Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zajimá mě, jestli české portály mají statistiky vyhledávání jednotl. klíč. slov i v rámci toho kterého kraje a zda je poskytují, tak jak je tomu u celorepublikových statis. běžné
(myslím proklik na některý z krajů ve výsledcích hledání, jako má Seznam, Centrum záložka -firmy, nebo Atlas -oboje záložky)
Yuhů
Profil
Seznam, pokud vím, sděluje data návštěvnosti sekcí, a to i jejich podstránek zaměřených na kraj.

Počty hledání se podle kraje zjistit nedají, resp. nikdo to neposkytuje.

Co se týká záložky firmy na Seznamu a na Centru, tak na Seznamu na ně kliká myslím asi 2% uživatelů. Na Centru předpokládám, že to bude podobné číslo. 2 % vypadá málo, ale těch lidí je tam hodně.

Obecně je ovšem návštěvnost krajových stránek katalogů nebo vyhledávání dost malá. Na Seznamu malá a na Centru či Atlasu bych se vůbec nedivil, kdyby se krajově filtrované hledání počítalo v jednotkách denně. Možná proto ta čísla neposkytují.
expes
Profil *
myslím, že Atlas by na tom s kraji nemusel být tak špatně, protože má regionalizaci hned na záložce Stránky. Je to ale jen pár týdnů nová služba - koupě těchto pozic v krajích, takže statistiky nemají a nejsem si ani jistý, zda-li vůbec někdy budou poskytovány.(třeba nebudou dostatečným obchodním argumentem - budou nízké)

Na druhou stranu exkluzivní slova jako krby, plast. okna, bazény... apod. by podle mě mohlo mít smysl inzerovat v rámci kraje, aspoň já bych hledal takového dodavatele co nejblíže (reference v regionu, subjektivně je pro mě vzdálený dodavatel dražší svou dopravou...)
Navíc u Atlasu, díky tomu, že je to novinka a pozice nejsou vyprodány (a hned tak nebudou), pořídíte často první místo v rámci Kraje zakoupením obyčejné garance 1. str. či 6. přednostního výpisu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0