Autor Zpráva
MichalK
Profil *
Dobrý den, chci založit fan stránku zpěvačce Azealia Banks a chci se zeptat, zda je lepší doménové jméno azealiabanks.biz, nebo azealiabanks.info, případně jsem ještě uvažoval o azealia-banks.com nebo azealia-banks.net, děkuji
Martin Kolcaba
Profil *
lepší z jakého hlediska? V jakém jazyce bude web?
Cody
Profil
Jsem pro .net nebo .info.
MichalK
Profil *
No je to nezisková stránka v angličtině, lepší z hlediska pro vyhledávače, měl jsem web s koncovkou .net a nebyla to moc dobrá doména i když jsem měl jinak docela slušně optimalizovanou stránku, ale webu se v google nedařilo, tentokrát si chci doméno řádně promyslet
LudekBrno
Profil
MichalK:
Pokud se webu ve vyhledávačích nedařlo, doména to zcela jistě výrazně nezlepší. Jsou podstatně důležitější faktory, které určují pořadí stránek.
MichalK
Profil *
Jo, tohle je ale úplně nový web, nebudu předělávat starý, byla to doména, kterou jsem vedl kdysi, teď bych se k tomu chtěl vrátit.


Tím samozřejmě nechci říct, že doména to teď zlepší, jen jsem chtěl nějaké názory tady, která z těch, mezi kterými se rozhoduje bude nejlepší.
Petr ZZZ
Profil
MichalK:
U domény s pomlčkou se lze spolehnout na to, že vyhledávače budou jméno a příjmení zpěvačky v názvu domény chápat jako dvě slova, což by mohlo při hledání těchto dvou výrazů aspoň trochu (nevím jak moc) pomoci ve vyhledávání. U domény psané jako jedno slovo je tohle trochu sporné; není vyloučené, že v takové doméně vyhledávač dvě slova nerozpozná. V komunikaci o doméně například po telefonu je ale zas malinko lepší psaní domény jako jedno slovo (nezapomínej, že vyhledávače nejsou jediným zdrojem návštěvnosti).

(Domnívám se, že nejpozději pokud máš v úmyslu naplácat na stránku reklamu, potřebuješ souhlas zpěvačky. Pokud ho nemáš, doporučuji konzultovat právníka, zda by se nejednalo o parazitování na cizí značce nebo zda by to nebylo nějak jinak právně závadné.)
MichalK
Profil *
Ne, reklamy tam nebudou, a děkuju za názor, taky jsem si to myslel, jen se mi zdála pomlčka trošku složitější k zadávání, ale asi si vyberu ji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0