Autor Zpráva
Marekparek
Profil *
Zdravím,
řeším dilema, zda dodržovat logiku nadpisů na úkor toho, že nadpis obsahující text se slovy, které lidé vyhledávají, aby se na tuto konkrétní stránku dostali, bude až 3. úrovně, anebo tento text dát jako h1, ikdyž předcházející nadpisy, které jsou logicky o úroven výše, budou označeny jako h s vyšším indexem... Konkrétně mám na mysli tyto stránky: www.mojevzdelavani.eu/vzdelavaci-programy/grafologie kde Základy grafologie..., označkované jako h3, je to, co lidé vyhledávají, kdežto název firmy Agentura Moje vzdělávání, který mám momentálně jako h1, je mezi lidma celkem neznámý pojem...
Prosím o pomoc, nevím si s tím rady, podle stránek www.semantika.name by se logika nadpisů měla dodržovat, podle některých příspěvků tady na fóru je to zase jedno a může být klidně i více h1 na stránce, ale to jsou zase příspěvky třeba z roku 2005.
Prosím o aktuální názor na věc, anebo alespoň o odkaz s řešením tématu, který ušel mým vyhledávacím schopnostem...
LudekBrno
Profil
Marekparek:
Nadpisy udělej tak, aby se v nich vyznali návštěvníci. Potom se v nich vyznají i vyhledávače. Nápisú H1 můžeš mít tolik, kolik je potřeba pro členění stránek. Vážně, neřeš tyto zbytečnosti, návštěvníkům je úplně jedno, jaký tag je u kterého nadpisu, protože oni vidí stránku jako celek a ne zdrojový kód. A stejně tak se to snaží posuzovat vyhledávače.
Plaváček
Profil
Marekparek:

Drž se tohoto návodu http://poslepu.blogspot.cz/2010/01/jak-pristupne-strukturovat-web-pomoci.html, správné použití nadpisů patří spíše do přístupnosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0