Autor Zpráva
brano
Profil
Zdravím všetkých,

chcel by som sa opýtať ako začať s linkbuildingom, ale povedzme s tým, že spravujem istú webovú stránku jednej českej firmy a marketingové oddelenie mi dalo čisto na linkbuilding 10k na mesiac. Ako a kde by ste tieto peniaze investovali? Aké weby by ste oslovili, do čoho by ste investovali, aké odkazy a kde by ste nakupovali? Ci by ste ich dali za registráciu do nejakých platených katalógov, alebo od koho by ste tieto odkazy kupovali?

Vďaka za každý postreh
Plaváček
Profil
brano:

Začni teorií, třeba tuto knihu mohu doporučit: http://www.zpetnyodkaz.cz/
brano
Profil
Plaváček
Čo to z teórie ako sa robí celkový linkbuilding už ovládam, mňa zaujímajú ale konkrétne platené odkazy.
Plaváček
Profil
brano:

Ci by ste ich dali za registráciu do nejakých platených katalógov, alebo od koho by ste tieto odkazy kupovali?

Nekupoval bych odkazy (a když, tak pouze výjimečně). Pokud se ptáš takhle obecně, nemůžeš dostat konkrétní odpověď. Každý webový projekt je jiný a vyžaduje odlišný způsob linkbuildingu. Mnou odkazovaná kniha není teoretická, ale obsahuje i zajímavé praktické příklady. Lepší radu pro tebe nemám.
brano
Profil
Plaváček:
No a mňa zaujímajú hlavne tie výnimočné prípady. Samozrejme nemusí to byť len priamy nákup odkazov, možno sú aj iné spôsoby do čoho investovať peniaze aby sa zlepšil odkazový profil, a to je to čo ma zaujíma. Popri tom klasickom linkbuildingu, za ktorý netreba platiť máš ale v rukách tie prachy a môžeš ich minúť práve na toto. Dajme tomu, že sa jedná o pražskú firmu, ktorá má svoj web, nie je to e-shop, poskytuje nejakú službu a na jej webe je ponuka tejto služby a objednávkový formulár.

Vďaka za tip na knihu, už som si ju objednal.
Petr ZZZ
Profil
Nejlepší je, když máš na webu něco, co je tak zajímavé, že na to lidi odkazují sami, bez vyzvání. Doporučuji také pojmout martketing široce a komplexně; SEO je jen nějaká jeho část (ovšem nespamovat, protože tím potenciální zákazníky jen nahněváš a odradíš).
brano
Profil
Petr ZZZ:
Vďaka za reakciu, takéto základy o linkbuildingu a SEO poznám. Ja som len chcel niečo vedieť konkrétne o tom ako minúť tie prachy čo najefektívnejšie.
panther
Profil
brano:
jestli mas alespon zakladni poneti o optimalizaci, mel bys take vedet, ze neni mozne bez znalosti konkretniho webu rict konkretni reseni (a casto ani spravne obecne).
Petr ZZZ
Profil
brano:
Dovolím si ocitovat [#4] Plaváčka: „Pokud se ptáš takhle obecně, nemůžeš dostat konkrétní odpověď.“
brano
Profil
Chcel som ale aspoň nejakú odpoveď. Nemusí byť vôbec konkrétna. V tej knihe, ktorá mi už došla sú celkom dobré rady, také aké som hľadal, sú tam odkazy na konkrétne weby, kde sa odkazy dajú kupovať, na nákup odkazov v PR článkoch, inzertné weby a pod. To je to čo som chcel vedieť.
To, že pre každý web je to inak, mi je jasné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0