Autor Zpráva
1Rostak
Profil
Nevím, čím to může být, ale posledních několik měsíců pozoruji propad mých stránek na Google. Už jsem vyzkoušel kde co. Změna části obsahu, registrace do katalogů, ale poslední dobou se už nemohu najít ani na 6 stránce. Přitom poslední leta jsem byl na první stránce většinou tak do 4 místa na moje slova (revize elektro, vyhláška 50, revize). Poradí mi někdo v čem je chyba.
http://e-revize.cz/
ninja
Profil
Google Webmaster Tools nic neříkají?
1Rostak
Profil
Jak to myslíte?Já tam žádné závažné chyby nevidím.
ninja
Profil
Nemá problém bot s procházením webu? Nehlásí chyby, malware, špatné odkazy, duplicitu, ignorování stránek, atd.?
1Rostak
Profil
Právě že nemá žádný problém.
ninja
Profil
A ukazuje i GWT propad pozic, nebo to zjišťujete ručně? Změny v CTR nebo struktuře hledaných klíčových slov žádné?
1Rostak
Profil
Počitadlo přístupu nám na toplistu kde je vidět také propad návštěvnosti. Klíčová slova mám stejné ani ve struktuře se nemění. Je vidět na Google CTR ,že stránky co by měly být nejvíce vyhledavatelné tak nejsou v přehledu vidět. Podstránky s méně podstatným obsahem zůstaly asi tak nestejné pozici.Umístění webové stránky na Google po zadání prvních 4 slov titulku najdu na druhé stránce Googlu pouze nějakou podstránku a to jen občas. Většinou ještě dál. Přitom předtím jsem byl několik let vždy na tato slova první max. druhý a hlavně s hlavní stránkou.
Plaváček
Profil
1Rostak:

Já bych tipnul, že problémem bude chudý a poměrně nekvalitní odkazový profil. Registrací do katalogů a rozličných "SEO rozcestníků" jste si asi moc nepomohl. Některé z nich už ani nefungují. Čistě teoreticky (konspiračně) to může souviset i s nástupem algoritmu Google Penquin. Nicméně bez hlubší analýzy berte můj komentář jako věštění z křišťálové koule.
Ivy
Profil
Co takhle vynechat seomaty? Ty vám můžou propad prohlubovat. Možná i přehuštěná klíčová slova - revize 32 x. Dřív hustota sice pomáhala ale dneska už nadměrná hustota může škodit. Zkuste si o tom něco přečíst.
1Rostak
Profil
To jsem asi nějak zaspal. Je zajímavé, že na seznamu to chodí docela v pohodě. Nebude problém někde jen na Google, aby si neuděl problém na seznamu. Teoreticky mohu snížit obsah klíčových slov na polovinu. Za jakou dobu bych mohl asi vidět reakci na Google. Mně připadá, že dnes to jde velice rychle včera, když jsem psal na tyto stránky tak už za 3h byly za indexované ve vyhledávači Google.
Plaváček
Profil
1Rostak:

Víte, mně není jasná jedna věc. Jste z Hronova (tedy od Náchoda), a snažíte se uspět na obecné fráze, které pro jsou pro mě, jako obyvatele Prajzské, k ničemu. Pokud bych potřeboval revizi, hledal bych firmu ve svém okolí. Nebo snad jezdíte po celé republice a cestovné neúčtujete? Prostě - přijde mi zbytečné honit se za klíčovým slovem "revize", které navíc může mít více významů. Pěkný článek kdysi sepsal Martin Kolčaba, možná vám pomůže, abyste otevřel oči a zaměřil se na to, co je v SEO skutečně důležité. Totiž oslovit toho správného hledajícího. Viz http://blog.komart.cz/vazte-slova/.
1Rostak
Profil
Jezdím sice ne po celé republice, ale Královehradecký , Středočeský kraj a hlavně Praha tam jezdím běžně dělat revize . Lidé v Praze si rádi zaplatí cestu, protože je to ve výsledku vychází levnější než v Praze nebo nemohou sehnat někoho s tak vysokým oprávněním (vysoké napětí, výbuchy).Ten článek na který jste mi dal odkaz je docela zajímavý, ale nevím jestli to je nejlepší cesta v mém případě.


Co tento způsob výroby stránek. Má smysl dělat to tak jak to dělají. Každé město jedna stránka, ale obsah je stejný to si myslím ‘je špatně. Jsou ve vyhledávači na předních pozicí. Už to pozoruji delší čas tak asi 2 až 3 roky. Nejprve byly za mnou.
http://revize.abax.cz/cz/revize-elektro-nachod/
Plaváček
Profil
1Rostak:

Právě vámi odkázaný web je klasickou ukázkou absolutně nevhodného postupu - důraz je kladen na vyhledávač, nikoliv na zákazníka z masa a kostí. Už z první stránky jsem měl pocit, že jsem "urevizován" k smrti.

Myslím, že článek Martina Kolčaby sedí přesně na váš případ. Navíc se domnívám, že jednoduchá webová prezentace tak o pěti stránkách, s jasnými a pro laika pochopitelnými texty, doplněná výzvou k akci, by vám pomohla více. I na vašem webu jsem se totiž rychle ztratil.
D_Gottwald
Profil *
Myslím, že Váš web by si možná zasloužil hlubší analýzu, porovnat co uživatelé častěji hledají, kam klikají, jaké jsou konverze, atd. Chtělo by to vnitřní prolinkování pro snadnější procházení googleboty i pro uživatele, možná by to chtělo i uživatelskou sitemap. Jinak samozřejmě záleží především na tom, jaké weby na vás odkazují a jejich kvalita. Pokud budujete linky, tak je důležité na jaké stránky je umístíte, na jaké místo, kvalita, tématičnost, atd.
Je to souhra různých faktorů a né vždy to je tak snadné, jak se zdá.
1Rostak
Profil
Nejvíce udivující je ten náhlý propad z prvních pozic na seznamu to chodí v pohodě tam jsem většinou první moc nebyl na svoje slova. Během 2 měsíců ani stránky nenajdu.
Martin Matějka
Profil
1Rostak: já na tom propadu v zásadě nic zvláštního nevidím. Vlastně mě spíš udivuje, že k tomu nedošlo dřív :-) Jen při letmém pohledu na jeho odkazový profil se mi nedělá dobře. Odkazují na vás různé "seo" katalogy, nerelevantní weby, stránky "partneři" či odkazy odněkud z patičky herních webů. Zkuste zapracovat na kvalitních a relevantních odkazech. Něco jsem o tom nedávno psal, třeba se Vám to bude jako námět hodit - www.martinmatejka.cz/jak-muze-vypadat-odkazovy-profil.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0