Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Profil
Dobrý den,
starám se o web s primárním kw pc sestavy , který jsme měli poslední cca 1 - 2 roky na seznamu převážně na prvním místě. Je to asi 3 týdny, co to padlo na druhou stranu a před námi jsou i slušně řečeno slabé weby. Na Google si to drží trvale pozici v půlce 1. strany.
Nenapadá někoho, čím by to mohlo být? V minulosti už jsem pár podobných "výpadků" Seznamu zažil, ale toto se zdá být trvalejšího rázu. Došlo snad k nějaké změně algoritmu, že by se jinak hodnotil text, nebo snad nějaká penalizace?

Díky za každý tip.
Plaváček
Profil
Pavel Dumbrovský:

Co přesně máš na mysli "propadem pozic"? Všech frází nebo jenom jedné? V Google nic jako pevné pozice neexistuje. Algoritmy se mění často i několikrát denně. Proč máš pocit, že před tebou jsou "slabé weby" a ty máš silný?
Pavel Dumbrovský
Profil
Už je to tady..
Jak jinak to nazvat, než propad pozic, když jsme roky zvyklí převážně na 1. plac a teď jsme kdesi na 2. straně?
Jedná se mi pouze o frázi "pc sestavy". Nemluvil jsem o žádné pevné pozici, pouze o tom, že na google se to drží relativně stále v půlce 1. strany.
Weby přede mnou nemají srovnatelné množství zpětných odkazů, nebo se v odkazech na ně v anchoru vůbec neobjevuje pc sestavy, nemají text, atd.
Prosím o konstruktivní tipy, pokud máte pocit, že to pořadí je v pořádku, fajn. Já myslím, že už jen to, že roky držíme top postavení a najednou jsme na 2. straně je podivné. Tak se ptám, čím by to mohlo být.
jenikkozak
Profil
Pavel Dumbrovský:
Mohu se zeptat, o jaký web vlastně jde?

Edit.: Omlouvám se, odkaz v prvním příspěvku jsem považoval za odkaz SERP Seznamu, tak jsem na něj ani nenajížděl.
Pavel Dumbrovský
Profil
Ten, na který vede odkaz v mém 1. příspěvku. http://pocitace.itshop24.cz .
Plaváček
Profil
Pavel Dumbrovský:

Jedná se mi pouze o frázi "pc sestavy".

Proč se zaměřuješ pouze na jednu frázi? Ptám se takhle jenom proto, abychom si ujasnili, co je vlastně tvým cílem.
Pavel Dumbrovský
Profil
Nezaměřuji, ale máme více webů a pro tento web je tato fráze prioritní, jelikož na 1. místě to bylo slušný zdroj potencionálních klientů. Aktuálně je mým cílem vrátit se na špici na frázi "pc sestavy", ostatní není důležité.
JanJanuska
Profil
Dôvodov môže byť niekoľko. Ale keďže sa so stránkou nič nedialo a na Google sa stabilne drží, bude to zrejme úpravou algoritmu. To je bohužiaľ riziko optimalizácie na konkurenčnejšie frázy. Obzvlásť ak je linkbuilding robený takým spôsobom, akým je. Možno predpokladať, že tie vymenené či nakúpené odkazy budú mať stále nižšiu a nižšiu hodnotu. Takže asi napíšem presne to, čo si čakal a nadšený veľmi nebudeš: Treba pracovať na získavaní kvalitnejších odkazov.
Davex
Profil
Pavel Dumbrovský:
Seznam se asi začal lépe bránit tapetování. Na druhé, desáté a třinácté pozici je druhý, třetí a čtvrtý e-shop stejné firmy se stejným zbožím.
Pavel Dumbrovský
Profil
JanJanuska:
Souhlas, ale kvůli těm odkazům bych to čekal dříve na google. Spíš se přikláním k tomu, co psal Davex, protože je to pravda a možná to začalo vadit. Na druhou stranu takových webů, které mají stejné zboží je.. Asi to bude chtít více odlišit, dát jiné trochu jiné zboží na první stranu.
jenikkozak
Profil
Pavel Dumbrovský:
dát jiné trochu jiné zboží na první stranu.
Tím problém pouze oddálíte (jestli vůbec), vyhledavače se stále vyvíjí. Proč si práci nezjednodušíte tím, že byste měl jen jeden obchod a zval na ně všechny bez ohledu na to, jestli vyhledávají tři Vámi určené fráze?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0