Autor Zpráva
h3nri
Profil *
Zdravím všechny,

nevíte náhodou jak se tváří vyhledávače na text, který je skrytý css vlastností display:none; a zobrazuje se pak pomocí javascriptu?

Mám odkaz O nás, po kliknutí na tento odkaz mi vyjede okénko (jQuery Fancybox), kde jsou informace o naši firmě a webu. Takže to není záměr, že chci jen oklamat vyhledávače kvůli SEO.

Četl jsem ale, že googlebot neumí javascript, ale umí si přečíst text, který je schován (display:none;). Takže mi přijde, že tento text najde, ale nezjistí, že text si může přečíst i běžný uživatel, takže to může ohodnotit špatně a penalizovat nás.

Nebo se mýlím?

A také by mě zajímalo, co na to Google, když tento text je vlastně jak na hlavní stránce, tak i všech podstránkách? Jestli to nebere jako duplicitu?

Předem děkuji moc za rady.
_es
Profil
h3nri:
text, který je skrytý css vlastností display:none; a zobrazuje se pak pomocí javascriptu
Čo návštevníci bez JS? O takých zákazníkov vaša firma záujem nemá? Je to text dostupný len cez JS, teda menej dostupný ako normálny text bez „JS vylepšení“.

akže to není záměr, že chci jen oklamat vyhledávače kvůli SEO.
Ale nejaký automatický analyzátor nejakého vyhľadávača to tak môže pochopiť.

umí si přečíst text, který je schován (display:none;).
Vyhľadávače obvykle asi ignorujú JS aj CSS na stránke. Teda to nie „vie prečítať“, ale ignoruje CSS formátovanie.
h3nri
Profil *
Teď mě ještě napadlo, že bych to udělal takhle:

Pokud není povolený javascript, tak bych to řešil timto kodem:

<noscript>
<style type="text/css" media="screen">.inline1 { display: block; }</style>
</noscript>

Tzn. u toho skryteho divu (inline1) bych změnil css na to, že by se už zobrazoval. Takže pokud je JS zapnuty, tak bych to měl schované a zobrazil by se text o nás jenom po kliku na odkaz O nás. A pokud by nebyl povolen JS, tak by ten text byl hned viditelný.

Tohle by už neměl být problém pro Google a jiné vyhledávače, popřípadě nějaké penalizování? Co myslíte?

A ještě k té duplicitě. Kdybych ten text O nás měl na všech podstránkách, tak to asi není dobré?

Díky.
panther
Profil
h3nri:
Kdybych ten text O nás měl na všech podstránkách, tak to asi není dobré?
zkus selský rozum.

Tebe by jako návštěvníka bvilo se na každé, i nesouvisející, stránce koukat na jeden a samý text? Četl bys ho? Byl by tam k něčemu?
margin
Profil *
h3nri:
odkaz O nás, po kliknutí na tento odkaz mi vyjede okénko
Jestě další věc, měl bys to bít udělané tak, aby se na "O nás" dalo odkázat, koukni třeba na http://www.pixy.cz/#part-about a koukni na to i bez CSS a bez JS, včetně kombinací, je to přístupné v rámci možností funkční. Nevím, nakolik je přístupné a funkční tvé řešení, ale aspoň víš, co lze a máš s čím porovnávat.

Když už tu máš načaté SEO, tak vyhledávač "podstránku" www.pixy.cz/#part-about nevyčenichá, protože jde jen o kotvu, vyhledávače kotvy ignorují a ve výsledcích vyhledávání bude www.pixy.cz.
panther
Profil
margin:
vyhledávače kotvy ignorují
také už ne zcela :-)
siva01
Profil
h3nri:
Pokud robot vidí to stejné, jako uživatel, tak není důvod k penalizaci.

Ještě dotaz - v jaké verzi HTML to píšete ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0