Autor Zpráva
drp
Profil
Dobrý den,
Google mně pořád nezobrazuje stránku ve výsledcích vyhledávání.
Jedná se o stránku www.eraplix.eu/.
Ve webmaster tools žadnou chybu nemám a píše mně to Indexováno celkem 12.
Nevíte čím to může být?
ninja
Profil
A GWT vám neukazuje žádné klíčové fráze, na které se web zobrazuje? Nějaké odkazy máte?
drp
Profil
No když napíšu třeba ErapliX, tak nic.
Ve webmaster tools mám Celkový počet odkazů 1 142.
http://seo-servis.cz/power-sila-stranky/8295231
Ve výsledcích se zobrazí jen když zadám www.eraplix.eu
Petr ZZZ
Profil
Drpe, on tvoji stránku ve výsledcích vyhledávání zobrazuje. Na dotaz site:www.eraplix.eu mi Google.de vyhodí 10 stránek:

www.eraplix.eu
www.eraplix.eu/dokumenty/sluzby28.8.2012.pdf
www.eraplix.eu/en/contact.html
www.eraplix.eu/en/reference.html
www.eraplix.eu/en/service.html
www.eraplix.eu/kontakt
www.eraplix.eu/reference
www.eraplix.eu/sk/contact.html
www.eraplix.eu/sk/service.html
www.eraplix.eu/sluzby

Na dotaz eraplix vyhodí 3000 výsledků; mezi prvními třiceti tvoji stránku nevidím, ale zřejmě bude jen špatně umístěná, protože, jak již tedy víme, Google o ní ví.

První předpoklad SEO je mít na stránce nějaký obsah. Na tvém webu je minimum obsahu na úvodní stránce, na ostatních není skoro nic. Co myslíš by měl Google indexovat a proč by měl ve výsledcích nabízet stránky s nulovým obsahem?

Pokud chceš provozovat webové studio, které nabízí mimo jiné optimalizaci pro vyhledávače, doporučuji seznámit se s operátorem site, dostat vlastní stránku alespoň na nízkokonkurenční heslo někam na viditelné pozice a vůbec proniknout hlouběji do problematiky.
Martin Kolčaba
Profil
drp:
a kde se těch 1 142 odkazů na web v téhle podobě vzalo? Nehlásí Webmaster Tools něco o nedůvěryhodných příchozích odkazech?
drp
Profil
Martin Kolčaba:
a kde se těch 1 142 odkazů na web v téhle podobě vzalo? Nehlásí Webmaster Tools něco o nedůvěryhodných příchozích odkazech?
Nehlásí.

Petr ZZZ:
Na dotaz eraplix vyhodí 3000 výsledků; mezi prvními třiceti tvoji stránku nevidím, ale zřejmě bude jen špatně umístěná, protože, jak již tedy víme, Google o ní ví.
No stránka je ve výstavbě, ted to je jen aby tam něco bylo, ale přišlo mi divné, že na seznamu se najdu a na google skoro ne.
Petr ZZZ
Profil
Drpe, žádný vyhledávač nemá důvod nabízet stránky ve výstavbě. Jestliže Seznam nabízí tvoje stránky někde hodně vepředu, interpretoval bych to spíš jako chybu Seznamu než jako důkaz toho, že je tvůj web v pořádku.
drp
Profil
ok, tak můžete lock ;)
ludekbrno
Profil *
drp:

Není obecně moc dobrý nápad nechávat delší dobu spuštěný web, který není hotový a neobsahuje hlavní obsahovou náplň.

Také není dobrý nápad na komerčním webu neuvádět kontaktní informace na provozovatele (anonymní mail info... opravdu není kontaktní informace)

A už vůbec není dobrý nápad nabízet komerčně služby, kterým zjevně vůbec nerozumíte (SEO). Projevuje se to zejména tím, že odkazujete na nesmyslnou službu SEO-servis a ptáte se na tak základní věci. To je přesně totéž, jakoby můj lektor angličtiny byl o jednu lekci předemnou.

Píšu to tvrdě, ale upřímně a musím říct, že lituji případného zákazníka, který si při vaší současné úrovni znalostí nechá od vás řešit SEO.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na ludkabrno:
„Není obecně moc dobrý nápad nechávat delší dobu spuštěný web, který není hotový a neobsahuje hlavní obsahovou náplň.“

Tohle by mě zajímalo, můžeš to nějak konkretizovat? Odhlédnu-li od faktu, že web bez obsahu nedává valný smysl, osobně mám spíš zkušenost, že to zřejmě, co se týče vyhledávačů, nevadí. Na většině mých stránek s brouky byl po mnoho měsíců kromě navigace jen obrázek, texty jsem doplňoval až později a stránky se (v Google.de) umisťují dobře. Je ale pravda, že odkazy jsem získával pomalu, vždy v nějakém rozumném obsahovém kontextu a většinou až tehdy, když byly na stránkách texty. Nevím tedy, zda to lze srovnat se situací, kdy vede podezřelé množství odkazů na stránky nápadně obsahově chudé.
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
- Když založíš novou adresu a dáš si na ni odkaz, bude robot zvědavý, co tam je, a půjde se mrknout.
- Když přidáš obsah na adresu, kde robot už desetkrát byl a kloudný obsah tam chyběl, nebude se mu tam hned jít znovu. Záleží na webu, ale může se třeba stát, že nový obsah navštíví až po několika týdnech.
Navíc taková stránka přijde o dárek ke křtinám. (Pokud se ještě rozdává, nezkoumal jsem to.)
Nehledě na to, že prázdná stránka odradí uživatele. Ti si také negativní zkušenosti pamatují. Nalákat uživatele, kterého jsi předtím odradil, je těžší, než získat toho, kdo s tebou nemá žádné zkušenosti.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na jenikkozaka:
„...může se třeba stát, že nový obsah navštíví až po několika týdnech.“
Tak, několik týdnů uteče jak voda, v tom bych problém neviděl.

„Nehledě na to, že prázdná stránka odradí uživatele.“
Jak se to vezme. Ona ho moc odradit nemůže, protože se na ni nemá jak dostat – když je prázdná, vyhledávač ji nenabízí. Navíc ty moje stránky úplně prázdné nebyly – byly na nich obrázky a pokud někdo hledal obrázky a našel je, nemusel být nutně nespokojený jen kvůli tomu, že tam nebyl text. Asi je lepší, když se tvorba obsahu nekouskuje, ale pokud se bavíme čistě o SEO, tak si myslím, ze to ničemu nevadí.

O dárku ke křtinám jsem kdysi četl a matně si vzpomínám, že jsem to, co popisuje Yuhů na tebou odkázané stránce, se svým webem zažil – hned nahoře, pak nějaký propad a pak se zase objevil (ale zase celkem dobrá umístění – já tehdy web každou chvíli rozšiřoval, tak se mu možná líbilo, že se na něm něco děje).

Zda ten dárek Google ještě stále rozdává, taky nevím, ale myslím si, že z hlediska obchodní strategie vyhledávače taková věc dává smysl. Čas od času člověk hledá, co je v jeho oboru nového, a kdyby nacházel na prvních stránkách vyhledávání furt to samé, mohl by začít pociťovat určitou nespokojenost s vyhledávačem, zvlášť kdyby z jiných zdrojů věděl, že nové stránky skutečně přibývají. Také ten následující propad dává smysl – po bonusu zkrátka Google kouká, zda se nová stránka osvědčí a získá si přízeň publika.
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Jak se to vezme. Ona ho moc odradit nemůže, protože se na ni nemá jak dostat – když je prázdná, vyhledávač ji nenabízí.
Vyhledávač je jen jednou z cest. drp se nestydí své SEO nabízet v inzerci. Kde je odkaz vedoucí na stránku, která se teprve připravuje - už rok. Hlavně že se drp chlubí tím, že působí na trhu od roku 2011. :)

Tak, několik týdnů uteče jak voda, v tom bych problém neviděl.
Co je lepší, když ti nový obsah zaindexuje hned, nebo až po dlouhé době? Je nesmyslné volit horší variantu a obhajovat to tím, že nejde o cestu o až tak moc horší.
ludekbrno
Profil *
Petr ZZZ:
Tohle by mě zajímalo, můžeš to nějak konkretizovat? Odhlédnu-li od faktu, že web bez obsahu nedává valný smysl, osobně mám spíš zkušenost, že to zřejmě, co se týče vyhledávačů, nevadí

No logika mi napovídá, že když vyhledávač dlouhodobě bude na nové stránce nacházet chudý a nezajímavý obsah, bude poté méně ochotněji brát na vědomí nový již užitečný obsah a nejspíš si nastaví nízkou výchozí intenzitu navštěvování webu. I když je samozřejmě otázka, jak přesně se to v praxi projeví. Ale každopádně to nemá žádný význam spustit web a nechat na něm delší dobu hlášku, že je ve výstavbě a nemít žádný obsah.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na ludkabrno:
OK, díky za odpověď, já myslel že s tím máš třeba nějakou konkrétní zkušenost. Ta teoretická úvaha má svou logiku, nicméně vycházím z toho, že v případě nouze by se dala aktualizovaná stránka vyhledávači znovu nahlásit.

Reaguji na jenikkozaka:
„Co je lepší, když ti nový obsah zaindexuje hned, nebo až po dlouhé době?“

Samozřejmě hned, ale i zde platí, že konkrétní okolnosti si mohou vyžádat specifické řešení, které nemusí být ve všech bodech v souladu s poučkami. V mém případě šlo o to, že jsem nutně potřeboval web (který jsem se teprve učil kódovat), pomocí kterého bych mohl organizovat akce na osvobození kolegů, vězněných pod vykonstruovanou záminkou v cizině separatistickým hnutím. Aby ten web vypadal trochu k světu, naházel jsem tam stovku fotek, ale popisky prostě musely počkat.

Ale odbočujem od tématu; myslím, že drp dostal vyčerpávající odpověď a snad lze doufat, že se naučí propagovat služby, až když jsou k dispozici.
drp
Profil
Web jsem přesměroval na cz doménu a je první. https://www.google.com/search?q=Webov%C3%A9+studio+ErapliX&start=0&num=100&hl=cs www.eraplix.cz/ Ale zatím počkám až se web dokončí a potom budu pokračovat dál.
jenikkozak
Profil
drp:
No vidíš. Hlavu vzhůru. Podívej. Stačilo nic nedělat a jsi úplně první v soutěži, které se nikdo jiný neúčastní.
Plaváček
Profil
drp:

Černé písmo na černém pozadí je nějaký estetický záměr?
ludekbrno
Profil *
drp:

Máte pocit, že někdo bude při potřebě objednat si tvorbu webu nebo SEO zadávat do vyhledávače frázi: "webové studio eraplix"? ;-)
drp
Profil
ne jen říkám že s EU doménou jsem tam nebyl.

Plaváček:
Černé písmo na černém pozadí je nějaký estetický záměr?
To vám dělá kvuli html5, máte asi IE. Finální verze pujde normálně
Plaváček
Profil
drp:

Aha. Takže finální verze už nebude html5?
Chamurappi
Profil
Reaguji na drpa:
To vám dělá kvuli html5
Proč používáš elementy s nedostatečnou podporou? Připadá mi, že máš nějak špatně poskládané priority.

Až budeš příště na této diskusi nabízet své služby v oblastech, kterým zatím moc nerozumíš, nebudu odpovědi upozorňující na tvé neznalosti vnímat jako porušení pravidel.
drp
Profil
Plaváček:
Aha. Takže finální verze už nebude html5?
Ne, ale nebudou tam ty elementy. Byla to jen experimentální verze.
panther
Profil
drp:
takže HTML5 bez HTML5 elementů :-) To je jako říkat kolu „motorka bez motoru“.

ne jen říkám že s EU doménou jsem tam nebyl.
TLD je v tomto případě nevinně, resp. google nemá důvod neindexovat EU domény. Problém byl jinde, pokud vůbec nějaký byl.
Petr ZZZ
Profil
Na dotaz eraplix teď drpovu stránku vidím v google.de na pátém místě, s popiskem „České webové studio s nejlepšími ceny na trhu“.

Drpe, jestli neumíš česky, doporučuji zaplatit korektora; každopádně s takovouto gramatikou v reklamě na vlastní firmu nemáš dle mého názoru na českém trhu nejmenší šanci.

Kromě toho bych na tvém místě možná zvážil konzultaci právníka. Nejsem si jistý, zda tvrzení, že máš nejlepší ceny na trhu, není protizákonné, pokud není prokazatelně pravdivé. Vzhledem ke stavu, v jakém se "studio Eraplix" prezentuje na této diskusi, mám pochybnosti, zda disponuje prostředky na ověření pravdivosti podobných superlativ.

Na dotaz české webové studio je web prakticky nenalezitelný (není v první stovce, dál jsem to neprohlížel).

Obávám se, že dělat na odborné diskusi reklamu na nezralý polotovar nebyl dobrý nápad. Na tvém místě bych se s tím smířil a přestal mlžit tvrzením o údajném SEO-úspěchu na fráze typu "webové studio eraplix", které téměř nikde mimo tvůj web neexistují. Na to, aby celá věc začala podobným rozmazáváním vonět, by musela být od základu jinak postavená.

Dám ti ještě jeden tip: Nastuduj si pravidla a také nápovědu zdejší diskuze. Tvůj nápad zamčít byl dle mého soudu ten nejlepší v celém tomto vlákně – kdybys sis zavčas nastudoval pravidla, věděl bys, že zde cizí jazyky moc nemusíme, a kdyby sis přečetl nápovědu, věděl bys, že zamčít vlákno můžeš sám. Ač to tak možná na první pohled nevypadá, zdejší pravidla reprezentují obrovský kus práce a jsou opravdu velmi pečlivě sepsána tak, aby nebyla zbytečně dlouhá a přitom zohledňovala pokud možno všechny myslitelné problematické situace. Kdo se jimi řídí, nemá zde takřka šanci narazit – a naopak.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0