Autor Zpráva
paveldial
Profil
Chtěl bych se zeptat jestli je pravda, že když vložím externí odkazy do rubriky partneři, neubere mi to ranky ani hodnocení vyhledávači pro jiné stránky webu? Pokud ne, kam pak umístit odkazy aby mi co nejméně škodily?
Díky
LudekBrno
Profil
paveldial:
Pokud tam ty odkazy nejsou nezbytné pro tvé návštěvníky, tak je tam nedávej vůbec. To je jediná rozumná rada. Hromady odkazů na cizí weby jsou jedině zbytečným rizikem. Nikdy nevíš, kdy nějaký z těch "jakožepartnerů" v honbě za lepším SEO použije nějakou zakázanou praktiku a hádej, kdo za to bude penalizován? Mimo toho provinilce to může dopadnout i na weby, které na něj horlivě odkazovaly. A z tohoto hlediska je jedno, jestli odkazuješ z hlaví strany nebo z podstrany "parneři". Dnes už nemáš šanci nahonit "SEO" nějakým vyměňováním odkazů s kýmkoliv, kdo je ochoten. Navíc samotné odkazy z nějaké samostatné stránky nebo patičky nebo postranního boxu ti skoro nepomůžou, rozhodně to nestojí za to riziko penalizace. A k těm rankům, odchozí odkaz ti rank neodebírá a neoslabuje tvůj web. Rank se nepřenáší na cílový web, ale kopíruje se. Takže i z tohoto hlediska je jedno, kde odkazy máš. Každopádně ani ukrytí odkazů hluboko na podstránky tě neochrání před případnou penalizací.
Davex
Profil
LudekBrno:
Rank se nepřenáší na cílový web, ale kopíruje se.
Pagerank se nepřenáší ani nekopíruje, ale jeho poměrná část se přičte pageranku cílové stránky.

Jinak k tématu: Google PageRank » PageRank FAQ
LudekBrno
Profil
Davex:
Jj, já jsem to jen napsal trochu zjednodušeně. Chtěl jsem tím říct, že se přenesený rank neodečte stránce, na které je odchozí odkaz, takže z tohoto pohledu to nemusí řešit.
Lukáš Pítra
Profil
Pavle, pokud jsou to partneři jen "na oko" a odkaz na ně návštěvníkům nijak nepomáhá, pak ty odkazy budou více či méně škodit kdekoliv (ani ne tím, že by "kradly ranky" ale prostě už jen tím, že zabírají místo) a nemá smysl je na webu mít. Analogicky, pokud ti partneři vznikají nějakou výměnou odkazů, nebude asi ani odkaz na vás u takového partnera mít pro jeho návštěvníky velký význam a nepomůže vám pravděpodobně ani v SEO.

Snažte se odkazovat na weby, které s vaším byznysem souvisí a dává smysl, aby na ně vaši návštěvníci kliknuli. Nebudete muset řešit, jestli vám odkaz "neuškodí", ale naopak budou pomáhat. Třeba už jen tím, že vám návštěvníci budou za zajímavý odkaz vděční a dotvoří to celkový dobrý obrázek o vašem webu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0