Autor Zpráva
Musilda
Profil
Chci se zeptat, zda pokud je u webu poměrně slušná návštěvnost, cca 1000 návštěv denně a v Google analytics je 91% vracejících se návštěvníků a 9% nových, zda to může svědčit o využití podobných systémů jako je w e b s u r f? Musel jsem to napsat takto, protože podle filtru je to nevhodné slovo.

Nebo je vůbec takový poměr reálný? Samozřejmě teoreticky u vysoce specializovaných stránek bych to možné bylo, ale toto je web o ubytování v Česku.
ninja
Profil
91% je vysoké číslo, ale bez znalosti segmentu webu težko soudit. Existují weby, které mají ještě více. Z jakých zdrojů k vám uživatelé chodí? Jak se chovají (délka a hloubka návštěvy, typické vzroce chování, atd.)?
Marek Prokop
Profil
Musilda:
v Google analytics je 91% vracejících se návštěvníků a 9% nových

Opravdu návštěvníků? Nemyslíte návštěvy? Vysoký počet vracejících se návštěv by mohl vygenerovat i nízký počet návštěvníků.
Musilda
Profil
Dostal jsem k náhledu screen, kde je jasně udvedeno 91% vracejících se návštěvníků. Protože se při objednávání reklamy, či koupi webů dost často argumentuje vysokou návštěvností, má otázka je, zda takový to poměr u webu, který není vysoce specializovaný (záměrně nebudu uvádět url, protože není můj), může svědčit o uměle navýšené návštěvnosti pomocí podobných služeb, které jsem zmiňoval výše. Bohužel nemohu přiložit další data, protože jsem viděl jen tento screen a poměr 91 ku 9 mě dost zarazil.
Marek Prokop
Profil
Musilda:
Dostal jsem k náhledu screen, kde je jasně udvedeno 91% vracejících se návštěvníků.

To je divné. AFAIK žádný takový report v Google Analytics není. Počet vracejících se návštěvníků jde zjistit jen použitím segmentů.

Ptám se proto, že kdyby to byly návštěvy (což je pravděpodobné), mohl by je opravdu udělat malý počet "divných" návštěvníků (třeba z toho autosurfu). 91 % vracejících se návštěvníků si moc představit neumím (a asi by to mělo jinou příčinu).
Homer
Profil
Marek Prokop:
91 % vracejících se návštěvníků si moc představit neumím

Co když se jedná např. o nějaké fórum s přístupem pouze pro registrované? Tam by to teoreticky mohlo dělat taková čísla, ale osobně to typuju na nějaký autosurf.
pepperos
Profil
Klasické stránky tohoto nedosahují. Ale není to nemožné, to ne.
Radee
Profil *
Pokud myslíte úvodní stránku v google analytics, kde jsou koláčově porovnané nové a vracející se návštěvy, tak 91% vracejících u webu s 1000 návštěvy denně není moc obvyklé, ale reálné ano.

Jako příklad posílám screen z GA u webu s 50tis návštěv denně a s 85% vracejících se návštěv.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0