Autor Zpráva
ybznek
Profil
Mám na blogu a portfoliu svůj kontakt.

Jelikož na blogu jsou články, směřujou na něj odkazy, tak má mnohem vyšší umístění ve vyhledávačích než portfolio.

Když dá někdo vyhledat mé jméno, nebo např jméno+kontakt, chci aby místo mého blogu se ve výsledcích hledání zobrazilo mé portfolio.

Dá se toho nějak docílit?

Co třeba redirect na portfolio s "moved permanently" na konkrétní stránku jen pro google bota? (nebude to bráno jako podvod?)
Keeehi
Profil
ybznek:
Co třeba redirect na portfolio s "moved permanently" na konkrétní stránku jen pro google bota? (nebude to bráno jako podvod?)
Bude.
Petr ZZZ
Profil
A kdyby sis na blog dal odkaz na kontakt takto nějak a na blogu žádný přímý kontakt na sebe neuváděl?

<a href="http://www.ybznekovo-portfolio.cz/kontakt.html" target="_blank">Kontakt</a>
Cody
Profil
ybznek:
Tenhle redirect by mohl být penalizovaný, takže to nedělej, stránku s portfoliem mnohem více podporuj, získej na ni zpětný odkaz, použij metatag rel=author. A samozřejmě z stránky kontakt odkazuj na portfolio. Mohlo by i pomoct aby jsi všechny interní odkazy jdoucí na kontakt označil jako nofollow.
panther
Profil
ybznek:
Když dá někdo vyhledat mé jméno, nebo např jméno+kontakt, chci aby místo mého blogu se ve výsledcích hledání zobrazilo mé portfolio.
na portfoliu dohromady neni zadny obsah, neni duvod nabizet jej ve vysledcich vyhledavani drive nez kontaktni stranku pomerne kvetnateho webu (uroven obsahu nehodnotim, podstatne je, ze tam nejaky je).

Plus si pridej jeste z blogu ze stranky kontaktu odkaz na portfolio.
ybznek
Profil
Petr ZZZ:
Se bojím, že když zruším kontakt na blogu, nebude dohledatelný vůbec
Cody:
to zkusím
panther:
toho jsem si vědom, proč to tak je, spíš jsem chtěl vědět jak to obejít
panther
Profil
ybznek:
že když zruším kontakt na blogu, nebude dohledatelný vůbec
a je to tak dobre? Blog ma byt dohledatelny svym obsahem, ne kontaktem na autora. Btw., kolik lidi tvoje jmeno hleda, pomineme-li tuto diskusi, kdy se snazila spousta lidi dogooglit ke tvym dvema prjoektum, o nichz je rec?
ybznek
Profil
panther:
že nebude dohledatelný blog mi je "jedno" prostě chci aby byl můj kontakt dohledatelný

adresy jsem zde nedával, neboť jsem se domníval, že to není nezbytné
panther
Profil
ybznek:
tak se zeptam znovu: „Kolik lidi tvoje jmeno hleda“?
ybznek
Profil
panther:
občas se někdo najde. Pásy v autě taky využiješ málokdy, ale když je potřebuješ, je fajn když tam jsou :)

prostě mi přijde jednodušší sdělit někomu své jméno které se nejspíš snáze pamatuje než např. email nedejbože něco stylu ICQ.

navíc si myslím že není náplní tohoto threadu řešit kolik lidí to využije.
panther
Profil
ybznek:
navíc si myslím že není náplní tohoto threadu řešit kolik lidí to využije.
myslis, ze neni? Resime tu, ze tvuj blog je dohledatelny pred tvym portfoliem na tvoje jmeno. Pokud by toto ale nikdo nehledal, nema cenu to resit.

Jinak vse podstatne uz asi bylo zmineno vyse.
jenikkozak
Profil
ybznek:
toho jsem si vědom, proč to tak je, spíš jsem chtěl vědět jak to obejít
Obejít to můžeš tím přesměrováním, pomocí odkazů, které zobrazíš jen vyhledavačům. Je ale jen otázkou času, kdy tě odhalí a budeš penalizován.
Nebo se vykašli na obcházení a více odkazuj na své portfolio. A nebo si na Google kup reklamu a dej si do ní kontakt na portfoliu. Metatag position, který by určoval, jakou pozici si ve vyhledávání přeješ, Google zatím nepodporuje.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na ybznka:
„Se bojím, že když zruším kontakt na blogu, nebude dohledatelný vůbec“

Co nebude dohledatelné? Kontakt nebo blog? Jestli blog, tak si dej na portfolio (třeba na stránku O mně nebo na stránku s kontaktem, nebo na úvodní stránku) odkaz na blog.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0