Autor Zpráva
Kubuska112
Profil
Zdravím.
Lze pomocí robots.txt zakázat indexaci jednoho souboru, například sitemap.xml?

Napadlo mě toto:

User-agent:* 
 Disallow: sitemap.xml
Kajman
Profil
User-agent: *
Disallow: /sitemap.xml
Kubuska112
Profil
Kajman:
Jo, děkuju
ludekbrno
Profil *
Kubuska112:
Myslíš, že vyhledávač bude indexovat sitemapu? ;-) Vyhledávače indexují obsah, ne odkazy. Cokoliv, kde není žádný smysluplný obsah je zbytečné zakazovat, vyhledávač to stejně nezaindexuje. Nebo jsi snad někdy viděl, že by ti ve výsledcích vyhledávání místo normální stránky nabídnul sitemap nějakého web? A pokud by ti náhodou šlo o to, aby vyledávač neprocházel odkazy v zakázaném souboru, tak to máš marné. Robots.txt pouze zakáže, aby obsah souboru zaindexoval a nabízel ve vyhledávání, ale nijak ho neomezuje v tom, aby si zapamatoval a využil odkazy, které jsou v daném souboru obsažené.
Plaváček
Profil
ludekbrno:

Minimálně Google sitemapu indexuje. Vyzkoušej si třeba dotaz http://www.google.cz/search?sourceid=navclient&hl=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4FTSF_csCZ423CZ423&q=google+sitemap+xml, měl bys jí v SERP objevit.
ludekbrno
Profil *
Plaváček:
Ok, ale pokud speciálně nehledám sitemap.xml, tak v běžných výsledcích jsem ji nikdy nenašel. Takže i tak jsem přesvědčen, že je zbytečné sitemapu zakazovat.
Plaváček
Profil
ludekbrno:

Takže i tak jsem přesvědčen, že je zbytečné sitemapu zakazovat.

Ano, s tím souhlasím :)
pepperos
Profil
takže zpět k původnímu dotazu: Lze, jak to uvádí Kajman. Nejen sitemap. :-)
Kubuska112
Profil
pepperos:
Ano, děkuju ;)
ludekbrno
Profil *
Kubuska112:
Jistěže to lze, stačilo se podívat do nápovědy google. Druhá věc je, že to nemá žádný smysl u sitemapy :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0