Autor Zpráva
Jakub Fišer
Profil *
Dobrý den,

chci se zeptat, soubor sitemap jsem si vytvořil pomocí webového rozhraní http://www.xml-sitemaps.com/.

Protože jsem nějaké stránky přidal, chtěl bych si soubor nechat vytvořit znovu. Chci se zeptat jestli tím neztratím již zaindexované stránky.

Děkuji za odpověď.
Jakub Fišer
jenikkozak
Profil
Jakub Fišer:
Chci se zeptat jestli tím neztratím již zaindexované stránky.
Stránky, které si Google uložil, se změnou sitemapy neztratí.
Jakub Fišer
Profil *
a mohu ten predchozi smazat ?
LudekBrno
Profil
Jakub Fišer:
Ten předchozí přece bude přepsán novějším. Tomu novému nechte název původního a nechte v něm i odkazy na původní stránky a jen přidejte ty nové.
Jakub Fišer
Profil *
takze pote co ho prepisu na serveru FTP tak to nemusim znova odesilat na google ? staci ze ma stejnou cestu ?

díky moc
LudekBrno
Profil
Jakub Fišer:
Přesně tak, stačí to takto. Google si v určitých intervalech sitempau kontroluje. Ovšem pokud máš přístup na google webmaster tools, tak to můžeš urychlit tím, že v položce optimalizace soubor vybereš a dáš "znovu odeslat". Mohla by se tak trochu urychlit indexace nových článků.
Jakub Fišer
Profil *
hotovo :) díky moc za ochotu. mužete to tu uzavřít
Homer
Profil
Přidání sitemap přes GWT má ještě ten efekt, že Google ověří validitu souboru *.xml. Mě se stalo, že při generování nového sitemap jsem vytvořil nějaké chyby, po uploadu mi GWT chyby ihned reportoval.
Marek Prokop
Profil
Rozhodující je účel, kvůli kterému sitemapu děláte. Pokud žádný speciální účel nesledujete, nedělejte ji vůbec a budete mít klid.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0