Autor Zpráva
miki-ok
Profil *
Dobrý den,
vymýšlím název domény pro nový web. Bohužel značná část adres je již obsazená. Proto bych Vás chtěl požádat o radu, jako doménu by ste mi doporučili? Uvwdu příklad. Rád bych např. web se zaměřením na alkohol. Ale doména alkohol.cz je obsazená. Proto se rozmýšlím mezi alko.cz a alkohole.cz? Která doména s hlediska SEO je výhodnější? Děkuji
Joker
Profil
miki-ok:
jako doménu by ste mi doporučili?
No v první řadě bych nedoporučoval veřejně diskutovat návrhy na doménu kterou si chcete koupit, jestli nechcete, aby si to mezitím zaregistroval nějaký spekulant.
miki-ok
Profil *
Joker:
Názvi domén jsem uvedl pouze jako příklad, jak píši v textu..
ninja
Profil
Ani jednu z uvedených. Raději dobryalkohol.cz, alkoholnonstop.cz, lihovinynovak.cz ci koralky.cz.
ludekbrno
Profil *
miki-ok:
Máš dvé možnosti. Buď nějakou dobře zapamatovatelnou jednoduchou nebo trochu komplikovanější obsahující klíčové slovo s přívlastkem. Osobně ale myslím, že pokud už není volná doména v základním tvaru klíčového slova, volil bych variantu snadno zapamatovatelnou a krátkou. Vůči klíčovému slovu alkohol zřejmě doména "alko.cz" nepřinese užitek jako klíčové slovo (pochybuji, že by vyhledávače rozeznávaly polovinu klíčového slova), ale výhoda je snadná zapamatovatelnost. Ve výsledku pro SEO bude pak už jedno, jestli to bude "alko.cz" nebo "rum.cz"... nebo cokoliv podobného. V začátcích možná trochu pomůže doména obsahující klíčové slovo, pro dlouhodobější budování jména je asi lepší unikátní kratší doména.
mara71
Profil
Klíčové slovo v doméně a URL má pro SEO význam především jako anchor text při získávání zpětných odkazů. Ideální doména je krátká a dobře zapamatovatelná. Dobrých výsledků ve vyhledávačích dosáhnete spíše kvalitním obsahem, než tvarem doménového jména. Viz Jak si vybrat vhodnou doménu pro SEO
unlucky
Profil
vybral bych alko :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0