Autor Zpráva
superweb
Profil
Asi pred 14 dny jsme zacali poctive budovat nejake linky na nas novy web http://www.magicam.cz , aby si nas vsimli vyhledavace. Dodnes se v googlu(ale treba i v bingu) da najit jen www.magicam.cz/eshop/ a to jen na velmi specificke vyhledavaci vyrazy jako "magicam.cz". Nesnazime se vyhledavace nejak podfouknout, ale nejak nemuzu prijit na to, co jim vadi. Web lidi zajima, na klicove slovo "magicam" mame v adwords CTR kolem 15-18%, ale nejak me nebavi platit prokliky za slovo, na ktery by jsme se meli zobraozovat, podle meho nazoru, zcela prirozene na 1.pozici. Muzete me nekdo zkusit postrcit spravnym smerem kde hledat problem?
Prochy
Profil
Nejsem v tomhle expert, ale nemůže to způsobovat např. meta tag robots?

<meta name="robots" content="noindex, nofollow">Meta tagy
Petr ZZZ
Profil
superweb:
Na úvodní stránce skutečně vyhledavačům zakazuješ indexaci:
<meta name="robots" content="noindex, nofollow">
Pokud vím, přinejmenším Google takový zákaz respektuje a stránku nenabízí ve vyhledávání.

Na stránce s eshopem je to v pořádku:
<meta name="robots" content="index, follow">

Počítej taky s tím, že některé vyhledávače si všímají, jak rychle člověk stránku zase opustí. Hádám, že ta děsivá muzika na úvodní stránce bude pro mnoho lidí důvodem okamžitě prchnout.
Prochy
Profil
Petr ZZZ:
Hádám, že ta děsivá muzika na úvodní stránce bude pro mnoho lidí důvodem okamžitě prchnout.

S tímhle souhlasim, okamžitě sem hledal, kde to vypnout a to sem měl ještě trochu víc nastavenou hlasitost, tak sem se docela leknul.
superweb
Profil
Chapu, ze nekoho to muze odradit..je to ale jakesi predstaveni vyrobku - a nevim jak lepe predstavit kameru nez ukazkovym videem. Priblizne 40% navstevniku se zdrzi dele nez minutu, coz podle me neni spatny podil..ale mozna by stalo za to zkusit dat video pryc a zkusit jestli se to nezlepsi :)
jenikkozak
Profil
superweb:
Proti videu asi nikdo nic nemá. Vadí (nám) to, že se přehrává automaticky po otevření stránky. To můžete vyřešit (jak asi víte) odstraněním parametru autoplay z kódu, kterým video vkládáte.
Rellik
Profil
superweb:
Priblizne 40% navstevniku se zdrzi dele nez minutu, coz podle me neni spatny podil..
A zbylých 60% jako já, hned jak to vyjekne, tak to zavře a už se nevrátí... Na stránce sem strávil asi 2s, než se to naščetlo, vracet se už nebudu i když stránka jako taková vypadala celkem zajímavě.. Ukázkové video OK, ale spustit až na přání návštěvníka webu...
Homer
Profil
Petr ZZZ:
Na stránce s eshopem je to v pořádku:
<meta name="robots" content="index, follow">

Není lepší info pro roboty zcela vynechat?
Petr ZZZ
Profil
Homer:
Pokud vím, není informace pro roboty zapotřebí (pokud tedy chci mít web zaindexovaný – "index, follow" je výchozí chování vyhledávače). Že by ale její vynechání bylo lepší, to bych netvrdil. Pro vynechání hovoří méně práce s kódováním a méně přenášených dat, ale řekl bych, že ta úspora je tak minimální, že nehraje roli. Kdyby se například změnily rámcové zákonné podmínky a najednou by roboti směli projíždět a indexovat stránky pouze s výslovným svolením majitele, musel by to pracně dopisovat každý, kdo to na stránce nemá. Každý musí samozřejmě sám rozhodnout, jakou odhaduje pravděpodobnost, že najednou bude něco jinak, a jaké náklady navíc má s několika znaky kódu v současnosti zbytečného. Osobně to vidím tak, že <meta name="robots" content="index, follow"> nezpůsobuje náklady, které by stály za řeč, a zvyšuje pravděpodobnost, že se (i v budoucnu) budou roboti chovat tak, jak si přeji. Alternativou je dát výslovné povolení do souboru robots.txt, který pak platí pro všechny stránky domény.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0