na fórech na komentářový spam i propagovanou firmu bývají někdy opravdu od plic, podívejte se na jeden z příkladů. Další příklad je úsměvný, brali byste jako přínos pro firmu příspěvek pod tímto vtipem?
2. Komentářový spam odpovídá definici astroturfingu a odpovídá i definici skryté reklamy. Skrytá reklama je pokládána za nekalou obchodní praktiku podle § 4 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, dále za nekalou soutěž podle § 44 obchodního zákoníku (zákon č. 513/1991 Sb.), a může proto mít i právní důsledky.
3. Cokoliv vložené na internet může být prakticky neodstranitelné (anebo odstranitelné jenom s nejvyšším úsilím). Cokoliv na internetu může být dohledatelné i velmi dlouho zpětně. Jednou způsobená škoda může být proto těžko napravitelná.
4. Další důvod je plýtvání firemními prostředky, služba je placená. Řada příspěvků komentářového spamu skončí úplně smazaná nebo upravená administrátorem.
5. Podle některých zpráv se zdá, že v současnosti už google umí detekovat komentářový spam a může za něj stránku penalizovat. Může tedy nastat pravý opak toho, čeho mělo být dosaženo, a stránka může ve vyhledávači spadnout dolů. (Poznámka: Pokud tento text použijete tak tady by bylo vhodné ještě vložit komentář někoho kdo s tímto má více zkušeností než já, případně přidat ještě nějaké odkazy.)

Jak se vyhnout komentářovému spamu
1. Pokud firma nabízí svou službu formulacemi jako "komentování na fórech", "vkládání odkazů na tématicky odpovídající stránky", buďte velice opatrní. Ptejte se firmy jak přesně tato služba probíhá, jak je zajištěno aby odkaz na vaši firmu nebyl vložen na fórum nebo blog, kde je reklama zakázaná, jak přesně jsou formulované příspěvky a chtějte vidět konkrétní příklady včetně reakcí diskutujících. Nespokojte se s jedním odkazem, ale žádejte jich více, nejlépe desítky. Pokud chcete být opravdu opatrní (a podle mě je to zcela namístě), raději se vyhněte firmám, které nabízejí služby SEO nebo linbuildingu formulované výše uvedeným způsobem.
2. Někdy tato "služba" může být schovaná v nějakém "SEO balíčku". Ptejte se opět jak linkbuilding probíhá, a pokud jsou odkazy vkládány též na diskuzní fóra a blogy, chtějte příklady a podrobnosti. Prověřte si velmi pečlivě reference vybrané SEO firmy i ve vyhledávači a svěřte tuto práci tomu pracovníkovi ve firmě, který umí vyhledávat nejlíp. Prověřte si i firmy uváděné v referencích vybraného specialisty na SEO, zejména reference s provedenou službou "komentování" nebo "linkbuilding". Najít a poznat komentářový spam může být někdy náročné. Do vyhledávače doporučuji zadávat nejprve jako klíčové slovo url prověřované firmy (tedy té, kterou má v referenci vybraný SEO specialista) + v googlu volbu Diskuse a poté i volbu Blogy. Nalezené komentáře ve fórech a blozích s odkazem na firmu z referencí zhodnoťte z hlediska jejich věrohodnosti. Toto je nepochybný spam (byla zadaná url firmy s volbou Diskuse, z prvního nalezeného příspěvku byla vzata část textu a zadána do vyhledávače znovu spolu s url prověřované firmy). Výsledky s identickým nebo podobným textem potvrzují, že ve prospěch firmy bylo spamováno. Stejně tak potvrzuje spam i stejné jméno nebo stejná přezdívka diskutujícího, který vkládá doporučení na jednu firmu (nebo i řadu různých firem) na několik nebo mnoho míst na internetu. Jednoznačný profil spamera vypadá takto: spamer 1 anebo spamer 2. Pokud chcete ještě nějaký příklad, podívejte se na tuto stránku na nejnovější komentáře.

Ještě bych asi měla dodat že nejsem profesí odborník na programování ani na SEO. Tento příspěvek jsem napsala po delším studiu spamerů poté co mi na zájmovém fóru které jsem založila a kde jsem administrátor začaly přistávat spamy.
jenikkozak
Profil
Ivy:
Pokud si mohu dovolit pár připomínek, byly by to tyto:
1) Viz.
2) Není dobré odkazovat na živé výsledky vyhledavače. Jednak se neví, zda budou dostupné pod stejnou adresou, a za druhé pořadí výsledků se v budoucnosti určitě změní.
3) Máš v příspěvku pár chyb. Pokud by se měl stát součástí FAQ, chtělo by je opravit:
podle § 44 obchodního zákoníku (zákon č. 513/1991 Sb.) čárka a může proto mít i právní důsledky.“ (Zde je však čárka nepovinná, já ji tam píšu pro zjednodušení pravidla, že před „a proto“ se čárka píše.)
Stránka tak místo čárka aby si polepšila čárka může ve vyhledávači spadnout dolů, tedy pravý opak toho čárka čeho mělo být dosaženo.
1. Buďte velice opatrní čárka pokud firma nabízí službu jako
Ptejte se firmy na to, jak přesně tato služba vypadá, jak je zajištěno čárka že odkaz na vaši firmu nebude vložen na fórum nebo blog čárka kde je reklama zakázaná, jak přesně jsou formulované příspěvky čárka a chtějte vidět konkrétní příklady včetně reakcí diskutujících.
(a podle mě je to zcela na místě)namístě bych napsal dohromady, jinak to v tomto kontextu nic neznamená.
firmám čárka co nabízejí služby SEO nebo linbuildingu formulované výše uvedeným způsobem čárka se raději vyhněte.
ptejte se proto čárka jakým způsobem linkbuilding probíhá a zdali jsou odkazy vkládány též na diskuzní fóra a blogy čárka a pokud ano čárka tak opět chtějte příklady.
zejména ty reference čárka kde je jako provedená služba uváděno "komentování" nebo "linkbuilding".
Edit.: Doplnil jsem k nepovinným čárkám informaci o jejich nepovinnosti.
Ivy
Profil
1. Upravila jsem.
2. To máš pravdu, možná by byly místo odkazů vhodnější screenshoty, mám jich spoustu. Bylo by to i na kreslený seriál.
3. Tak jak to navrhuješ mi to připadá příliš "přečárkované", myslím že některé z tebou navrhovaných čárek jsou nepovinné, ale hádat se nebudu. Raději se pokusím ještě text přeformulovat tak, aby ztratil na přečárkovatosti a nepozbyl srozumitelnosti. Ani já nejsem čárkový génius.
Díky za připomínky.
Wenyworld
Profil
Nevím používal jsem www.seoefect.cz maj nejlevnější služby a nedělaj robotem.
jenikkozak
Profil
Wenyworld:
Jenom tak trochu vypadají jako spammmeři, viď?
Amunak
Profil
Wenyworld:
Reklammma? Nebo nám prozradíš na jakém webu a jak ti pomohli?
Omlouvám se, z telefonu píšu poněkud pomalu.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0