Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Má nějaký význam z pohledu SEO umístit doménu www.nazev-domeny.at na nějaký hosting v Rakousku, resp. na hosting www.nejaky-rakousky-hosting.at ? Na té .at doméně bude firemní nabídka služeb určená pro rakouský trh, texty na webu budou v němčině. Díky předem za všechny reakce na můj dotaz.
ludekbrno
Profil *
Mufna:
Umístění hostingu nemá na vyhledávače žádný vliv. Logicky proto, že návštěvníkovi je naprosto ukradené, odkud se stránky načítají, není důvod aby to řešily vyhledávače. Platí to ale samozřejmě za situace, kdy nevzniká zahraničním umístěním hostingu zpoždění při načítání. Zrovna pro rakousko by neměl být žádný problém s hostováním u dobrého hostingu v ČR.
Marek Prokop
Profil
Luďku, mýlíte se. Umístění serveru může (byť ne vždy musí) být jedním ze signálů využívaných pro geotargeting.

http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=182192#2
Mufna
Profil
Marek Prokop:
díky za odkaz, přečtu si to
Petr ZZZ
Profil
Já mám web v němčině s TLD .at na rakouském hostingu a s pozicemi v Google.de jsem spokojen. Jaký má ale vliv daná konstelace, to bohužel neposoudím a nemám ani možnost porovnávat, protože jsem žádný jiný web nikde jinde dosud neměl.
Str4wberry
Profil
Zrovna v tomto případě nejspíš Google umístění určí podle at. A i kdyby ne, tak není problém si to nastavit v GWT. Takže by Mufnu umístění mimo Rakousko nemuselo mrzet.

Při volbě hostingu bych doporučil hledět (nejen) na to, aby se web cílovým zákazníkům načítal co nejrychleji. Bude-li mít tedy z Rakouska rychlejší odezvu server v Tramtárii, hostujte v Tramtárii.
ludekbrno
Profil *
Marek Prokop:
Já si právě říkám, proč by to vůbec měl vyhledávač řešit, když návštěvníkovi je to jedno, odkud se to tahá? Přeci jen německy tolik zemí nemluví, aby musel lokaci rozlišovat podle hostingu. Za směrodatnou bych považoval koncovku adresy v kombinaci s jazykem webu. Ale samozřejmě za chování vyhledávačů ruku do ohně asi nedá nikdo.
Marek Prokop
Profil
[#7] Většina národních Googlů (vč. rakouského) mají volitelný filtr na weby jen z dané země. Jak píše Str4wberry, pro zařazení do toho filtru by měla většinou stačit národní doména a případně nastavení v GWT, ale jako náhradní či doplňkové kritérium se může hodit i lecos dalšího.

Německy se mluví v pěti evropských zemích a v několika dalších žije německá menšina.
Petr ZZZ
Profil
Marek Prokop:
„...a v několika dalších žije německá menšina.“
Taková perlička na okraj – v Namibii jsem mluvil s řidičem náklaďáku, který o sobě říkal, že je Němec, a pak z něj vylezlo, že žije v Namibii ve třetí generaci a Německo neviděl on ani jeho rodiče. Německy mluví snad většina bílého obyvatelstva Namibie (odkaz německy), kde do roku 1990 byla němčina jedním z úředních jazyků, hodně taky v Jižní Africe a v Argentině.
Str4wberry
Profil
Já si právě říkám, proč by to vůbec měl vyhledávač řešit, když návštěvníkovi je to jedno, odkud se to tahá?

On to nejspíš bude Google řešit až v případě, že bude mít web neutrální koncovku, nebude to v GWT nastaveno a třeba ještě budou-li na stránce nejednoznačné „Other signals“ (z odkazu Marka Prokopa). Osobně mi takové chování přijde docela logické.
Mufna
Profil
Str4wberry:
není problém si to nastavit v GWT

Marek Prokop:
by měla většinou stačit národní doména a případně nastavení v GWT

Co mám nastavit v GWT ?
Davex
Profil
Mufna:
Co mám nastavit v GWT ?
Geotargeting.
Mufna
Profil
Davex:
díky.

A díky i všem ostatním za reakce na můj dotaz.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0