Autor Zpráva
maj74
Profil *
Zdravím, hledám na googlu a jinde, ale nikde mě to nic nenašlo, tak se omlouvám, kdyby to tady už bylo probraný.
Na úvodní stránce bych chtěl mít text stručný a přehledný v pár bodových větách s tím, že bych to dal do seznamovýho tagu ul li.
Např.nadpis h2 úspora energie
ul li Tyto nadstandardní hodnoty našich konstrukcí přinášejí vysokou úsporu nákladů na vytápění a nemusíte za ně připlácet. /li
atd.
Jak se na to budou tvářit vyhledávače? Přikládají vetší důraz na tag p ?
Děkuji
Joker
Profil
maj74:
Je to úplně jedno.
maj74
Profil *
Joker:
Díky moc za uklidnění. Já už to mám hotový a nastylovaný, tak jsem se leknul, abych nespadnul na pozicích dolů, nebo nedej abych to všechno předělával.
Díky
Joker
Profil
maj74:
Možná jedna poznámka: Pokud se v SEO jako oboru neorientujete, vykašlete se na optimalizaci pro vyhledávače a optimalizujte pro lidi. Tj. udělejte to, co se bude nejlépe používat a bude nejpřívětivější pro lidského návštěvníka.
Vyhledávací roboti se snaží najít stránky, které by se mohly líbit lidským návštěvníkům, takže pokud se Vaše stránka lidským návštěvníkům přijde dobrá, je dost šance, že se bude líbit i vyhledávacím robotům.
Když budete u každého detailu řešit SEO, přestože se v ní neorientujete, dost možná narazíte na nějakého rádoby-odborníka anebo automatizovaný generátor blábolů, kterých je ten obor plný. A pak je riziko, že skončíte s výsledkem, který se nebude líbit ani lidem, ani vyhledávačům.
panther
Profil
maj74:
ještě doplním k porovnání LI a P.

Porovnáváš neporovnatelné, nejsou to dva ekvivalenty, z nichž jeden je lepší a druhý horší. Jsou to dvě odlišné věci, každá slouží k něčemu jinému.

Odstavec - použiješ, chceš-li uživateli předat nějakou informaci, zpravidla ve více než jedné větě. Jak vypadá odstavec asi víš, např. v knize nebo novinách.
Seznam - položku seznamu použiješ na místě, kde např. provádíš výčet vlastností nějakého produktu. Může začínat velkým písmenem a končit tečkou, nebo začínat malým písmenem bez tečky na konci.
maj74
Profil *
Děkuju za radu. Já si myslím, že máte pravdu, protože asi roboti v budoucnu půjdou tímto směrem, aby stránky byli přehledný, nepřeoptimalizovaný.
panther
Profil
maj74:
protože asi roboti v budoucnu půjdou tímto směrem, aby stránky byli přehledný, nepřeoptimalizovaný.
oni tím směrem jdou už poměrně dlouhou dobu. Pro laika jako jsi ty bude nejlepší a nejúspěšnější psát skutečně web tak, aby byl pochopitelný pro návštěvníka a měl mu co nabídnout. Pokud se ti to povede, bude úspěšný i ve vyhledávači, pokud ne, není důvod, abys na předních pozicích byl.
maj74
Profil *
panther:
Určitě, toho jsem si vědom. Jen jsem tuto formu s li použil proto, abych daný téma vyjádřil stručně v bodech a pak bude možnost kliknout na odkaz, kde bude už téma
rozepsaný v odstavcích tagu p podrobněji. Nechtěl jsem na úvodní stránce návštěvníky přehlcovat obsahem, ale když o daný téma budou mít zájem tak si rozkliknou odkaz.
Taky děkuju za reakci.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na panthera:
„Pro laika jako jsi ty bude nejlepší a nejúspěšnější psát skutečně web tak, aby byl pochopitelný pro návštěvníka a měl mu co nabídnout. “
To samozřejmě platí i pro web odborníka. :-)
panther
Profil
Petr ZZZ:
To samozřejmě platí i pro web odborníka.
z části. Odborník může využít i jiné způsoby, jak webu pomoci a zároveň neuškodit čtenáři a návštěvníkovi. Pozice webu není dána pouze obsahem, nicméně obsah je asi to jediné, comůže laik pro optimalizaci udělat. Ale asi to není předmětem tohoto tématu, takže bych se o možnostech, které mají laici/profesionálové k dispozici, tady nechtěl rozepisovat.
Plaváček
Profil
panther:

A především správnou strukturu HTML dokumentu řeší úplně jiný obor, než SEO, že. :)
panther
Profil
Plaváček:
mno, z mého pohledu i správná struktura kódu, kterou nazývejme třeba sémantikou, je jednou z mnoha částí optimalizace. Někdy podceňovanou, někdy přeceňovanou.
Joker
Profil
panther:
Svým způsobem je celý webdesign optimalizace dat na žádoucí efekt na návštěvníka, který je zobrazí ve webovém prohlížeči.
Ale SEO bych tomu teda neříkal :)

Když už úplně odbočím od tématu, tu výše uvedenou informaci by nebylo od věci začínajícím webdesignerům zdůrazňovat, protože dost z nich v průběhu práce ztratí ten hlavní cíl ze zřetele, v horším případě vůbec ani nevědí, k čemu by ten web návštěvníkovi měl vlastně být.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0