Autor Zpráva
AntiHero
Profil
Ahoj,

potřeboval bych poradit, nebo spíš nějak zhodnotit situaci na našich webových stránkách, chystáme se udělat nějaké větší změny, protože se SEO optimalizací to není uplně ideální a pořád na některá klíčová slova jsme až poslední (beru to v souboji s konkurencí), lidi k nám nakonec stejně přejdou, protože jsme kvalitnější než konkurence, ale i tak by jsme chtěli být vidět, protože výrobky máme určitě kvalitní. Prostě bych řekl, že umíme vyrobit pěkné a kvalitní věci, ale neumíme je prodat a dostat to mezi lidi, teď se chceme k tomu postavit jinak a věci ohledně internetu prostě změnit. Můžete se zkusit podívat a říct mi, co si o tom myslíte? Já osobně si myslím, že úvodní obrázek je moc velký a toho textu je tam hrozně moc a hlavně je pořád o tom samém, což asi nebude pro SEO nic kvalitního, ale dočetl jsem se, že možná by to mohlo být i naopak. Jinak vedeme i blogy, kde nepřímo odkazujeme na naše webové stránky, máme FB, ale i tak to není ono.

www.tiskoznameni.cz

Díky za každý názor, nebo radu, jak zlepšit tady tu problematiku internetového prodeje.
Plaváček
Profil
AntiHero:

Zeptám se třeba takhle: Kdybyste se rozhodoval, kde si pořídit svatební oznámení, přesvědčil by vás text, kde se v několika odstavcích slovo "svatební" nachází skoro padesátkrát? Nebo jinak - zkusil jste si ten text, který předkládáte široké veřejnosti, nahlas přečíst? Pokud ne, udělejte to.

P.S. "SEO optimalizace" neexistuje.
Joker
Profil
ad Plaváček: Vyhledání řetězce „svatební“ v prohlížeči :-)


AntiHero:
Vypadá to, že jste přeoptimalizovali. Podle Wordu z 396 slov na úvodní stránce tvoří 44 „svatební“ a 32 „oznámení“. takový text trochu divný? Vyhledávačům to tak asi připadá.

Druhá věc, proč vlastně provozujete dva e-shopy? Alespoň se oba tváří jako provozované stejnou firmou, není to zbytečné? Navíc pokud vím o obou, ten tiskoznameni.cz vypadá lehce nedůvěryhodně.
AntiHero
Profil
Díky za názory, taky jsem si toho vědom a určitě na té hlavní stránce chceme něco změnit, ještě mám dotaz, právě jsem zjistil, že naše zpětné odkazy jsou úplně mrtvé a kolega, co byl přede mnou to asi podcenil, protože my odkazujeme cca na 100 stránek a z toho tak 50-60% odkazuje zpět na nás a já myslím, že jako celek je to celkem důležitá věc mít několik stránek, co by odkazovali na nás, nebo se pletu? A je to celkem jedno kolik webů na nás odkazuje? Celkově bojujeme tady s tímto webem kyoprint.cz oni většinou něco dováží z Polska a nevyrábí to, takže lidé pak přejdou k nám, ale i tak webovky myslím nemá o tolik lepší, ale asi má lepší SEO, protože ho to vyhledává na prvních místech. Nechci řešit jeho ceny, protože tomu se přiblížit nemůžeme, ale když člověk chce svatbu, nebo něco luxusního, tak si za kvalitu určitě připlatí, než mít nějaký šmejd.
panther
Profil
AntiHero:
A je to celkem jedno kolik webů na nás odkazuje?
naopak, odkazy jsou celkem podstatne. Ze stranek s podobnym zamerenim. Odkaz ze stranky autobazaru vam bude k nicemu.
Plaváček
Profil
AntiHero:

protože my odkazujeme cca na 100 stránek a z toho tak 50-60% odkazuje zpět na nás a já myslím

Za prvé - máte na mysli tuto stránku http://www.tiskoznameni.cz/partneri/? Všichni zmínění jsou opravdu vaši obchodní partneři? Nebo jde o výměnu stylem "já na bráchu, bráchu na mě"? Pokud platí druhá varianta, vězte, že se jedná o praktiku, která je zbytečná, škodlivá a v přímém rozporu s doporučeními vyhledívače Google (viz http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=cs&answer=66356). V Seznamu tak přísní zatím nejsou, ale i to se může změnit.

Za druhé - obchodní úspěch webové prezentace nemusí vůbec souviset s oborem SEO. Samotný fakt, že jste na předních pozicích nemusí znamenat vůbec nic. Neumíte-li se prodat, děláte nějakou zásadní chybu ve své marketingové koncepci.

Za třetí - nadměrné používání klíčových slov je praktika stará jako vyhledávače samotné a říká se jí "keyword stuffing". Nejen, že vám nepomůže, ale stoprocentně odradí spoustu návštěvníků, kteří by se rádi stali vašimi zákazníky, jenže se v té změti zbytečných slov a vět nebudou schopni orientovat. A půjdou jinam.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0