Autor Zpráva
Zstepanek
Profil
Dobrý den,
rád bych se zeptal jaký má vliv koncovka .eu na SEO. Je lepší mít .cz?
Má .eu vliv na Seznam? Já si osobně myslím, že má. Teď mi nejde o uživatele v Česku, tam mi je jasný, že je 100% lepší cz. Jde mi pouze o vliv na vyhledávač Seznam. Ale protože to má vliv na uživatele, proč by měl Seznam hodnotit stejnou mírou eu a cz. Mám pravdu? Ještě důležitá věc. Webové stránky jsou v češtině!

Odpověď, kterou bych rád s Vámi prověřil:
Já osobně nemyslím, že by EU koncovka měl být až takový problém, protože EU nemá k sobě vázaný žádný konkrétní jazyk (není to národní doména v pravém slova smyslu).

Například Seznam to EU zvládá bez problémů. Stačí dát vyhledat do Seznamu např: site:pardubice.eu
Martin Kolčaba
Profil
z pohledu vyhledávače je v podstatě jedno, jestli máte koncovku .eu nebo .cz.

Z pohledu uživatelského je lepší mít .cz proto, že čeští uživatelé jsou na ní stále zvyklí. Vždy se najde procento uživatelů, kteří ve snaze o vstup na váš web na .eu místo .eu zadají .cz.
Zstepanek
Profil
Martin Kolčaba:
Děkuji za odpověď.
jenikkozak
Profil
Zstepanek:
Ještě odkážu na seznam domén, které údajně Seznam ochotně indexuje, kdyby někoho téma zaujalo.
Zstepanek
Profil
jenikkozak:

Vím, že .eu je podporované Seznamem, ale nebyl jsem si jistý, jestli dává Seznam nějakou prioritu koncovce .cz před.eu

Tak nějak jsem to bral podle selského rozumu. Pokud bude web cílený jenom na české uživatele internetu, proč používat .eu

A pokud se někdo rozhodne pro .eu jenom proto, aby nacpal klíčová slova do domény, protože .cz už je zaregistrovaná, tak bude mít nevýhodu v koncovce .eu. Pokud raději zvolí např. jméno firmy a ne klíčová slova. Bude vlastně na tom lépe s koncovkou .cz Nebo .eu není žádný faktor, který by ovlivňoval SEO celého webu v češtině?
Plaváček
Profil
Zstepanek:

jestli dává Seznam nějakou prioritu koncovce .cz před.eu

Proč by to Seznam dělal?

Pokud bude web cílený jenom na české uživatele internetu, proč používat .eu

Proč ne, jsme přeci nedílnou součástí Evropské Unie.

aby nacpal klíčová slova do domény, protože .cz už je zaregistrovaná

Dělá zbytečnou činnost, protože klíčová slova v doméně nejsou zásadním faktorem, který by ovlivňoval výsledky vyhledávání.

P.S. Řešíte nesmysly, nic ve zlém :)
Zstepanek
Profil
Plaváček:

Ok, děkuji Vám za jasnou odpověď :)
Petr ZZZ
Profil
Je vhodné si uvědomit, že pro TLD .eu se majitel českého webu rozhoduje až tehdy, když je TLD .cz obsazená konkurencí. A zde je třeba zvážit, jaké důsledky má to, co zmiňuje Martin Kolčaba – že se to lidem může plést. Vybuduješ-li totiž na koncovce .eu hezký web, který si lidi začnou vzájemně doporučovat, ztratíš část doporučení na konkurenci, která vlastní tu samou doménu ve variantě .cz. Proto je nejlepší mít registrovanou buď .cz, nebo rovnou obě varianty a zkusit najít dosud volné doménové jméno, třeba i bez ohledu na klíčová slova.
pepperos
Profil
Vliv koncovky na SEO by měl podle logiky být minimální. Neznám nějaký dobrý test, který by to v ČR opravdu ověřil nebo vyvrátil.
V zahraničí nějaké proběhly s com, org, net a pak s ostatními jako info apod. Výsledky byly dost podobné.
Petr ZZZ
Profil
pepperos:
„Vliv koncovky na SEO by měl podle logiky být minimální.“
Z porovnání koncovek com, org, net a info sotva bude možné vyvozovat závěry pro koncovku cz. Myslím jsem logicky zdůvodnil, že kdo nemá pro český web koncovku cz, pomáhá své konkurenci. Vycházím-li z toho, že vyhledávače se snaží sledovat mimo jiné četnost návštěv a délku pobytu brouzdala na stránce, asi se to projeví i na pozicích ve vyhledávání, a tedy to bude mít vliv na SEO.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0